+ Konuya Cevap Yaz
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Adım (Step) motorlar sunumu

Moderator DOLUNAY is on a distinguished road DOLUNAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    219

Step motorlar (adım motorları), girişlerine uygulanan darbe dizilerine karşılık (bu, dijital, sayısal giriş olarak da ifade edilebilir…), analog dönme hareketi yapabilen elektromagnetik elemanlardır.Bu özellikleri nedeniyle “dijitalmakina”olarakda tanınan adım motorları,dijital sistemlerde kullanılırkenbüyükkolaylıklar sağlarlar.

Adım motorları, adından da anlaşılacağı gibi belirli adımlarlahareketederekrotorunaçısalkonumunu değiştirirler.Bu adımlar, motorsargılarınauygun sinyallergönderilerekkontroledilir.
    Herhangibir uyartımda, rotorun yapacağı hareketin ne kadar olacağı, motorun adım açısına bağlıdır. Adım açısı, motorun yapısına bağlı olarak 90, 45, 18, 7,5, 1,8… derece veya çok daha değişik açılarda olabilir. Motora uygulanacak sinyallerin frekansı değiştirilerek motorun hızı da kontrol edilebilir. Adım motorlarının dönüş yönü ise, uygulanan sinyallerin sırası değiştirilerek, saat ibresi yönünde (CW) veya saat ibresinin tersi yönünde (CCW) olabilir

Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz , bırakın , dostlarınız sizi geçsin. La Rochefoucauld!...AŞAGIDALKİ RESİME TIKLAYARAK RADİO DİNLEYİN
    <-

Member anfinol is on a distinguished road
    Konular
    0

güzel yamışında abicim nerde kullanılıyor bu makine nasıl gönderiliyor bu adımlama sinyalleri?
    İKİ DİNLE BİR SÖYLE...

Super Moderator umitsaman is on a distinguished road
    Konular
    25

Sayın dolunay
    sunum deyince poverpoint sunumu anlamıştım böyle bir sunum varsa projeksiyonla sınıfta izlemek iyi olurdu vasa sevinirim
    umitsaman@hotmail.com
    umitsaman

Moderator DOLUNAY is on a distinguished road DOLUNAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    219

Alıntı umitsaman Nickli Üyeden Alıntı
    Sayın dolunay
    sunum deyince poverpoint sunumu anlamıştım böyle bir sunum varsa projeksiyonla sınıfta izlemek iyi olurdu vasa sevinirim
    umitsaman@hotmail.com
    ARKADASIM SENIN IÇIN BİRŞEYLER HAZIRLAMAYA ÇALIŞTIM (TÜM MOTORLARIN SUNU BAŞLIGI ALTINDA YENI KONUDA.)UMARIM BEGENIRSIN.SANIRIM SNEİN İSTEDIGIN GİBİ OLDU...
    Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz , bırakın , dostlarınız sizi geçsin. La Rochefoucauld!...AŞAGIDALKİ RESİME TIKLAYARAK RADİO DİNLEYİN
    <-

+ Konuya Cevap Yaz