User Tag List

Sonuçlar:

Katılımcı sayısı
0. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 0 0%
Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
34 sonuçtan 21 ile 30 arası
Şu an Anketler kategorisindeki Sizce Mühendislik Eğitimi Kaç yıl Olmalı? isimli konuyu okuyorsunuz.
    fahriacikgoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sn Eraykırımlı bende öyle sanıyordum.EML ve Tek.Lise mezunu olmayandan Mühendis zor olur diye ama çocuklarım Fen Lisesi çıkışlı.Onların Fen Lisesinde Fizik elektrikte çözdüğü bir çok devreyi EML mezunu olduğum halde ben çözemiyordum.Şimdiki sistemde EMLiselerine OKS de hiç bir liseye yerleşemeyecek kadar düşük puan alan çocuklar kaydoluyor.Mecburiyetten.Şimdi EMLiselerinin ÖSS başarısı varmı.Mühendislikleri kazanabilecek puan alabilen kaç öğrenci var.Önlerinin kapalı olmasından dolayı bu nedenle fazla mağdur olan yok.

KöTü_KıZaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence Mühendislik İçin 4 Yıl Yeterli Ama Teknikerler İçin 2 Yılı Onaylamıyorum

uzman_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    meslek lisesinde mesleğinin temel bilgilerini almamış bir mühendisin işi çok zor çok azimli olması lazım. Lisede mesleki eğitimini almış bir kişi için üniversitede 4 sene yeterlidir(Dersler,müfredat iyi olmak kaydıyla).

zargana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    adam gibide olsa yetmez temel egitim ta bastan yanlış adam müh. olmus hava biz teknikerler öylemi hayatımız proje ve uygulama 1 e 1 uygulamanın olmadıgı egitim sistemi bol bol gıravatlı adam cıkartıyo bunların%87,3 hava

eemysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yıl Değilde Ders Önemli

Bence mühendislik eğitiminin yılı değilde derslerin içeriği önemli. Ben bir üniversitenin elektrik elektronik mühendisliği bölümünde okuyorum ve Türkiye'deki üniversitelerin ders sayısı ve ders içeriği oldukça fazla. Bu durum bizim üniversitedeki dersleri başarmak için bütün gücümüzü sarfetmemiz gerekiyor. Yani kendi çabamızla birşeyler yapma imkanı bulamıyoruz. Yani üniversiteyi kazanan bir kişi bir tohum gibi olmalı. Yani üniversite ona engel değil de yol gösterici olmalı.

COSKUNEMRE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    31
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    (sözüm meclisten dışarı)BENCE İŞİNE SAYGI GÖSTEREN İŞİNİ SEVEN MESLEĞİNDE BAŞARILAR ARAYAN ALT VE ÜST KADEMELERİNE FAYDALI OLAN MÜHENDİSLERİMİZE İHTİYACIMIZ VAR.KENDİNİ HAZIR HİSSETİĞİ ZAMAN 4 YIL.EĞİTİM 2 YIL STAJ.

gokhan1507 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 yıldan az olmalı.. iş hayatında gerekmeyen pek çok dersi mühendsiler gereksiz yere alıyorlar..

mbaynbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    41
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkaşlar genel anlamda mühendislik;matematik,fizik,kimya gibi dersleri alınca bu derslerden başarılı olunca genel anlamdsa mühgendis sayılıyorsunuz,diger kalan yıllarda ise mühendilk mesleki anlamda oluyor, mühendisliiik eğitiminin 4 yıl olması yeterli benim fikrim. Piyasada veya çalışacağınız konuda mühendis olmak
    ise yıllarınızı alabilir. teçrübe zaman işidir,olayları yaşama işidir. Mühendislik eğitimi 4 yıl olursa 5-6 yıl gibi zamanda tecrübe ve çevre kazanırsanız alın size 11 yıl. Okul genel bilgi verir,yüksek mühendis olmak isterseniz devam edersiniz.
    Yurdumuz koşullarında mühendisler,hukukcular,doktorlar mesleğinin ilk yıllarında ancak karınlarını doyurabiliyor.
    Ben mühendis olacağım,icad yapacağım,imalat yapacağım gibi düşünceler yok artık.Uzak dağudakiler bizim yerimize icad ve imalat yapıyorla ya,ya,ya Bilmem anlatabildim mi?

siirtlander - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    13
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Wink

bence 4 yıl yeterli ve fazla bile..
    ama benim düşüncem şu. 4 yıllık eğitimin ilk 2 yılı yoğun teorik 2 yılı da yoğun pratik hatta haftanın 2 günü iş 2 günü eğitim olabilir. aksi takdirde mühendisler pratikten çok uzak oluyor ve iş hayatına çok tecrübesiz başlıyorlar.

Sassin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence 5 yıl.

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)