User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası
Şu an Kompanzasyon Sistemleri kategorisindeki acil yardım arkadaşlar isimli konuyu okuyorsunuz.
    m_eviren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

acil yardım arkadaşlar

öncelikle fahri hocama teşekkür ediyorum hocam sağolun
    bu arada kafayı yicem

bu gün ölçüm yaptım değerleri vereyim

FAZ 1....36.3 A
    FAZ 2....67.1 A
    FAZ 3....21.2 A AKIM TRAFOSU BU FAZ ÜZERİNDE
    BAĞLANTILAR DOĞRU

KULLANILAN RÖLE RG-8T ENTES
    KONDANSATÖRLERİ ÖLÇTÜM ÜZERİNDE YAZAN AMPER DEĞERİNDEN EN FAZLA 0.5 AMPER KAYBI VAR
    FAKAT SORUN ŞU
    ENTES TEKNİK DESTEĞİ ARADIM GEREKLİ AYARLARI YAPTIK FAKAT CİHAZ -1.00 GÖSTERİYOR
    ONUDA İLK KADEMEYİ ÇEKTİKTEN SONRA YAPIYOR BEN ELLE 2 NUMARAYI DEVREYE ALINCA AŞIRI KOMPANZE YAZIYOR CİHAZDA NORMALDE 1 NUMARAYI ÇEKİYOR VE KALIYOR TEKNİKDEKİ ARKADAŞ İLK KADEME ÇOK ONU UFAKLA DEĞİŞTİR DEDİ DÜZELİR DEDİ FİRMADA KULLANILAN HERŞEY MONOFAZE BİR HAVA PERDESİ TRİFAZE ODA NADİREN ÇALIŞIYOR GERİ KALAN GÜÇ ÇEKEN HERŞEY 2X26 PLC VE 150W METAL SODYUM AMPUL BİRDE İŞTE POS CİHAZLARI BİLGİSAYAR FAX VS BURDAKİ SORUNU NASIL ÇÖZERİM YADA SORUN NEY YARDIMCI OLABİLECEK VARSA ÇOK SEVİNECEĞİM

m_eviren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kondansatörleri Yazayim

Kademe 1....2,5kvar
    Kademe 2....5 Kvar
    Kademe 3....5 Kvar
    Kademe 4....5 Kvar
    Kademe 6....5 Kvar
    Kademe 7....7,5 Kvar

Fahri Yetiş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kullandığınız röle,referansını tek fazdan aldığı için,düzeltmeyi o fazı dikkate alarak yapmaktadır.Ayrıca,son
    kademedeki 7,5 kvar'lık kademe,ayar moduna uygun olmayıp,5 kvar olmak zorundadır ( 1-1-1/1-2-2 olması
    gerektiği nedeniyle ).Faz akımlarınızdan,sisteminizin dengesiz olduğu anlaşılmaktadır.Dengesiz sistemlerde,
    3 fazlı röle ( monofaze ve trifaze yükleri ayrı ayrı alabilen ) kullanmadığınız sürece,bu problemi çözme şansı-
    nız yoktur.Bu itibarla,rölenizi 12 kademeli Entes RG-3/C-CS,Kael Varkombi,Tense,Elektropan vs. gibi röle ile
    değiştirmenizi ve ilk 3 kademeyi monofaze 1 kvar,ikinci 3 kademeyi 1,5 kvar,diğer kademeleri trifaze 2,5-5-7,5
    vs gibi değiştirmenizi öneriyorum.

necdet1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sayın m eviren
    Sistemde bi kere dengesiz yüklenme olduğu aşikar. Tersten gidersek akım ve geriliminin ölçüm ve kıyaslamanın yapıldıgı faz 21 A çekiyosa ortalama 11kw guc var demektir. Kaba bi hesapla istenilen kvar gucunun çekilen aktif gucun yarısı oldugunu dusunursek buda ihityac olan kondansatör gucunun 5,5 kvar oldugunu gösterir.
    2.Kademeyle birlikte toplam 7,5 Kvar olcagından aşırı kompanzasyon yazması normal. En doğrusu dengeli faza gecmek ve 5 ile 10 kademe arasında 1-1...1 yada 1-2...2 olarak devreye sokmaktır.

mkardiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abicim monofaze yüklerin olduğu için trifaze kondansatörlerle bu işi çozmen zor bunun için röleni trifaze kontrollü bir röleyle değiştirip mono faze kompanzasyon yapman lazım. diğer bir çözüm yoluda fazlar artasında yük dengelemesi yapmaktır buda çok zor bir iştirbunun için en kolay yol monofaze kompanzasyon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler