User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası
Şu an Türkiye Gündemi kategorisindeki "Korkusuz Türk" Herkesi Yendi isimli konuyu okuyorsunuz.
    Forum Yöneticisi hunca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    722
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

"Korkusuz Türk" Herkesi Yendi

Elazığ Fırat Üniversitesi (Fü) Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğrencileri, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Tarafından Düzenlenen "Robot Olimpiyatları Yarışması"nda Birincilik Ödülü Kazandı.

Elazığ Fırat Üniversitesi (FÜ) Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) tarafından düzenlenen "Robot Olimpiyatları Yarışması"nda birincilik ödülü kazandı.

Çeşitli kategorilerde toplam 362 yarışmacının katıldığı "İTÜ Robot Olimpiyatları" adlı yarışmada FÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü 4. sınıf öğrencilerinden Talip Korkusuz ve Serkan Türkoğlu, "Korkusuz Türk" adlı robotuyla birincilik ödülünü aldı. FÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Yıldız, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, İTÜ tarafından düzenlenen yarışmada FÜ öğrencilerinin büyük bir başarı gösterdiğini ifade ederek, "Yarışmada, 2 öğrencimizin geliştirmiş olduğu "Korkusuz Türk"

adlı robot, serbest kategoride birincilik ödülü aldı. Öğrenci arkadaşlarımız, bu yarışmaya katılarak hem yarışma heyecanını yaşadı hem de özgün fikirler üreterek yaratıcılıklarını ortaya koydu. Üniversitemizin tanıtımında da önemli bir rol oynadılar. Daha önce de ODTÜ'de yapılan yarışmada juri özel ödülünü almışlardı. Bu çalışmalarımızın bundan sonra da devam edeceğini umuyorum. Çalışmalarımızı destekleyen rektörümüze ve hocalarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

"Korkusuz Türk" adlı robotu yapan öğrenciler Talip Korkusuz ve Serkan Türkoğlu, tasarladıkları robotun bomba imha ve savaş robotu olarak kullanıldığını söyledi ve dereceye girdikleri için mutlu olduklarını dile getirerek, bu başarıda emeği geçen öğretim görevlilerine teşekkür etti.

haberler.com

gmavisi06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    17
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    TeŞkkÜrler PaylaŞim İÇİn.

DOLUNAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    219
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    necevherler var uşkemısde.yterki fırsat verilsin...tesekurler paylasım için

fahriacikgoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler Hunca paylaşımın için.
    Başarmak için illada İTÜ'de olmak gerekmiyormuş.Fırat Üniversitesi mucitlerini gönülden alkışlıyorum.

ergturan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    başarılarından dolayı arkadaşları tebrik ederim
    FIRAT ÜNİVERSİTESİ Elektrik-Eelektronik son yıllarda
    büyük başarı gösteriyor ismini çok sık duyuyorum
    selamlar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler