User Tag List

2 sonuçtan 1 ile 2 arası
Şu an Tezler, Makaleler,Bitirme Projeleri kategorisindeki bitirme projesi isimli konuyu okuyorsunuz.
    kurtuluş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

bitirme projesi

arkadaşlar;otomasyonda akıllı sistemler ve elektrik teknolojisinde kullanımı konulu bir bitirme projesi aldım.içeriği scada ve plcden olarak düşündüm.başka hangi konuları ekleyebilrim yardıcı olursanız sevinirim.teşekkürler

havye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    scada konusunda sıkıntı yasarsan eger c#.net kullanman da mümkün. sunu demek ıstıyorum kı, plc,genelde uygulama gerektıren bır yazılım,step7 programında yazdıgın plc yazılımının kontrolunu yapacaksın ve muhtemelen bır plc bulup bundan gercekleyerek yazılımının dogrulugunu ınceleyeceksın ancak scada tasarımını yazılımınla bırlıkte calıstırabılmen ıcın elınde herhangı bır operator panelının olması gerekecektır. sımatıc wıncc flexıble tavsıyeme gore daha kolay bır calısma ancak dedıgım gıbı gercek bır kontrol panelı bulman gerekecektır yazdıgın plc yazılımıyla yıne yazdıgın scada programının bırlıkte gorebılecegın bır sımılasyon programı mevcut deıl. o yuızden dıorum kı c#.net ıle bu problem ortadan kalkabılıyor. bılgısayarındakı arayuzle yazdıgın plc yazılımını gercek bır plc moduluyle kurdugun serıport uzerınden kontrol edebılrısın.
    kolay gelsın..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler