User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası
Şu an Kompanzasyon Sistemleri kategorisindeki AG de Kompanzasyon isimli konuyu okuyorsunuz.
    ismailufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    8
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

AG de Kompanzasyon

Alçak gerilimde kompanzasyon yapmak isteyen arkadaşlar varsa veya sorun yaşan yardımcı olmak mutluluk duyarım.Forumda soru sormanız yeterlidir.

Saygılarımla...

İsmail Ufuk KARATEKELİ

(Beni tanıyanlar bilir)

lovere3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    slm ben bahadır yeni mühendis oldum. saha mühendisliği yapıyorum. yaptıgımız hastane inşaatında kompanzasyon panosu var.ama ben fazla anlamıyorum. kompanzasyonun ne oldugunu biliyorum ama sistemin nasıl çalıştıgını kademelerin ne işe yaradıgını, panosunda nelerin kullanıldıgını programının nasıl yapıldıgı hakkında anlaşılır bilgiler verirseniz sevinirim.

Fahri Yetiş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    lovere arkadaşım.EMO'dan Prof. Mustafa Bayram'ın kitabını temin ederek ve diğer kaynaklardan konuyu ta-
    kip edebilirsiniz.Yaptığınız her şeyi bilerek yapmak zorundasınız.Kompanzasyon,ayrıntıları çok iyi bilinmesi ge-
    reken konulardan bir tanesidir.Aradığınız her bilgiyi,kitaplarda bulma şansınız yoktur.O nedenle,sistemlerde
    kullanılan malzemeleri tanımak için,o sistemde kullanılan malzemelerin el kitaplarını temin edip,bilgileri oradan
    almak lazımdır.Bir mühendisin"ama ben fazla anlamıyorum" gibi bir mazereti olamaz.İnşaatınız devam ettiğine
    göre,görüşleriniz doğrultusunda, belki de projenizin uygulaması bile değişmesi gerekebilecektir.Tesisler yapı-
    lıp devreye alındıktan sonra,müdahale bazen çok zor olmaktadır.Projeniz hakkında bilgi verebilir iseniz,görüşle-
    rimizi ayrıca belirtiriz.Kompanzasyon konusunda,EMO,ETMD,ve forumlarda,oldukça kaliteli görüş ve yorumlar
    bulunmaktadır.

aycan68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba....
    Kompanzasyon ana beslemeye ekstra yük oluştururmu ? ...yani ana kablo kesitini tayin ederken kompansazyon için kesit arttımı gerektirirmi......

Atoll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok artırmaz, tam tersi küçültürür, çünkü..... |S|=|Q|x|P|
    hesaplarımızda hep P yi göz önünde bulunduruyoruz. Oysa akımızı belirleyen S dir. Kablo kesitimiz de tayin eden Akımdır. Yani burada Q düşürmemiz gerekecek.
    Ne kadar Q'yu düşük tutarsak o kadar P' yi S' ye yaklaştırırız. Kompanzasyonla bunu yapıyoruz Q' yu sıfıra yaklaştırıyoruz. Dolayısıyla kesitimiz de küçülüyor...
    .... komprende?........
    ....Elektik tekniği bu kadar basittir...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler