User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
16 sonuçtan 11 ile 16 arası
Şu an Motor Bobinaj kategorisindeki SARGI UÇLARI KARIŞMIŞ MOTOR isimli konuyu okuyorsunuz.
    Forum Yöneticisi hunca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    722
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı anfinol Nickli Üyeden Alıntı
    MIÇTI FAHRİ YETİŞ CAFER BEZ GETİR. HALA ÖVÜNÜYON. U-V-W / Z-X-YÜÇ SARGI VE BUNUN 6 UCU VAR ÖLÇÜ ALETİNİN BUZZER KONUMU İLE SARGILARI BULMAM 30SN. YADA SARGI GİRİŞ ÇIKIŞLARINI AYIRIP HER BİRİNE FAZ VEREREK SARGI ÇIKIŞLARINI BULURUM. ÇOK ÖVÜNEREK ANLATMAYA ÇALIŞIP UYGUN ORTAM ARAMAYA KALKAN ÇOK BİLMİŞİN ANLATMAK İSTEYİP BECEREMEDİ OLAY BU

<center>ELEKTRİK FORUM KURALLARI GEREĞİ BANLANDINIZ!!!!</font></font></center>

Fahri Yetiş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzunca bir süre aranızda bulunamadım.Bu süre içerisinde,hem iyi şeyler,hem
    kötü şeyler olmuş.
    Teknik adam41 forumdan ayrılmış,çok üzüldüm.Umarım geri döner.
    Motor ucu tespitini ben,miliampermetre ve 4,5 voltluk pille benzer şekilde
    yapmıştım.Burada önemli olan,motor bobinaj şemasında kutuplaşmanın olup
    olmadığını takip ederken,akımın,iki fazda giriş yapıyor iken,3,fazdan çıkış yapı-
    yor prensibinden istifade etmeyi düşünmek idi.Bobinajı iyi bilmeden,olayı düşü-
    nebilmek zor olabilir.Sonuçta,paratöner arkadaşımın metodu ile,sargı uçları ka-
    rışmış motor uçlarının,motor sökülmeden ve kapakları açılmadan yapılabilme im-
    kanı vardır.
    Forumlarda,foruma küfür,alay gibi bilgileriyle ! katkıda bulunan tipler,forumun a-
    hengini bozmaktadır.Böyle bir tipin,forumdan uzaklaştırılmış olmasına memnun
    oldum.Zannederim,Teknik adam'ın ayrılmasındaki sebeplerden birisi de budur.
    Forumun kalitesi,foruma katılanların kalitesi ile artar.Forumda büyük özveri ile
    çalıştıklarını takdirle izlediğim Teknik adam,Hunca,Dolunay.....gibi arkadaşlara
    her zaman ihtiyacımız var.Sataşmalarda,sataşılan arkadaşın dışındaki arkadaş-
    larımız mücadeleyi üstlenir ise,mikropların üremesine baştan engel olunabilir.

COMANDANTE eraykirimli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    33
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fahri Yetiş meslektaşımı 30 sene önce başından geçmiş bir olayı bizimle paylaştığı için teşekürler. Ayrıca bu konu üzerine yorum yapmakla braber terbiyesizlik yapma gafletinde bulunan kullanıcı kılıklı embesillere nefretimi sunar enselerinde soluğumu hissedeceklerine emin olabilirsiniz.

Konuya gelince ölçü aletiyle tabiki sargıları ait oldukları uçlara koyabilirsiniz. fakat 30 sene önce arkadaşımızın elinde AVO metre varmıydı ?

kinicioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Anfİnol A

30 Sene Önce Ohm Metre Bulabİlmek,250 Kw Lik Motor GÖrebİlmek Kolaymiydi Acaba!fahrİ Bey PaylaŞmiŞ Alay Edİlecek BİŞey GÖremedİm Ben. U-x V-y W-z İse.motor Klemensİnde Bobİnajci ArkadaŞ Kazara V İle Y Nİn Yerlerİnİ KariŞtirdi İse Hangİ Ohm Metreyle Bulacaksin Bakalim.?250 Kw Lik Motoru Zirt Pirt Deneyemezsİnde.

mertdokuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amper Muaenesİylede Bulunabİlİr.sargialra 24 Volt Enerjİ Verİlerek Yapilabilir

actor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    selam arkadaşlar ! ben bu formda daha yeniyim teknik bilgilerini paylaşan ve yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.

"İNSANI ELBİSESİNE GÖRE KARŞILARLAR,BİLGİSİNE GÖRE AĞIRLARLAR."

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler