User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası
Şu an Mesleki Deneyimlerimiz kategorisindeki işe başlama (yardım) isimli konuyu okuyorsunuz.
    bolanka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Exclamation işe başlama (yardım)

arkadaşlar. Ben 2 yıldır Bolu -meb de elektrik öğretmeni olarak çalışıyorum. Ama hayatım boyunca elektrik-elektronik alanında kendi işyerimi açmak istedim. Hala da bunu istiyorum. Ankarada paratoner satan elektrikçi bir akrabam var bildiğim kadarıyla da bu işten iyi para kazanıyor. Yaz tatitlinde onunla çalışarak sektöre giriş yapmak istiyorum . Ama bunun bana çok şey kazandıracağından da emin değilim. Aklımda çalıştığım ilçedeki elektrikçiyle ortak olmak da var. En azından alanımda tecrübe edinirim. Çünkü öğretmenlik doğası itibarıyla elektrik mesleği açısından bana çok şey kazandırmıyor. Birşeyler yapmak ve bu şekilde de mesleki anlamda kendimi geliştirmek istiyorum. Bu şekilde öğrencilerime de daha fazla katkım olabilir.

sorum şu: biraz sermayeniz olsa, hergün ayıracak 3-5 saatiniz olsa, 5 bin nufusluk bir ilçede olsanız, kendinizi geliştirmek adına, mesleği uygulamak adına neler yapardınız. Yardımlarınızı Bekliyorum.

WebMaste® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    238
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle aramıza hoşgeldiniz.

bulunduğunuz ilçedeki sanayi durumu nedir.Önemli nokta burası cunku standart ev elektrıgı arızaları ıle yada ınsaat tarzı ısler ıle ne kendınızı gelıstırmeye nede ogrencılerınızı gelıstırmeye bırsey bulabılırsınız.Sanayı olarak bır altyapı varsa o zaman dusunulebılır bır konu.

Baba meslegı elektrıkcı olan ve yaklasık 20 yıl ısyerı ısletmıs bırı olarak ozellıkle son 10 yıldır nalet ettım acıkcası.Sermayenız varsa ve gercekten gonullu yapmak ıstıyorsanız yapın.Ama az sermaye ıle dukkan kırası vergı elektrık su muhasebecı yol paraları ekstra cıkan masraflar kazandıgınızı zaten tamamı ıle goturuyor nerdeyse ufak bır esnaf olarak.Çunku ınsanların mesleğe saygısı kalmadı.İnşaallah sız ogrencılerınıze bunu aşılarsınız.Kısa yoldan degılde çalışarak alınteri ile para kazanmayı, başkasının malına göz koymamayı.Ben su anda meslegı bıraktım yaklasık 1 sene oldu ve bulundugum yerde gorebıldıgım yetısen son nesıl bizlerdik bizden sonra yeni nesil yetişeceğini sanmıyorum.İnş. yanılırım.

saygılar

bolanka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür Ederim. Gerçekten öğütleriniz çok değerli benim için. Bulunduğum ilçe tavuk çiftlikleri olan bir yer. Sanayi tamamen bu sektöre endeksli. Çiftlikler için pano hazırlayan elektrikçiler var. Bu pano işi nasıl yapılır bilmiyorum. İnşaat elektrik tesisatı buradaki elektrikçiler için pek cazip değil. Böyle bir iş almamaya çalışıyorlar. Benim aklıma gelen iki şey varç

1- eğitim kuruluşlarıve fabrikalar için deney seti yapmak. Yurtdışında her konuda deney seti bulunabiliyor. Türkiye o konuda biraz geride.

2- boş zamanlarımda hobi elektronik devreler yapıp dağıtmak.

Ankaraya gelebilsem belki daha iyi işler yapabilirim. Ama Ankaraya gelebilmem zor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler