User Tag List

4 sonuçtan 1 ile 4 arası
Şu an Kompanzasyon Sistemleri kategorisindeki kompanzasyon panosunda ssr isimli konuyu okuyorsunuz.
    ardak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

kompanzasyon panosunda ssr

arkadaşlar yaptığım kompanzasyon panosunda kontaktör yerine solid state röle kullanmak istiyorum.ancak kapasitif yükte nasıl sağlıklı olur bilmiyorum..bi arkadaşım ups makinasında kapasitif yükte bobin ve varistör yardımıyla trifaze ssr kullanabildiğini söledi..markası gold ve norton olan bi ssr...diğerleriyle olmamış fakat yani sonuçta ssr ssrdir.sizce nasıl olur..artık kontaktör devri bitti gibi.

mbaynbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    41
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yaptığım kompanzasyon panosunda kontaktör yerine solid state röle kullanmak istiyorum.ancak kapasitif yükte nasıl sağlıklı olur bilmiyorum..bi arkadaşım ups makinasında kapasitif yükte bobin ve varistör yardımıyla trifaze ssr kullanabildiğini söledi..markası gold ve norton olan bi ssr...diğerleriyle olmamış fakat yani sonuçta ssr ssrdir.sizce nasıl olur..artık kontaktör devri bitti gibi.
    Bahsettiğin ssr röle triyak,tristör benzeri bir yarı iletken. soğutma problemi sürekli var(mutlaka soğutucusu özel olmalı) uzun süreli kullanmalar için uygun olmadığını düşünüyorum.
    güç elektroniğinin konusu olan tristör,triyak 1980 yılında bile vardı.Cok yeni konu değil.kompanzasyon için böyle.
    ısıtıcı için özel soğutma istiyor,piyasada bahsettiğin röleler için soğutucu yapıp satanlar var.Sakın soğutucusu
    ısıtıcıdan büyük olmasın.Çünkü 70 A. dan bahsediyorsun,birde ısıtıcıda kullanacaksın. konu yeni değil dimmer çıkalı bile yıllar oldu.Sistemi trifazeye çevirirsen daha uygun olacak zannederim....kolay gelsin

ekrem.kolu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım ssr kompanze de kullanabilmen için bir sürü kriter var bence deneme bile tristörlerden olursun

örnek şu anda tristörlü + reaktörlü + 440V) Kondanstörlü sistemler bile tristörlerin sıfır saniyede iletken

olamadıklarından dolayı arızalara yol acıyor bilginize.......

gunerdr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    normal bir SSR kapasite sürmede kullanmazsınız kapasite süren SSR nette görmüştüm yurt dışı pazarında ama türkiye pazarında görmedim

kapasite sürmek bizim anladığımız normal bir SSR için zor şeyler, çıkış akımlarına ve gerilimlerinide gözetlemek gereklidir

işin kısası sakın normal bir SSR alıp ta kondansatöre bağlamayın sürdüğünü zannedersiniz ama netice uzun vadede iyi olmaz

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler