User Tag List

4 sonuçtan 1 ile 4 arası
Şu an Mesleki Deneyimlerimiz kategorisindeki ELEKTRİK ELEKTRONİK MEZUN ADAYI(yardımcı olursanız sevinirim) isimli konuyu okuyorsunuz.
    medeniinsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

ELEKTRİK ELEKTRONİK MEZUN ADAYI(yardımcı olursanız sevinirim)

Öncelikle bu siteyi okul hayatımın dördüncü sınıfına geçerken bulduğum için kendimi hem şansız hem şanslı hissediorum.Ben istanbul üniversitesi elektrik-elektronik mühendisliği öğrencisiyim.Bizim okulda 4. sınıftayken öğrenciler bölüm seçiyorlar.Bizim okulda iki bölüm mevcut 1.Enerji 2.İletişim Benim gitmek istediğim bölüm ise Enerji . Enerji yi seçmek istiyorum ama enerjiyi seçmek istiyor olmamın nedeni enerjiye gidersem ileride kendi işimi yapabilime düşüncesidir.Sizce enerji'ye gidersem benim gibi tecrübesiz bir öğrenciye neler yapmayı tavsiye ederseniz.Bu sitede sizin tavsiyeleriniz ile daha önceden tecrübe edinilmiş bazı bilgileri tekrarlamadan başarılı olmama yardımcı olabileceğinize inanıyorum.Şimdiden herkese teşekkür ederim.

WebMaste® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    238
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle aramıza hoşgeldin.

Hem ramazan ayının vermıs oldugu rehavet hemde okulların daha yenı yenı acılmasından dolayı buralar sakın bu ara.Dıger arkadaslar meslek konusunda sana emınım yardımcı olacaktır.

Paylaşımlarınızın olmasını dilerim.

saygılar

altug karabulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ogrenci arkadasim, belki biraz gec yazmis olabiliriz ama tavsiyenin zamani olmaz...Simdi enerji bolumunu secmek istemissin...Aslinda ne secersen sec...hic de onemli degil..zaten okulda gorecegin 3-5 ilave ders ile bir konu hakkinda uzman veya yeterli bilgi sahibi olamazsin...Onemli olan hangi dalda calismak istiyorsun?

Okuldan sonra ise baslayan mezunlar ilk girdikleri is dalinda kalip oradan devam ediyorlar...kimisi memnun oluyor, kimisi begenmeyip konuyu degistiriyor...Santiyeci mi olucaksin, proje mi, kontrol mu, otomasyon, satis,orta gerilim...bu isin sonu yok
    Ben turizm sektorunde ise basladim 5 yil ses & isik sistemi,kiosk network ve dekorasyon isleri yaptim..Mecburiyetten para kazanmak icin basladim kaldim, sonra otel teknik mudurlugu yaptim 3 sene..Hic mekanik sistemleri bilmememe ragmen...iste okulda okumadigin bir konu..Isitma&sogutma...demek istedigim yasayarak , kendini egiterek zamanla herseyi yapabilirsin...ve simdi Rusyada santiye proje muduruyum...Alcak gerilim, orta gerilim, zayif akim..ne ararsan var...hem de hic bilmedigin bir dilde ve Rus standartlarinda..kormadan bunlari da ogrenicen ...onemli olan kendine guven ve bu guveni karsindakine hissettir...
    Son tavsiyem..Ingilizce iyi ogren, imkanin varsa Almanca yada Rusca + Autocad + Aydinlatma programi +yeni teknolojileri takip et...geri kalma

8 yillik muhendisten anca bu kadar sana...daha fazlasini bizim agbilerimizden sor...selamlar

VANEE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Medeni Insan Arkadaşım Bana Sorarsan Yapıcağın En Doğru Karar Su Olurdu Okulun Bitince Güclü Büyük Tanınmış Alman Ve Amerikan Normlarına Görede Elektrik Projesi Cizen Bi Mühendislik Firmasına Girip çalışmaktır Ama Işin Püf Noktası şudur Kimse Sana Gel Işveriyim çalış Demez Adamların Kapısına Git Ben Para Felan Istemiyorum Yeterki Bana Tecrübe Kazandırın De En Azından Bi Sene Böle çalış Sonrasında Işler Kendiliğinden Istediğin Kıvama Gelir Hatta Yıllar Gecer Sen Bile Nerelere Geldiğini Anlamassın Yeterki Sabır Ve Istikrar Ha Ben Böle Bi Işyeri Nasıl Bulcam Dersen Ben Kapıyı Gösterdim Anahtarı Bulup Içeri Girmekte Sende Bitiyo Unutma Iyi Ve Meslekte Adını Duyurmak Istersen Profesyönellerle çalışcaksın Umarım şansın Iyi Olur.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler