User Tag List

6 sonuçtan 1 ile 6 arası
Şu an Bilgisayar ve İnternet kategorisindeki PC DONANIM ARIZASI isimli konuyu okuyorsunuz.
    birol_aktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar benim masaüstü PC'im ile ilgili bir problemim var.Belki aranızda bu konuyla ilgili bir bilgisi olan vardır.Bilgisayarım normal bir şekilde çalışırken birdenbire ekran ve mouseum donup kalıyor hiçbir işlem yapamıyorum.PC hiçbir işleme cevap vermiyor.ve bu andan itibaren kasa önündeki harddiskin işlem lambası sürekli yanıyor hiç sönmüyor.kasa üzerinden kapatma düğmesine bassam da kapanmıyor.reset atıyorum yine windowsu açamıyor.bazen takılıp kalıyor yine bazen de karanlık bir ekran çıkıyor karşıma.aradan 15-20 dk.geçtikten sonra açmayı denediğimde açılıyor ve diski gözden geçirip çalışmaya devam ediyor.ama bu arızayı çok sık yapabiliyor.örneğin yarım saat sonra tekrar donup kalıyor.daha önceden RAM i değiştirmiştim yanmıştı.ama harrdisk lambasının sürekli yanması da harddisk arızası olabileceğini düşündürüyor.acaba sizce problem nerede RAM,Harddisk ekran kartı???? yardımcı olursasnız sevinirim.cevaplarınınzı bekliyorum teşekkürler......

Benzer Konular
    ASANSÖR ARIZASI
    ASANSÖR ARIZASI FİRMA SAHİBİ ARKADAŞIM BİR GÜN BANA TELEFON ETTİ, KAFAYI YİYCEM NE OLUR YARDIM ET BANA DİYE NE OLDU DEDİM ASANSÖR BESLEME KABLOSU HASAR GÖRMÜŞ...

Şinasi2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sorunun anakart olsa gerek bence

birol_aktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eyvallah.dediğin gibi olabilir.bir iki kişi daha aynı şeyi söyledi.sağol

cesurTüRK1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mraba Ben Cesur Ayni Sorun Benim Pc Dede Vardi Ben Teknik Servise Goturdum Ama Bisey Anlamadilar.sora Merak Edip Içini Açtigimda Ana Kart üzerindeki Kondansatörlerin Arizali Oldugunu Anladim Oturupo Hepsini Degistirdim Ve şuan Rahatça Ve Problemsiz Bir Sekilde Kullanabiliyuorum Kondansatörlerin Arkalarinin Açilmiş Oldugunu Gördüm Sende Bir Kontrol Et Kontrol Edemiosan Bile Bir Baska Ana Kart La Degistir Bak Arizanin Geçtigini Göreceksin:!

ademcelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ana kartta olabildiği gibi sorun ram veya ekran kartıylada alakalı olabilir. bundan 9 yıl evvel aynı sorun başıma geldi ama ekran kartından kaynaklıymış meğer. senin yapacağın en iyi şey denetim masası sonra sisteme gir oradan aygıt yöneticisine girerek sorunlu aygıt olup olmadığına göz atabilirsin.bazense yüksek ram isteyen programlar düşük remli bir sistemde çalışırken rem yetersiz kalınca donmaktadır. eğer donup kalmışsa power tuşuna uzun süreli olarak bas (yaklaşık 5 sn) ve bilgisayarın kapanır. sonra yeniden açarsın

hasimusta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mehaba sorun belkide yazılımsaldır birde şöyle dene bilgisayarın aşılırken ram ler felna saydıktan sonra win yüklemsine girmeden önce f8 tuşuna basılı tut karşına bir menü çıkar o menüden çalışan en son ayarlarımı seç böylece biligsayarın eniyi yapılandırmasına geri döner olmaz ise aynı ekranda makinayı güvenli kipte başlat sistem geri yükleme yap oda olmaz ise söyle başka şeyler deneriz

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler