User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası
Şu an Aydınlatma kategorisindeki wclere hareket sansörü ? isimli konuyu okuyorsunuz.
    ademcelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

wclere hareket sansörü ?

arkadaşlar tuvaletlere hareket sensörü kurmak ne kadar uygun. şimdi elime başka bir arkadaş tarafından yapılan bir elektrik projesi geçti benim görevimse bu projenin teknik uygulama sorumluluğu. şimdi arkadaşımız her bir tuvalet kabinine hareket sensörü önermiş. ben burada gayet verimsiz görüyorum bu sensör kullanma olayını. bu konuda yardımınızı bekliyorum arkadaşlar. hareket sensörümü kullanırdınız yoksa başka bir sensörmü bana kalsa en temizi anahtarlı bağlantı.

Yıldırım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaptığınız binaya bağlı bina otomasyonlu ise hareket sensörü olmak zorunda çünkü sistemin temeli bağımsız çalışıyor olması,bu bahsettiğiniz bi ev ise tabiki mantık anahtarlamadan yana....

Konular
    4
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhaba yıldırım
    cevabın için teşekür ederim. ancak tuvaletimiz umumi tuvalet ve kabinler arası tavana yakın yerde havalandırma maksadıyla açıklık var. benim asıl şüphe duyduğum olay hareket sensörlerin ışıktan etkilenmesi... kabinler arası açıktan dolayı bir lambanın sönmesi yakın mesafelerde bulunan diğer lambaların yanması imkanı sağlar diye düşünüyorum. peki piyasada gömme tip sensörler bulunurmu bilginiz varmı ?

WebMaste® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    238
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elektrık sensoru olarak mutlaka vardır ama gectıgımız gun vıtra marka bır wc sıfonu aynı mantıkla calısıyordu.wc onunde durma surenıze gore su bosaltması yapıyordu.3 dk durmaya 5 lt su 5 dk durmaya 8 lt su sanırım.ıstedıgınız modelde mutlaka vardır yada bahsettıgım sensorle ortak calısan.Isık konusunda sıkıntı olacagını sanmıyorum sonucta sensorler ısıga degıl harekete duyarlı olacak baglı bulunan kabınde hareket gordugunde sıstem devreye gırecek.

Konular
    4
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tesekürler WebMaster sensör kullanalım o zaman biz

elektro34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhaba arkadaşlar sensörler harekete duyarlı ama ortamda fazla ışık varsa bu sensörleri etkileyeblir.bir diğer nokta da bu tuvalette sensör mantığı sensörün söndüğünü pek hoş olmayan bir durum oluyor arızalandığını düşün ben tavsiye etmem.piyasa da çok çeşitli sensör bulabilirsin sıva altı olanlarını da görmüşdüm

Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hareket sensörleri ışıktan etkilenmez hareket sensörleri Infrared ışınları yayarlar bu ışınlar kırıldığında yani araya bir nesne girdiğinde devre kapanır ve çalışır.Umumi ve ıslak hacimlerde sensör kullanılması en mantıklısı çünkü Duştan veya lavabodan çıkan birinin ışığı kapatmak için anahtara dokunduğunu düşünürseniz,hiçbir arıza insan hayatından önemli değildir.

Konular
    4
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hareket sensörleri ışıktan etkileniyor arkadaşlar
    benim oturduğum dairede hol hareket sensörlü lamba ile aydınlanmakta.
    salon kapısı ile lamba arası yaklaşık 1 metre ben salondaki lambayı kapattığım an sensör devreye girip holdeki lamba yanmakta.

Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sevgili ademcelik üretimini yaptığım ürünün ışığa karşı duyarlı olmadığından eminim,bu hareket sensörlerini bizler alarm devrelerinde de kullanıyoruz her ışık yandığında alarmın devreye girdiğini düşünün sizce mantıklı mı? sizin devrenizde karanlık bölge senaryosu ile paralel bağlantı yapılmış olabilir.

habat68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar,
    Hareket sensörlerinin ışığa duyarlı olanı da var olmayanı da... seçimi doğru yapmak gerekir. Ayrıca sırf bilgi olsun diye söylüyorum, bazı sensörler hareketi değil, vücudun yaydığı ısıyı algılayarak da çalışıyorlar.
    Ben işletmemdeki tuvaletlerde harekete duyarlı sensörler kullanıyorum, ışık ayarlarını geceye, sürelerini de 10-15 dakikaya ayarladımmı hiç sorun yaşamıyorum. Bu tip devrelerde kullanılan armatörlerin fluoresan veya tasarruflu ampul olmamasını tavsiye ederim, çünkü ömürleri çok kısa olur.
    İyi günler.

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler