User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası
Şu an Kompanzasyon Sistemleri kategorisindeki Bilgisi Olan Lütfen Yardim Etsin isimli konuyu okuyorsunuz.
    yahyakaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bilgisi Olan Lütfen Yardim Etsin

T:900.634
    Ri:352.907
    Rc:603.907
    Trafo 400kva
    Akim Trafosu:25/5
    Gündüzleri çekilen Sadece 0.7 Ile 4a Arasi Yğk Var Yükler Tv Buzdolabi Lamba Gece 160w Civabuharli Ampul Var 2 Adet Burasi Dürekli Cezaya Giriyor Nasil Komp. Edebilirim

Fahri Yetiş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Münferit kompanzasyon yaparak cezaya girmeyi engelleyebilirsiniz.Ancak,400 kva lık tesiste,ölçüm AG den
    ise ( muhtemelen öyledir ),Tedaş tarafından 400 kva trafo için tespit edilen min. gücü çekmez iseniz,sizden
    yine bir bedel tahsil edilir.Bu gücü,rezistanslı bir alıcı ile çeker iseniz,bunun,reaktif kullanımı yönünden de fay-
    dasını görürsünüz.Bu rakamı Tedaş'tan öğrenebilirsiniz.Beslediğiniz sistemler arasında UPS var ise,onun yarat-
    mış olduğu kapasitif için de şönt reaktör bağlamanız gerekebilir.

DOLUNAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    219
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle slm.anladıgım kadara yükler hep tekfazlı monafaze cihazlar.400kva ya göre cok az bır yuk mevcut tesisde.burada tek fazlı RGKR ile ıraz zor yakalmak kompanzasyon ayarını.bizimd ecok zaman başımıza geliyor.en guzeli üç fazlı bir Reaktif güç kontrol rolesi takmak.kademeyi en az 10 kademe yapmanızı oneririm.1.2.3 kademelere trifaze kondonsatör.4.5.6.monofaze tek fazlı kondansator mümkün oldugu kadar degerleri küçük seçilmeli.diger guruplara tekrar trifaze kondansatör takın.kondansatörlerimizin güçlerini belirlerken mjutlaka oncelikle tam bir güç tesbiti yapıldıktan sonra gerekli kondonsatorlerimizi secmeliyiz.biz bir cok yere busekilde cezalı gelmekten kurtardık eminimki sizde kurtarıssınız.

uncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    400 kva trafo için şu andaki sistemim 15-15-15-15-15-15-15-15-10-5-5 ve entes rg3-12c röle kullanıyorum. monofaze kondansatörüm olmamasına rağmen şu anda değerlerim ikisi içinde %10un altında.

rojamın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben mardin deyim yakınsak ücretsiz yardım ederim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler