User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası
Şu an Kompanzasyon Sistemleri kategorisindeki kompanzasyon acil yardım isimli konuyu okuyorsunuz.
    m_eviren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

kompanzasyon acil yardım

arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var
    yeni bir işe girdim ve bu işte kalabilmem için kompanze panoları toplamam lazım

bana patronun dediği 600 milyon reaktif gelmiş diyor

sizlere şimdi bazı fatura kullanım detayları vermek istiyorum bu faturalar farklı mağzalara ait

aktif endüktif kapasitif
    3612 1688 fatura1
    7279 1469 142 fatura2
    4841 1149 10 fatura3
    9373 766 965 fatura4
    9527 4236 1 fatura5
    5111 5515 fatura6

arkadaşlar şimdi burda reaktif gelip gelmediğini ne kadar cezaya girdiğimizin formüllerini yazabilirmisiniz bu faturalarda ne kadar cezaya girdiğimizi ne kadar ücret ödeyeceğimizi öğrenmem lazım acil şimdiden yardım edecekler çok teşekkürler.

Fahri Yetiş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Faturalardan,sözleşme gücünüzü belirlemeniz gerekiyor.Sözleşme gücünüz,50 kva altında ise,end/aktif=
    0,33 ten ,kap/aktif=0,20 den büyük ise cezaya girmişsiniz demektir.Hangi tüketim ( end. veya kapasitif )
    fazla ise ,o miktarı bulunduğunuz fiyat dilimindeki reaktif enerji birim fiyatı ile çarptığınızda çıkan rakam,öde-
    yeceğiniz vergisiz ve diğer masrafsız fiyattır.Sözleşme gücünüz 50 kva üzerinde ise ( öyle olma ihtimaliniz
    daha fazla ) ,end/aktif = 0,20 ,kapasitif/aktif = 0,15 ten fazla ise,yine cezadasınız demektir ve ceza miktarı,yukarıda bahsettiğim şekildedir.Tesislerinize ve kompanzasyon tesisllerine ait detaylı bilgi vermeniz
    halinde,yardımcı olabileceğimi umuyorum.Elektrik birim fiyatlarına, Tedaş ana sayfadan ulaşabilirsiniz.Cezanın hesaplanabilmesi için,
    Aktif son endeks-Aktif ilk endeks,Endüktif son endeks-Endüktif ilk endeks ,Kapasitif son endeks-Kapasitif ilk endeks bilgilerinden istifade
    etmeniz gerekir.

Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teşekkürler cevap için allah razı olsun

Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tamam tek bir fatura yazayım

AYEDAŞ

SÖZLEŞME/KURULU GÜÇ(W)
    26K/42K

24,04,2008

AKTİF İLK 11629..........AKTİF SON 21156
    ENDÜKTİF İLK 21156..........ENDÜKTİF SON 9118
    KAPASİTİF İLK 297.............KAPASİTİF SON 298

TÜKETİM MİK. AKTİF 9527....ENDÜKTİF 4236.....KAPASİTİF 1

AKTİF BİRİM F 0.145980
    ENDÜKTİF BİRİM F 0.077710

ŞUBELERİN HEPSİ AYNI AŞAĞI YUKARI
    SÖZLEŞME GÜCÜ 50KV NIN ÜZERİNE ÇIKAN YOK

BENİM BİR SORUM DAHA VAR EĞER MÜMKÜNSE :-(
    BU GÜN BİR ŞUBEYE GİTTİM GEREKLİ ÖLÇÜMLERİ YAPTIM

125 AMPER KOMPAKT ŞALTER VAR PANO GİRİŞİNDE ŞALTERİN GİRİŞİNDEN FAZLARI ÖLÇTÜM
    BU ÖLÇÜMLER MAKSİMUM DEĞERDE YAPILDI BÜTÜN GÜÇLER DEVREDEYKEN
    SAAT TEK MAKEL AKTİF REAKTİF KAPASİTİF KOMBİ SAYAÇ

KOMPAK ŞALTERİN GİRİŞİNDEN ÖLÇTÜM
    FAZ R 62,6A
    FAZ S 58,3A
    FAZ T 45,1A

BURDA KULLANILAN RGK RÖLESİ ENTES RG 8S FAKAT SİSTEMDE 7 KONTAKTÖR VAR AMA REAKTİF YAZMIŞ

NORMALDE FAZLARI DENGELEMEM LAZIM BUNU BİLİYORUM

AMA BURDA UYGUN OLAN AKIM TRAFOSUNUN UYGUNLUĞUNU NEYE BAKARAK YAPMAM LAZIM BİR FORMÜLÜ VARMI BİR ARKADAŞ MAKSİMUM FAZLARDAN BİRİ 62 A ÇEKİYORSA ORAYA KULLANMAN GEREKEN AKIM TRAFOSU 75/5 OLMALI DEDİ

BİRDE ÇEKİLEN AMPERİN YARISI KADAR YANİ 30KVAR KONDANSATÖRÜ 1-2-2-2 DÜZENİNDE AYARLA DEDİ AMA BUNUNDA BİR FORMÜLÜNÜN OLMASI LAZIM

BİRDE KONDANSATÖRLERİN VERİMLERİNİN %70 İN ALTINA DÜŞTÜĞÜNÜ NASIL BULURUM TEŞEKKÜRLER

Fahri Yetiş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Endüktif endeks değerleriniz maalesef yanlış verilmiş.21156-9118 =4236 olmaz.4236 nın doğru olduğunu
    varsayarsak,4236/9525=0,44 büyüktür 0,33 olduğu için,cezaya girmişsiniz demektir.Ceza tutarı,
    4236x0,077=326 ytl dir.Bunun üzerine,vergiler gelecektir.Kompanzasyonunuzu,söylediğim esaslara göre
    düzeltmediğiniz sürece işiniz tesadüfe kalır.Yeni operasyonu yapana kadar,set değerinizi 0,99 a ,Ton sü-
    resini 7-8 sn ye çıkararak deneme ile ayarları takip etmenizi öneririm.Tüm tesisleriniz böyle ise,sınır değerle-
    riniz, 33 end, 0,20 kap. demektir.75/5 Akım trafosu uygundur.Kondansatör akımı,kondansatör gücünün 1,5 katıdır.
    Bu değeri pens ampermetre ile ölçebilirsiniz.Kullandığınız röle,değerin düşmesini güncellemediği için,değerin düşmesi durumun-
    da,kondansatörü yenisi ile değiştirmeniz gerekir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler