User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası
Şu an Mesleki Deneyimlerimiz kategorisindeki YÜKSEK GERİLİM DİREKLERİ isimli konuyu okuyorsunuz.
    DOLUNAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    219
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    BİRTANEDE BENDEN OLSUN.
    10 DİREKLİ BİR AG SEBEKSİ CEKECEKTİK.AG DİREKLERİMİZİ DİKDİK.TELİMİZİ CEKTİK.FAKAT AG DİREKLERİ GÜZERHAHINDA BİR OG DİREGİ VARDI.BU OG DİREGİNE KONSOL ATIK.VE BUSEKİLDE BIR AG DİREGİNDEN KURTULMUS OLDUK.POMPAYA İRTİBATLADIRACAGIMIZ SON 10I DİREGİNDEN NYY KABLOMUZU BAGLAYIP BIRAKMISTIK. BİR SONRAKİ GÜN AG SEBKESİNİN TRAFOYLA VE POMPAYLA İRTİBATINI YAPMAYA GİTTİGİMİZDE.POMPAYI KURACAGIMZI YERDE ARACTAN İNDİK.NYY KABLOMUZU POMPAYA İRTİBATLANDIRMAK İÇİN KAPLOYA UZANTIM TUTMAMLA SARSILMAM BİR OLDU.ARKADASLAR BU KABLODA ELKTRİK VAR YADA ELİME KABLNUN UCU BATTI BANA OYLE GELDİ DEDİM.CARPILMISTIM AMA.AG SEBEKESİNİ DAHA BİZ TRAFOYLA İRTIBATINUI YAPMAMISTIK.SEBEKENİN İKİTARAFIDA BOSTAYDI.BIR ARA KENDIMDEN SUPHE ETTIM.NOLUYORUZ DİYE.DİGER ARKADASIM ELİNE ALDI KABLOYU.ABİ NEGEZER ELEKTRİK BUNDA DEDİ.ELİNİ UZATIYORDU DEDİM SEN KONTROL KALEMIYLE KONTROL ET.NOLUR NOLMAZ.CÖBUNDEN KONTROL KALEMINI CIKARDI.KABLONUN UCUNA TUTMASIYLA HOPLAMASI VE KONTROL KALEMINI ATMASI BİR OLDU.ABİ BU CARPIYOR DEDİ.ÖLCU ALETİYLE ÖLCTÜM.110V ELEKTRİK VAR.HATTI TAKIP ETTİM HİÇ BİRSEY YOK.OG DİREGİNE ATTIMIZ AG KONSOLUN OG HATTINA UZAKLINA BAKTIM.ENAZ 2,5 METRE VAR.YINEDE OG YI KESİP BİRDE OYLE KONTROL ETMEKTEN BASKA CARE GÖREMEDİK.GİDİP SEKSİYONERİ ACTIGIMIZDA BİZİM AG AHTINDADA ELEKTRİGİN KAYBOLDUGUNU GORDUM.BEN 2,5 METREDEN HATTA DAHA FAZLA NASIL AG SEBEKESININ ETKILENDINE SASIRDIM ACIKCASI.POMPAMIIZ VE TRAFOYLA İRTİBATLADIRDIKDAK SONRA ENERJIYI GERİVERDİK.SİMDİ SORUNSUZ CALSIYO.BEN HALA İYİKİ COCUKLARDAN HATTA NEDE OLSA ELEKTRİK YOKDİYE DIREGE CIMAMISLAR DIYE DUA EDİYORUM.OGUNDEN SONRA SUNU ANLADIM.GORUNEN NE OLURSA OLSUN KONTROLSUZ İŞYAPMAMAK LAZIM.KİMİN AKLINA GELİR İKİTARAFI IRTIBATLANDIRILMAMIS BIR SEBEKEDE ELEKTRİK OLACAGI

Forum Yöneticisi hunca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    722
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ders Alinasi Bİr Deneyİm.teŞekkÜrler Dolunay

Sönmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    44
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler Dolunay. Allah korumuş. Geçmiş olsun.

Manisa'da da benzeri bir olay yaşamıştık. Sonu acı bitti. Aynı şekilde AG ve OG hatları birbirine çok yakın geçtiği bir noktada altaki hatta çalışan işçilerden birinin ters bir hareketi sonucu alttaki tel salınım yapmaya başlıyor. Tel salınım yaparken üstten geçen hatta çok yaklaşıyor. O sırada hatta sıkı bağ yapmakta olan bir işçi akıma kapılıp ölüyor.

Bu hayati derecede önemli konu. Paylaştığınız için teşekkürler.

DOLUNAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    219
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    SÖmez Aradasim Sen BÖyle Adam Akima Kapilip Hayatini Kaybettİ DemİŞİsnya Valla Tuglerim Diken Tiken Oldu.meslegim Elektrik Ama Oldu Bitti Korkarim Bu Elektrikten.korkulmayacak Birseyde Degİl Yani.

İkİ Arkadasim Da Benim Oldu Elektrikten.ama Onlarin Trajedileri Mesleklerini Icara Ederken Degİldİ.bİrİsİ Baliktutmaya GİtmİŞ.orda Ag Den Kanca Atip Suyu Elektrige Vermisler.yuksek Birtasin Uzerine Cikmis.balik Cikip Cikmadiguina Bakarken Basi Donup Suya Dusmus.sonuc Elkrik Carpamasi.ÖlÜm.dİger Arkadasim Kalfa Olarak Calisiyordu.amcasi İnsaat Sivacisi.geldemİŞ Konyaya İnsaat Sivasi Yapmaya Gidiyoruz Bİzİmle Calsi Burdakİ Aldigin Paradn Daha Fazlasini Veririm.couk Amcasiyla Gidiyor.orda Dis Cephe Asansorunde Siva Yaparken Amcasiyla.nasil Oluyor Bİmİyorum Asansorden Asagi Dusuyor.asagida Og Enh.varmis Uzerine Dusmus.sonuc Elektrİk Carpmasi ÖlÜm.hala İnanmiyorum.İkİsylede Beraber Calsimistik Bİrzamnlar.kaderlerine Bak Ikiside Elktrikci.ama Mesleklerini Icraederken Degİlde Baska Sepeplerden Dolayi Elektrik Carpmasindan Olduler.allah Rahmet Etsin Iki Dostumada.

ademcelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yüksek gerilim trajedisi anlatayım bende bir tane

bundan 8 yıl evvel duymuştum. o zamanlar şartlar biraz daha vahim
    neyse bir gün oğul babasıyla hat bağlamaya gidiyorlar. hat çekilirken bir yandanda oğul üst katta çatıda eksikleri gideriyor. babası geliyor işte o an ne yapıyor diye bakmaya geliyor sonra tabi oğul tam yapamamış neyse diyor bir el atıyor yarım kalan işe. oğlan beriden sesleniyor "baba çişim geldi?" babadan el cevap: "sal gitsin" oğul başlıyor tabi işemeye başlar başlamaz akıma kapılmasıyla bir oluyor. meğer oğul direk tellere doğru hedef almış. o 220 volt çocuğun üzerinden devreyi tamamlıyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler