User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası
Şu an Kablolar ve Teknik Bilgiler kategorisindeki Og Yer Alti Kablolarinin DÖŞenmesİ İle İlgİlİ Teknİk Bİlgİ Yardim! isimli konuyu okuyorsunuz.
    hakiki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    13
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Og Yer Alti Kablolarinin DÖŞenmesİ İle İlgİlİ Teknİk Bİlgİ Yardim!

Og Yer Kablolarinin DÖŞenmesİ İŞlemlerİ Adim Adim Nasil Olur?uyulmasi Gereken Kurallar Nelerdİr.yardim

fahriacikgoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çekilen kablolar yerin en az 80cm altında olmalı, kabloların arasında en az 7 cm boşluk olmalı, kablonun altına ve üstüne 10 cm kum dökülmeli ve kabloların üstüne gelecek şekilde(kumun üstüne) tuğla konulmalı ve bunların üstünede uyarı şeridi konulmalıdır.

Kumun üstüne doldurulacak dolgu malzemesi içerisinde sivri ve büyük taşlar olmaması iyi olur.Zira zamanla topraktaki oturmalar nedeniyle,kabloların hasarlanma ihtimali çok yüksek. Ayrıca,yönetmelikler gereği, tuğlaların kılıçlamasına değil,düz konması gerekiyor.

DOLUNAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    219
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fahrİ Kardesİm Dİlİne Saglik.buverdigin Bilgiler İÇİn,bİrseyd Eben Eklemek İstİyorum.pvc 70lİk Veya 100lÜk BorularİÇİnden Og Kablomuzu Gecİrdİkten Sonrada Ayni İŞlemlerİ Uygulamak Sartiyla DÖseyebİlİrsİnİz.bazi Kuruluslarda İŞyaparken Boru İÇerİİsnden Gecİrİlmesİnİ Zorunlu Tutuyorlar.ama TedaŞ İÇİn Fark Etmİyor.

tamer33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abİ 3000 Metre Kablo Çekİyorum Nasil Borulayayim İŞ Bİtmez O Zaman Yaww

DOLUNAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    219
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    projede gösterilmemişse borulama.elindeki projeyı uygula tabiki.gecen saglık bakanlıgının işini yaptık adamlar projede gösternişler boru içerisine döşenecek diye.600mt.fakat bizmki pvc koymak zorunda kaldık.

apos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Og kabloların yeraltına döşenmesi ile ag kabloların yeraltına döşenmesi arasında ne gibi farklılıklar vardır.mesleki denetim.com sitesinde bulunan Ali Tiryakinin yazdığı 'elektrik tesisleri yapım esasları ' adlı yazıda bunları anlatıyor fakat yazı yarım olduğu için sekil 10,11,12 gözükmüyor eğer bu yazının tamamı elinde olan varsa ve buraya upload ederse cok sevinirim.
    Şimdidien çok tesekkür ederim.

hidayet73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben şu anda 3400 m kabloyu yer altına sereceğim ve hepsi borulu olacak ve toplamda 6000 m boru kullanacağım çünkü yedek bırakacağız ileriye dönük olarak bunun içinde Telekom borusu HDPE kullanacağız biraz pahalı ama daha rahat olur.

Realist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hakiki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Og Yer Kablolarinin DÖŞenmesİ İŞlemlerİ Adim Adim Nasil Olur?uyulmasi Gereken Kurallar Nelerdİr.yardim
    Tedaş kablo montaj uygulama usül ve esasları pdf döküman;
    http://s1.dosya.tc/file/xmEWBs/TEDA_KABLO-2008.rar.html

par.man.edir. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    her şey tamam ama yeni gördüm, güzergahın tamamında üç delikli beton içinden çekiyorlardı.Tedaşın uygulaması her yede aynı olmayabiliyor.Demekki müesse müdürlüklerine bağlı olarak değişiyor.Zaten bu şemalarda 1970 lerde basılmış kitapların benzerleri,yalıtkan iletgen malzemelerde hiçmi gelişme olmadı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler