User Tag List

6 sonuçtan 1 ile 6 arası
Şu an Otomasyon Kumanda P.L.C. ve P.I.C kategorisindeki kumanda ile ilgili bir soru isimli konuyu okuyorsunuz.
    mstteke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar benim sorum start butonuna basıcam ve elimi butondan çekmiyeceğim lamba yanacak 1 sn dolmadan lamba sönecek elim hala butona basılı!!!, butondan elimi çektikten sonrada lamba sönük kalmaya devamedecek. Butona tekrar basarsam bu işlem tekrar edecek.Bu devreyi zaman rölesi kullanmadan yapabilirmiyiz?
    çekmiyeceğim</font>

Benzer Konular
    Silikajel ile ilgili bir soru
    Silikajel ile ilgili bir soru Trafolarda silikajel kabı ile teknik bir açıklama yapabilirmisiniz arkadaşlar..nedir ne işe yarar v.s. v.s... İlginiz için şimdiden teşekkür...
    KUMANDA DEVRE SEMBOLLERİ
    KUMANDA DEVRE SEMBOLLERİ Otomatik kumanda devreleri çizilirken, kumanda devre elemanlarının resimleri yerine o elemanların sembolleri kullanılır. Otomatik kumanda...
    Kumanda Devre Şemalari
    Kumanda Devre Şemalari ÖRNEK KUMANDA DEVRE ŞEMALARI
    BİR SORU?
    BİR SORU? YORUMA AÇIK BİR ŞEY SORACAĞIM ARKADAŞLAR.HANİ İNTERNETTE BİR SİTE VAR BİLİRSİNİZ BELKİ YOUTUBE.COM DİYE. O SİTE ÜZERİNDE ONLARCA DAVA AÇILDI ŞU...
    180 soru ve cevap
    180 soru ve cevap 157) Fare'ye kimin ihtiyacı var? Windows'in özellikler kutularında, bölmeler arasında geçiş yapmak çok kolaydır. Bunun için farenizi kullanarak...

DOLUNAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    219
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mutlakakki yapılır ama senin dedigin gibi bir lamba iki nutonla olacak bıse benzemıyor.su anda aklıma gelen.elektronik birdevre olusturmak.(yazılımla)otomosyon kumanda.ile yapılabılecegı yoksa mumkun gözükmüyor benim fikrimce.

mstteke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sevgili dolunay ilgine teşekkürederim fakat yazılımdan kastın PLC ise PLC de aslında kumanda devresini işleyerek çıkış veren bir cihaz.
    Neyse ben sorumun cevabını buldum bakın bakalım doğrumu yorumlarınızı bekliyorum...Devreyi ekliyemedim anlatıyım bari...
    Start,B nın kapalısı,A kontaktörü,nötr
    start çıkışından A nın açığı bu A nın açığına paralel B nin açığı,B kontaktörü,nötr
    fazdan A nın açığı,lamba ,nötr
    -(END)

Valla ladder diyağramı gibi oldu hahahaaa

ayhankaya58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merthaba

mertdokuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 start birde ayarı hassas olan bir zaman rölesiyle bu iş çözülür

murat_mavis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selam Arkadaşlar Araniza Yeni Katildim Ama Benim Bir Sorum Var Lütfen Yardimci Olun 4 Katli Veya 5 Katli Asansör Devresi Lazim Amerikan Normunda çizilmiş çalişir Lütfen Acil Yardimm!!!!! şimdiden Teşekürler Not: Resimli Bir Tane Buldum Ama 4 Katli çok Saçma Sizde Onu Bulursaniz Olmuyo Ooo Saolunn

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler