User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
16 sonuçtan 11 ile 16 arası
Şu an Yüksek Gerilim kategorisindeki parafudurlar isimli konuyu okuyorsunuz.
    birol_aktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    walla herkese teşekkürler.böylece parafudr olayını iyice aydınlatmış olduk.

Sönmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    44
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler arkadaşlar,

Bir sorum olacak. Siz ne düşünüyorsunuz bilmek isterim. Parafudurları bazı bölgelerde enerjinin geldiği istikametteki hattın altına gelecek şekilde bazı bölgelerde tam zıt istikametinde monte ediyorlar.

Hattın altına monte etmemelerinin sebebi; parafudr arızalandığında eğer hattın altında ise hattın kesinlikle enerjilendirilemiyor olmasıymış. Bu konuyu çok tecrübeli ve bilgili meslektaşlarımızdan duydum. Ben yine de biraz şüpheliyim.

Sizce hangisi doğru?

DOLUNAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    219
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet sönmez arkadasım arızlı bır parafudur tatta mevcutsa o hatta enerji veremeyız.versekte zaten hangi hattın parafuduru arızalıysa,o hattın OG Sigortasını hemen atırır.yada tedasın kesicisini acar.Buda su oluyoki hattaenerji vermek gerekiyorsa illaki.arızalı parafuduru ya iptal edeceksin tamammen,yada degişrtireceksin.Bu parafudurun baglantı seklide bölgeyle kanımca ilgisi yok.Daha cok bızım yaptıgımız tesise dayalı.Şayet parafudurumuz arızlandıgında başak bir aboneyi veya tedası madur etmicekse.olaki bu sadece Hatbaşına STS (sigortalı topraklı seksıyoner)koymakla mumkun.mevcutsa enerjini geldigi.Tek direkli hatlar, veya diger durumlarda seksiyonerle trafo rasına yanı trafo balkonuna koyulabılır.Ama bu sudemek degilki illaki oraya veya buraya koyacaksın.Sanıyorum bu senın ustalıgına ve dsuncene baglı.Surda olsaydı ıyı olurdu dıyen mutlak olacaktır ama.
    bunuda surdan biliyorum yaptıgımz OG Tesisleri ve aldıgımız enerji müsadelerınde parafudurlara dair simdiye kadar birmadde,şartname olmazsa olmaz gibi birşeyle karsılasmadım. SAYGILAR

NOT:bu bilgiler sadece beni baglar.dogru veya yanlıs oldugunun garantısı yok.

fahriacikgoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorum yazan ellere sağlık.Çok güzel bir paylaşım olmuş.Teşekkür herkese.Bende Sönmez arkadaşın belirttiği gibi hattın geliş istikametinin altına yapıldığını gördüm hep.
    Bir kez ters istikamette Tr ayırıcısından sonra bağlantı yapılıp,Tr. balkonuna tesis edilmiş parafudr gördüm.Tesisi yapan arkadaş batı bölgelerinde hep böyle yapılır dedi.
    Bana bu şekilde bağlanması daha doğru geldi.

gold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    70
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizim telefon santrallerindede mevcuttur parafodur.pek kullanılmaz ayrı mesele.koymak lazım tabiki bütün telefon santrallerine ve tel. hattlarına

Bucholz Rolesi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu konu hakkında bilgi veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler