User Tag List

4 sonuçtan 1 ile 4 arası
Şu an Motor Bobinaj kategorisindeki Adım (Step) motorlar sunumu isimli konuyu okuyorsunuz.
    DOLUNAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    219
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Step motorlar (adım motorları), girişlerine uygulanan darbe dizilerine karşılık (bu, dijital, sayısal giriş olarak da ifade edilebilir***8230;), analog dönme hareketi yapabilen elektromagnetik elemanlardır.Bu özellikleri nedeniyle ***8220;dijitalmakina***8221;olarakda tanınan adım motorları,dijital sistemlerde kullanılırkenbüyükkolaylıklar sağlarlar.

Adım motorları, adından da anlaşılacağı gibi belirli adımlarlahareketederekrotorunaçısalkonumunu değiştirirler.Bu adımlar, motorsargılarınauygun sinyallergönderilerekkontroledilir.
    Herhangibir uyartımda, rotorun yapacağı hareketin ne kadar olacağı, motorun adım açısına bağlıdır. Adım açısı, motorun yapısına bağlı olarak 90, 45, 18, 7,5, 1,8***8230; derece veya çok daha değişik açılarda olabilir. Motora uygulanacak sinyallerin frekansı değiştirilerek motorun hızı da kontrol edilebilir. Adım motorlarının dönüş yönü ise, uygulanan sinyallerin sırası değiştirilerek, saat ibresi yönünde (CW) veya saat ibresinin tersi yönünde (CCW) olabilir

Benzer Konular
    TÜM MOTORLARIN SUNUMU
    TÜM MOTORLARIN SUNUMU ARKADASLAR DAHA ÖNCEKİ ACTIGIM TÜM MOTORLARLA İLGİLİ KONULARI SLAY SEKLİNDE YANİ(SUNUM)HAZIRLAYIP BURAYA KOYDUM.UMARIM BEGENİRSİNİZ</font> BURADAN...
    Servo Motorlar
    Servo Motorlar SERVO MOTORLAR Servo kelimesi Servant - serv den gelir, hizmet eden demektir. Aslında “servo motor” diye bir alet yoktur. Bir motora yaptığı işi...
    PLC S7 200 V3.2 STEP 7 MicroWIN SP4 programı ve kl
    PLC S7 200 V3.2 STEP 7 MicroWIN SP4 programı ve kl PLC ile ilgilenen arkadaşlar V3.2 STEP 7 MicroWIN SP4 ile birlikte türkçe kullanma klavuzu gönreriyorum umarım işinize yarar smileys/smiley3.gif ...
    STEP MOTOR SİSTEMİ
    STEP MOTOR SİSTEMİ Step motor sistemi:</font> Step motor sistemleri etiketleme makinası seçiminde dikkat...
    Elektrik özelleştirmelerinde ilk adım
    Elektrik özelleştirmelerinde ilk adım Ankara -(AA) Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), özelleştirme programında olan...

anfinol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güzel yamışında abicim nerde kullanılıyor bu makine nasıl gönderiliyor bu adımlama sinyalleri?

umitsaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    25
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sayın dolunay
    sunum deyince poverpoint sunumu anlamıştım böyle bir sunum varsa projeksiyonla sınıfta izlemek iyi olurdu vasa sevinirim
    umitsaman@hotmail.com

DOLUNAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    219
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı umitsaman Nickli Üyeden Alıntı
    Sayın dolunay
    sunum deyince poverpoint sunumu anlamıştım böyle bir sunum varsa projeksiyonla sınıfta izlemek iyi olurdu vasa sevinirim
    umitsaman@hotmail.com
    ARKADASIM SENIN IÇIN BİRŞEYLER HAZIRLAMAYA ÇALIŞTIM (TÜM MOTORLARIN SUNU BAŞLIGI ALTINDA YENI KONUDA.)UMARIM BEGENIRSIN.SANIRIM SNEİN İSTEDIGIN GİBİ OLDU...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler