User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
14 sonuçtan 11 ile 14 arası
Şu an Autocad Destek kategorisindeki Elektrik tesisat Projelerinin hazırlanması ve Kontrolünde Dikkat edilecek Kurallar isimli konuyu okuyorsunuz.
    trkgo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mbaynbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilindiği ğibi proje çizerken linyeler, duvar ve kiriş kenarlarından çiziliyor(yerine göre priz sortileri dahil).Uygulamada yaptığımız ve herkezin yaptığı şu şekilde:söz konusu olan linyelerin boruları Planşe (beton borusu yapma) yapılırken demir hasırla beraber yapıyoruz.
    --)uygulama farlı,proje faklı oluyor bu sorun nasıl giderilr. bu farklı durumdan inşaatcılar dahil,herkez biliyor.
    Soru 1) Elektrik tesisatı yapılırken projeyi (linyeler için) uymakmı gerekir.Şayet projeyi uyulursa kiriş,kolan ve duvarlarda buyük hasar oluşur.
    Soru 2)Elektrik projesi çizimini değiştirmek mi gerekir?

musti-16 senden bu konuda yorum bekliyorum.
    sizin demek istediğiniz boruların tavandan giderek gösterimi uygulama projesidir,ama uygulamadan farklı olarak görünümü güzel olsun,karışık olmasın,linyeler kolay takip edilsin demek istediğinizde belediye projesidir.

çoğu yerde uygulamacılara verilen projelerde hatlar nerden giderse ordan gösterilir ama belediye onay projelerinde görünüm iyi olsun ve lineleri takip etmek kolay olsun diye hatlar duvara paralel gösterilir.

zaten kaliteli bir iş yapmak için (hem uygulama,hem proje) uygulama ve belediye onay projesini ayrı çizmemiz zorda olsa neredeyse şart,

kısaca iki sorunuzun cevabı budur.

mbaynbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    41
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    SAYIN TRKGO ilginize teşekkür ederim. İşin doğrusunu bulmak amacı ile yazdığım yazıda,uygulama projesinin
    iş yapılırken uyulmamasının yanlış oldugu konusu için
    1.)uygulama projesi var,ama belediye projesi diye bir proje çeşidi yok.Yazılarınızdan çıkardığım kadarıyle sizin belediye projesi diye bahsettiğiniz proje uygulama projesidir......röleve,son durum,O G,Y G gibi projeler vardır hiç bir projenin kapağında belediye projesi yazmaz.....................
    Tavan borusu,beton borusu gibi terimler yanlış,onların yerine planşe kelimesini kullanın(su tesisatcısıda betonun içine boru atar).Hiç bir zaman hiç bir proje çizim güzel görünsün diye yapılmaz.(basettiğimiz konu uygulama projesindeki gibi yapılmamasının sakıncaları(sanki elektrik tesisatcıları arasında l linyelerin her kez her istediği yerden götürecek gibi yanlış anlayış var)
    Tekrar yazıyorum belediyeye verdiğiniz projelerin başında ne yazıyor lütfen bakın.Kendiz imat için ayrı proje yaparsınız,Ama adı uygulama projesi olmaz.
    Kaliteli iş belediyenin onayladığı uygulama projesini tesisatta uygulamanızdır. Sen nasıl yapıyorsun diyenlere: Yanlış yapıyoruz cevabını veririm.
    Sevgili trkgo kolay gelsin ...karşılıklı eleştiri,bilği alış verişi herzaman benim için gayel normal,olması gerenkende bu

trkgo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mbaynbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SAYIN TRKGO ilginize teşekkür ederim. İşin doğrusunu bulmak amacı ile yazdığım yazıda,uygulama projesinin
    iş yapılırken uyulmamasının yanlış oldugu konusu için
    1.)uygulama projesi var,ama belediye projesi diye bir proje çeşidi yok.Yazılarınızdan çıkardığım kadarıyle sizin belediye projesi diye bahsettiğiniz proje uygulama projesidir......röleve,son durum,O G,Y G gibi projeler vardır hiç bir projenin kapağında belediye projesi yazmaz.....................
    Tavan borusu,beton borusu gibi terimler yanlış,onların yerine planşe kelimesini kullanın(su tesisatcısıda betonun içine boru atar).Hiç bir zaman hiç bir proje çizim güzel görünsün diye yapılmaz.(basettiğimiz konu uygulama projesindeki gibi yapılmamasının sakıncaları(sanki elektrik tesisatcıları arasında l linyelerin her kez her istediği yerden götürecek gibi yanlış anlayış var)
    Tekrar yazıyorum belediyeye verdiğiniz projelerin başında ne yazıyor lütfen bakın.Kendiz imat için ayrı proje yaparsınız,Ama adı uygulama projesi olmaz.
    Kaliteli iş belediyenin onayladığı uygulama projesini tesisatta uygulamanızdır. Sen nasıl yapıyorsun diyenlere: Yanlış yapıyoruz cevabını veririm.
    Sevgili trkgo kolay gelsin ...karşılıklı eleştiri,bilği alış verişi herzaman benim için gayel normal,olması gerenkende bu
    1)BELEDİYE PROJESİ DERKEN ONAY PROJESİ DEMEK İSTEDİM.(BU KADAR TAKINTI YAPMANIZA GEREK YOKTU
    SEBEBİ İSE SİZ UYGULAMACIYA VERDİĞİNİZ PROJEYİ BELEDİYE YADA BAŞKA BİR KURUMA ONAYA GÖTÜRÜRSENİZ O PROJE GERİ DÖNER,
    SİZİN DEMEK İSTEDİĞİNİZ TEK PROJE ÇİZEYİM HEM UYGULAMACIYA HEM DİĞER KURUMLARA VEREYİM AMA BU İSTEDİĞİNİZ MAALESEF OLMUYOR.
    KALİTELİ İŞ İMKANINIZ VARSA HEM BELEDİYE HEM UYGULAMA PROJESİNİ AYRI ÇİZMEKDİR.

TABİKİ BUNLAR SADECE BENİM DÜŞÜNCELERİMDİR,SİZİN KADAR YILLARIN TECRÜBESİNE SAHİP DEĞİLİM BEN,BÖYLE KONULAR AÇTIĞINIZ İÇİN TEŞEŞKKÜR EDERİM

mbaynbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    41
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    beleyeye verilip belediyenin onayladığı projenin başlığında uygulama projesi yazar.Takıntı değil özellikle trkgo bilmeli diye düşündüm.Çünkü proje konusunda epeyce yol aldı.
    Uygulama projesi için en az 4 adet ozalit çektirilr;1 tanesi yapı denetimde,1 tanesi belediyede,1 tanesi inşaatı yaptırana,1 taneside tesisatı yapacak olana verilir(değişik bölgelerde 1 tane ozalitini isteyebilir) Bu projenin başlıgında uygulama projesi yazar,hatta 1 adet de şantiye projesi verir, şantiye aboneliği için.
    Sadece trkgo için değil merak edenlerde öğrensin diye geniş yazdım.
    trkgo işlerinde başarılar dilerim,iyi yoldasın keşke senin gibi diğer teknikerlerde öğrenciliğinde ve öğrenciliğinden sonra kendi mesleklerinde çalışsa

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler