User Tag List

2 sonuçtan 1 ile 2 arası
Şu an Sınavlar ve Eğitim, Seminer Haberleri, FUAR Etkinlikleri kategorisindeki Asansor Bakim Onarim Kursu isimli konuyu okuyorsunuz.
    alem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Smile Asansor Bakim Onarim Kursu

HEP BERABER SERTİFİKA SAHİBİ YAPIYORUZ

İstanbul İl Özel İdaresi, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ve İstanbul Ticaret Odası İşbirliği Kapsamında Düzenlenen Mesleki Ve Teknik Eğitim Kurslarından ASANSÖR BAKIM VE ONARIMI kursu Ocak ayı itibariyle başlamıştır. İlk mezunlarını 15 Haziranda verecek olan kurslara yeni kayıtlar devam etmektedir.Yeni dönem 15 Haziranda başlayacak ve talep halinde yaz aylarında hızlandırılmış program uygulanacaktır.

PROJENİN AMACI
    Bu kursların amacı; kişileri mesleki ve teknik öğretim okul ve kurumlarından faydalanmak suretiyle, istihdam imkanı olan görevlere hazırlamak veya halen çalışmakta olduğu sektörde yeni teknolojilere uyumlarını sağlamak suretiyle mesleklerinde gelişmelerini İstanbul İl Özel İdaresi- İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü-- İstanbul Ticaret Odası İşbirliği ile sağlamaktır.

PROJE NASIL UYGULANIYOR ?
    1) Eğitim İstanbul İli sınırları içinde yapılmaktadır.
    2)Eğitim bölümleri endüstri, bilişim ve hizmet sektöründe ihtiyaç duyulan ve ön plana çıkan mesleklerden seçildi.
    3)Her kursun eğitim ve öğretim programlarında Milli Eğitim Bakanlığı Mevzuatı dikkate alındı.
    4)Kurslarla ilgili iş ve işlemler İdarenin bilgisi ve onayıyla gerçekleştirilmektedir.
    5)Eğitimler teorik ve uygulamalı şeklinde gerçekleştirilmektedir.
    6)Her okulda, okulun müsaitliğine göre belirli sayıda kurs açılır.
    7)Haftada 4 gün, günde 4 saat eğitim yapılmaktadır (Hafta içi: 4 saat, hafta sonu: 8 saat, okulun müsaitlik durumuna göre düzenlenebilir).
    8)Her sınıf sayı olarak 12-20 kursiyerden oluşmaktadır.
    9)Her bir kursiyer ortalama 400 saat eğitim alacaktır (eğitim saatleri dersin niteliğine göre ayarlanabilir). 10)Toplam 200.000 saat eğitim yapılacaktır. 13)Konular % 85 teknik % 15 sosyal-kültürel alan konuları şeklinde işlenmektedir.

KİMLER KATILABİLİR ?
    1) En az ilkokul mezunu olanlar.
    2) Sağlığı öğrenim görmek istediği meslek için elverişli olanlar.

DERSLER NASIL İŞLENİYOR?
    1) Eğitim Mekanı olarak ilgili liselerin sınıf, laboratuar ve atölyeleri kullanılmaktadır
    2)Eğitim için meslek liselerinin en iyi ve donanımlı olduğu bölümler tercih edilmektedir.
    3)Eğitim çağın niteliğine uygun metod ve teknolojiyle yapılmaktadır.
    4)Talep eden her lise için rehber hoca, eğitmen desteği sağlanmaktadır.
    5)Temel mesleki kitapların yanı sıra eğitim destek notları hazırlanabilmektedir.
    6)Eğitim dönemi sonunda, kursiyerlere MEB onaylı sertifika verilecektir.
    7)Proje konusunu gündeme getirmek, önemine vurgu yapmak, farkındalık sağlamak, kamuoyu oluşturmak ve destek sağlamak amaçlarına matuf toplantı, sempozyum, ilan duyuru ve medyada yer almasını sağlamaya yönelik aktiviteler yapılmaktadır.

NERELERE BAŞVURU YAPILABİLİR
    İl Milli Eğitim Müdürlüğü 0212 519 28 36-37
    Şişli Endüstri Meslek Lisesi 0212 222 65 45

Savaş UYSAL 505 514 71 30 savasuysal@hotmail.com
    Ercan KOCABAŞ 505 750 90 19 erkoc1336@yahoo.com
    http://www.elektromekaniktasiyicilar.com/

WebMaste® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    238
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu sabitliyorum.

teşekkürler..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler