User Tag List

4 sonuçtan 1 ile 4 arası
Şu an Motor Bobinaj kategorisindeki Sürekli Mıknatıslı D.A. Motorlar isimli konuyu okuyorsunuz.
    DOLUNAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    219
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ENDÜKTÖR(KUTUP):

Doğru akım motorlarında manyetik alanın meydana geldiği kısımdır. Endüktöre kutup da denilmektedir. Kutup uzunluğu yaklaşık olarak endüvi uzunluğuna eşittir. Endüktörler tabii mıknatıslarla yapıldığı gibi, kutuplara sargılar sarılarak, bu sargıların enerjilendirilmesiyle mıknatıslık özelliği kazandırılmış elektro- mıknatıslardan da yapılabilir. Çok küçük doğru akım motorlarında kutuplar (tabii mıknatıslı) sabit mıknatıslıdır. Fakat genellikle elektromıknatıs kutuplar kullanılmaktadır.

Benzer Konular
    3 FAZLI ASENKRON MOTORLAR VE YOL VERME
    3 FAZLI ASENKRON MOTORLAR VE YOL VERME 3 FAZLI ASENKRON MOTORLAR HAKKINDA TEKNİK DOKÜMAN EKTEDİR.İLGİLENEN ARKADAŞLAR AŞAĞIDAKİ LİNKTEN PDF DOKÜMAN İNDİRİLEBİLİR. DOSYAYI İNDİR ...
    TRAFAZE VE MONOFAZE MOTORLAR SUNUM
    TRAFAZE VE MONOFAZE MOTORLAR SUNUM ARKADAŞLAR MOTORLARLA İLGİLİ SİZLERE BİRTANE SLAY GÖSTERİSİ HAZIRLADIM BURADA TEK FAZLI VE 3 FAZLI MOTORLARIN TASARIM VE TEKNİK ÖZELİKLERİNİ SLAY...
    Servo Motorlar
    Servo Motorlar SERVO MOTORLAR Servo kelimesi Servant - serv den gelir, hizmet eden demektir. Aslında “servo motor” diye bir alet yoktur. Bir motora yaptığı işi...
    Asenkron Motorlar
    Asenkron Motorlar Asenkron Motorlar ve Makinalar hakkında geniş bilgiye ihtiyacım var.Bu konuda önerebileceğiniz kaynak varmı? smileys/smiley1.gif
    Adım (Step) motorlar sunumu
    Adım (Step) motorlar sunumu Step motorlar (adım motorları), girişlerine uygulanan darbe dizilerine karşılık (bu, dijital, sayısal giriş olarak da ifade edilebilir…), analog...

anfinol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dolunay abi bu motorlara neden ihtiyaç var alternatif akım motorlarından üstünlüklerimi var açıklarmısın?

DOLUNAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    219
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    senin için bak D.A. motorlarının Nerelrde kulanıldını açıkladım yenş konuda.inşallah aydınlatabılmısmdır bu konu hakında

anfinol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zahmet etmişsin abim teşekkürler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler