User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası
Şu an Türkiye Gündemi kategorisindeki Elektrik özelleştirmelerinde ilk adım isimli konuyu okuyorsunuz.
    Forum Yöneticisi hunca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    722
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ankara -(AA) Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), özelleştirme programında olan Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş.'ye (TEDAŞ) bağlı 20 elektrik dağıtım bölgesinin dağıtım ve perakende satış tarife tekliflerinin onaylanması, bu bölgelerin lisanslandırılması ve lisans tadili hususlarını görüşerek karara bağladı.

Edinilen bilgiye göre, Kurul, lisans başvurularını uygun buldu, karar verdi, 2010 yılına kadar uygulanacak tarifeler 10 gün olan itiraz süresinin ardından onaylanacak.
    </font>

Benzer Konular
    Adım (Step) motorlar sunumu
    Adım (Step) motorlar sunumu Step motorlar (adım motorları), girişlerine uygulanan darbe dizilerine karşılık (bu, dijital, sayısal giriş olarak da ifade edilebilir…), analog...

umitsaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    25
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    TEDAŞ ların özelleştirmesi iyi mi olur kötü mü tartışılabilir. Tekel konumunda kuruluşlar evimizin önünden bir tek hat geçiyor. Alternifi yok gibi alternatifi kendin güneş enerjisinden üreteceksin yada dağ başında oturacaksın oda mümkün değil Devlette kalıp iyi işletilse bence daha iyi olurdu. fakat TEDAŞlar o hale geldiki bir iş yürümüyor. enerji müsaadesi almak, proje tasdikletmek, geçici kabul yaptırmak, sözleşme yaptırmak ölüm. Şöyleki bundan 15 sene önce ETÜT PROJE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ vardı. Başında tecrübeli bir mühendis emrinde en az iki mühendis vardı. Gidiyorsunuz gerekli yerleri tartışıyorsunuz anında işiniz görülürdü. Şimdi durum farklı Malesef bazı politikalar ( özelleştirmeci politikalar) vatandaşı canından bezdirdi. ulan özelleştirilsede bizde kurtulsak der olduk. İlçelerde durum daha acı. Politikacı getirmiş ilçe şefini oturtmuş onla oynuyor. ( Tekniker arkadaşlar bozulmasın lütfen biz bir bütünüz) yeni mezun bir tekniker arkadaşa sen İLÇE İŞLETME BAŞMÜHENDİSİ sin demişler (parantez içerisinde bir G harfi)Bu arkadaşım yeni olduğundan konuya tam vakıf değil tecrübe olmadığından her fırsatta müessese müdürlüğüne alo bunu nasıl yapalım. Kardeşim orada yetki ve sorumluluk sende gereğini yap .....Edited by: umitsaman

Forum Yöneticisi hunca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    722
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maalesef Bursa TEDAŞ (yeni adı UEDAŞ) tada durum dediğiniz gibi. Özelleşti.Ancak değişen tek şey bir yönetim kurulu oldu.İşleyiş aynı.Proje denetlemeleri, trafo kabulleri, dediğiniz gibi bir kabus.Adamı olan partiden işini yaptırır oldu.Tek kelime ile özelleşecekse tümden özelleşsin...Devletin hiçbir kurumu zihhniyet değişmedikçe değişmez böyle gelir böyle gider..Alın bir örneği Bursada BOTAŞ satıldı Bursagaz oldu.Ve artık sistem dğişti.Darısı TEDAŞ ın başına...Edited by: hunca

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler