User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası
Şu an Topraklama Sistemleri kategorisindeki Temel Topraklama Uygulama Hakkında Soru??? isimli konuyu okuyorsunuz.
    barexa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Temel Topraklama Uygulama Hakkında Soru???

Bilindiği gibi yapılarda temelden başlayarak çelik galvaniz şeritlerle çatıya kadar uzanan topraklama yapılır. Temel içinde yani radye demirlerinin içinde, temel çevrelenerek yapılan topraklamada çelik galvaniz şeritler düz olarak değilde dik olarak demirlere bağlanır. Bu galvaniz şeritlerin dik olarak bağlanmasının sebebi nedir? Uygulama açısından da doğru olan bu uygulamadır. Ama nedenini bilmiyorum..Yatay olarak bağlansa, demirlere temas yüzeyi daha fazla olmaz mı?

Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi bekliyorum..

Saygılar,

ceyran-ul ustad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hangi şehirde olduğunu merak ettim barexa ?benim bulunduğum şehirde temel topraklama uygulama sı 2007 itibari ile yapılmaya başlan dı ve ve bunu yaparken şerit yatay olarak işleniyor ve dört köşeden de topraklam kazığı çakılıyor.. ama binanın çatısına kadar bu işn yapıldığını ilk defa duydum ..saygılar

ademcelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    EMO istanbul şubesi aralık'07de seminer düzenleyerek topraklama sisteminde bazı değişiklikler hakkında değinmişti. bu seminerden öğretilenlere göre çelik galvaniz şeridi yatay olarak demirlere bağlanması daha uygun olacağı ve 2 topraklama kazığın yeterli olacağı hakkında bilgi verildi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler