User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 10 arası
Şu an Aydınlatma kategorisindeki Aydınlatmada LED ***039; ler... isimli konuyu okuyorsunuz.
    roleci67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son günlerde bu elemanların bir çok avantajları nedeni ile kullanım alanları artmış durumda.
    Öyle sanıyorum ki gelecek 5-10 yıl içinde şu anda sokaklarımızı aydınlatan Civa ve Sodyum Buharlı armatürlerin yerini alacaklar.
    Teknoloji sokak satıcılarındaki tezgahlara kadar geldi.Öyle ki 3V'luk pille içinde 9 adet LED bulunan bir el feneri 4YTL...

LED (Light Emitting Diode = Işık Yayan Diyot)

yavuz198441 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çoksağol.. eline sağlık...

Konular
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yavuz198441 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çoksağol.. eline sağlık...
    Bir şey değil.Ama daha henüz ortada bir şey yok.

Teknikadam_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir konu hakkında bilgi veriyorsun. Verdiğin bilgi için teşekkür eden insanı eleştiriyorsun. Nasıl bir zihniyet nasıl bir anlayış, amacınızı yavaş yavaş belli ediyorsunuz !

Konular
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Teknikadam_41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir konu hakkında bilgi veriyorsun. Verdiğin bilgi için teşekkür eden insanı eleştiriyorsun. Nasıl bir zihniyet nasıl bir anlayış, amacınızı yavaş yavaş belli ediyorsunuz !
    Her forumda olduğu gibi bu forumda da amacım dolu dolu içeriği olan , Başka yerlerden hazır olan bilgileri kopyalayıp yapıştırmadan , kendi emeğimiz ve çabamız ile bir yerlere gelmektir.Yukarıda verdiğim çok basit bilgiye karşılık HENÜZ TEŞEKKÜRÜ HAK ETMEDİĞİMİ SANIYORUM.

Amacım budur , hakim bey.Başka bir amacım olduğunu ispat ederseniz idamıma karar verilmesini arz ederim.

Konular
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hala alaycı ve sivri dilli tutumunuza devam etmektesiniz. Şimdilik sadece uyarmakla yetiniyorum...

NİYETİNİ AÇIK SÖYLE ÜZÜM YEMEK Mİ BAĞCI DÖVMEK Mİ? ONA GÖRE KARAR VERELİM...

Konular
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Teknikadam_41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hala alaycı ve sivri dilli tutumunuza devam etmektesiniz. Şimdilik sadece uyarmakla yetiniyorum...
    Bir üyenize "Enversör şalter" yakıştırmasını yapan siz miydiniz...Yoksa başka biri mi.Eğer siz değil iseniz özürümü kabul edin.

Yukarıda bu kadar basit bilgi vermem nedeni ile TEŞEKKÜRÜ HAKETMEDİĞİMİ söylemiştim.Fakat arkadaşımız Teşekkür etmiş ben de cevap olarak arkadaşımıza BİR ŞEY DEĞİL demiştim.

Konular
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yİne Her Zamankİ Gİbİ Yazilani İyİ Okumadan Yorum Yapiyorsunuz. EnversÖr Benzetmezİ Sİze DeĞİl DavraniŞiniza Yapilan Benzetme Ve Hakliyimda. Sen Nİyetİnİ AÇik Olarak Bellİ Et GereĞİ DÜŞÜnÜlÜr...

maris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar birkaç değişik renkte led kullanarak bir aydınlatma devresi yapmayı istiyorum. Yalnız Karaköy'e led almaya gittiğimde aydınlatma için kullanılan ledlerden yalnızca beyaz olanı vardı ve yapacağım aydınlatmada ledler için kullanılan bir kontrol devresi sorduğumda burada bulamazsınız dediler.

Acaba farklı renkte ledler ve bu ledler için kullanılan bir kontrol devresini en uygun nereden satın alabilirim? Perpa da falan bulabilir miyim?

Bir de bu kontrol devreleriyle birlikte aynı özellikteki kaç ledi çalıştırabilirim? Kontrol devresi için bir güç kaynağına ihtiyaç var mı?

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler...

elektrik_54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    6
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=roleci67;14058]Son günlerde bu elemanların bir çok avantajları nedeni ile kullanım alanları artmış durumda.
    Öyle sanıyorum ki gelecek 5-10 yıl içinde şu anda sokaklarımızı aydınlatan Civa ve Sodyum Buharlı armatürlerin yerini alacaklar.
    Teknoloji sokak satıcılarındaki tezgahlara kadar geldi.Öyle ki 3V'luk pille içinde 9 adet LED bulunan bir el feneri 4YTL...

LED (Light Emitting Diode = Işık Yayan Diyot)[/QUOT

ewet katılıyorum.

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler