User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 10 arası
Şu an Topraklama Sistemleri kategorisindeki kaçak akım rölesi ve sıfırlama isimli konuyu okuyorsunuz.
    myatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba Arkadaşlar,

9. kattaki bir evin bina topraklaması yok. Sigorta kutusunda sıfırlama yapılmış. Kaçak akım rölesi koysak işe yararmı? bazıları yarar bazıları yaramaz iyi çalışmaz diyor.. Doğru bilgi verebilecek arkadaş varmı?

tşk.

Benzer Konular
    sıfırlama
    sıfırlama Uzatma için kullandığınız çoklu prizin içinde kesinlikle sıfırlma yapmayın, çünkü çoklu prizi duvara takarken yan çevirip takarsanız, daha önce...
    Kaçak Akım Koruma Şalterleri
    Kaçak Akım Koruma Şalterleri ARKADAŞLAR; TOPRAKLAMA TESİSATININ VAZGEÇİLMEZ UNSURLARI OLAN KAÇAK AKIM RÖLELERİ, UYGULAMA ALANLARI VE KULLANIM ŞEKİLLERİ, BAĞLAMA YÖNTEMLERİ.....
    kaçak akım rölesi ile ilgili sorun
    kaçak akım rölesi ile ilgili sorun selamlar arkadaşlar .. dubleks bir evde her iki katta sigorta panosu var. her panoda 30mA kaçak akım rölesi mevcut. yağmurlu havada yakın çevreye...
    SORU: Kaçak Akım Rölesi
    SORU: Kaçak Akım Rölesi Ustalarım 2 kat artı birde küçükbir çatı katı olan bir binanın elektrik tesisatını değiştirdim. giriş kat çift daire yani ayrı ayrı kaçak akımları...
    Artk Akım Anahtarı (Kaçak akım rölesi) SEMİNERİ
    Artk Akım Anahtarı (Kaçak akım rölesi) SEMİNERİ ARTIK AKIM ANAHTARLARI SEMİNERİ</font> Tarih: 30 Kasım 2006 Perşembe Saat: 19.00 – 21.00 Yer: TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Bursa Şubesi...

birol_aktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kaçak akım rölesi koymanız işinize yarar kanımca.9. kata toprak hattı çekmektense.

privator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence her ikisini de yapmalısınız

Forum Yöneticisi hunca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    722
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı myatmaca Nickli Üyeden Alıntı
    Merhaba Arkadaşlar,

9. kattaki bir evin bina topraklaması yok. Sigorta kutusunda sıfırlama yapılmış. Kaçak akım rölesi koysak işe yararmı? bazıları yarar bazıları yaramaz iyi çalışmaz diyor.. Doğru bilgi verebilecek arkadaş varmı?

tşk.
    EN BAŞTA KAÇAK AKIM RÖLESİ TAKMANIZ İÇİN 9.KATA KADAR TOPRAKLAMA HATTINI ÇEKMENİZ GEREK.TOPRAK HATTI GELMEZSE KAÇAK AKIM RÖLESİ ÇALIŞMAZ.FAZ NÖTR VE TOPRAK 3 Ü DE GELECEK.ANCAK NÖTR VE TOPRAK HATTI KESİNLİKLE BİRLEŞTİRİLMEMELİ.ZATEN KAÇAK AKIM RÖLESİ, TOPRAK NÖTR AYRI OLDUĞUNDA GEREK VE ŞARTTIR, VE O ZAMAN ÇALIŞIR.

SAYGILAR

Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhaba,

9.kata toprak çekmek imkansız gibi. yönetim böyle şeylere uzak ve izin vermiyor. Kaçak akım rölesini bağlasak topraksız nasıl çalışır. herhangi bir cihazda kaçak olduğunda ve topraklaması oldugunda bu röle devreye girip kesiyor yanılmıyorsam. Peki toprak olmadığında ve gene cihazda kaçak var ise ve biz dokunduğumuzda akım bizim üzerimizden geçtikten sonra bu röle devreye girmez mi? En azından çarpıldıktan sonra zararın neresinden dönersek kardır diye düşünüyorum yani hiç yoktan iyidir. yani kesmemesinden iyidir. Yanlışmı düşünüyorum...

Teknikadam_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    SN MYATMACA MEVZU ÇANAK ANTEN OLUNCA YADA KABLOLU TV OLUNCA MERDİVEN BOŞLUĞUNDAN PARAPET KANAL DÖŞEYİP KABLOYU HANENDEN İÇERİ BİRŞEKİLDE SOKUYORLARDA TOPRAKLAMA KABLOSUMU İMKANSIZ OLUYOR ? KAKR EN SON YAZDIĞIN ŞEKİLDE ÇALIŞIR AMA İNSAN HAYATINA VERDİĞİMİZ DEĞER BU KADAR UCUZ OLMAMALI DİYE DÜŞÜNÜYORUM.SAYGILAR...

Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    doğru söylüyorsun. Apartman yönetimini kısa vadede değilde daha sonra ikna edebileceğimi düşünüyorum. Yardımların için teşekkürler..

kinicioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    9 . kata topraklama çekmek neden imkansız anlamadım.topraklama demek bir kamyon toprak demek mi?

elektrik_54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    6
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Talking

Alıntı kinicioglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    9 . kata topraklama çekmek neden imkansız anlamadım.topraklama demek bir kamyon toprak demek mi?

hay yaşa bravo

harmonik2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar trafosu olmayan işletmelerde TT sistem yani kaçak akım rölesi mecruridir.çünkü kısa devre anında yan komuşya 'potansiyel sürüklenmesi' olur ve yan komşuda hayati tehlike oluşur.bu yüzden arkadaşın sorduğu soru gayet açık; sistem TT olmalı toprak hattı çekilmeli eş potansiyel baradan ve topraklamanın değeri de 50/(30x0,001)=1666 ohm olması gerek.sıfırlama yapılamaz.

Sayfa 1/3 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler