Ben halen söylediğimin arkasındayım. Ayrıca sözlerimde mühendisleri aşağılayıcı bir üslup olduğunu düşünmüyorum. Çok okusaydın sende mühendis olurdun demek kaçamak bir cevap olmuş. Elbette teknisyenler aralarında iyi örgütlenip zamanında ellerinde olan bazı imkanları kaybetmeselerdi durum farklı olurdu. Benim burada mühendislere söyleyecek bir sözüm yok onlar zaten aldıkları eğitimle ve okudukları okullardaki imkanlarla zaten hep teknisyenlerden 10 adım ileride olmuştur. Benim serzenişim teknisyenlere çok forum dolaştım 1000 lerce mesaj okudum ve cevap verenlerin büyük çoğunluğu teknisyen ve kişi basit ve anlaşılır bir soru sormuş ama cevaplara bakın ki google arat yüzlerce bulursun yada bir firmanın elemanıdır şu telefon numarasından falanca ile görüş sana yardımcı olur vb.. oysa biliyorsa cevab yazsa yol gösterse daha faydalı olacak zaten o soruyu soran google da aratmış ve belki 100 lerce sayfayı dolaşmıştır. Netice alamayınca forumda şansını denemek istemiş. Bir konu hakkında bir dökümana ihtiyacım olduğunda şu an forumun adını hatırlayamıyorum ama sadece mühendislerin üye olduğu bir forum onuda diploma notları ile teyid ediyorlar iş yerindeki mühendisimizin de iznini alarak girdiği forumu şöyle bir inceledim. Bir mühendisin sorduğu soruya yüzlerce cevap ve adım adım klavuzlar içeren dökümanlarla arkadaşlarına yardımcı olmuşlar. Bende aynı durumu teknisyenler arasında da olmasını istiyorum. Sözlerimde mühendislere yönelik bir hakaret varsa kendilerinden özür dilerim. Benimki sadece bir sitemdi ve bu arada benim sorumun cevabınında güme gittiğini söylemek istiyorum. Doğal gaz sektörü ile ilgili kullanılan cihaz ve ekipmanlarla ilgili yardıma ihtiyacı olan bir teknisyen arkadaşım varsa seve seve yardım ederim.