User Tag List

2 sonuçtan 1 ile 2 arası
Şu an Off-Topic kategorisindeki Bu işler amerika da nasıl oluyor isimli konuyu okuyorsunuz.
    Atoll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bu işler amerika da nasıl oluyor

Merhaba Arkadaşlar,
    başka ülkelerin elektrik forumları geziniyordum. onların mesleki anlamda sıkıntıları ney diye. ne tip sorular soruluyor ve alınan cevaplar doyurucumu diye. Sanırım sıkıntılarmız hemen hemen mesleki anlamında aynı, sorulardan öyle görüyorum. tabiki bemkisi amatörce izlenim, ama yinede nuance farkı olduğuna inanıyorum, orada hemen her soruya bir cevap veriliyor, yani yardım ediliyor, konu açık kalmıyor. çok çok az sayıda bilmem herhangi seminerin notları yayınlanıyor veya "benim şirket" veya "ben bunları çok iyi yapıyorum", vs. . .
    Sitelerin yapısı da hemen hemen aynı gezinirseniz zorluk çekmezsiniz. bir markanın veya belirli standartları, sorunları veya sıkıntıları orada da daha rahat çözebilirsiniz, diye düşünüyorum. bir forum da takıllı kalmayın, bırakın forumlar bir biriyle rekabet etsinler.

ilgimi çeken bir husus da var. aşağıdaki adresde sizde görebilirsiniz. Örneğin Amerika da mesleki öğrenimeler ücretli. ama abi acayip pahalı. biz buraya şükür etmeliyiz. eğitimiz zayıf mayif ama abi bunu iyi kötü alıyoruz. orada paran yoksa eğitim de yok.

http://www.electriciantalk.com/f2/i-...an-worth-5476/

büyüklerimiz paralı eğitime çok hevesli, ama bunu yinede bir düşünsünler. çünkü burası Türkiye. eğer gariban da eşit şartlar ile yarışamayacak olursa sosyal gerilimler bu konuda artar,diye düşünüyorum.
    Sağlıkla ve emeklilik de aynı konu lütfen Michael Moore "SICO" belgesini muhakkak izlemelisiniz. CD'cinize sorun.
    Onların hataları biz de yapmıyalım. oyumuzu buna göre verelim.

Kolay Gelsin

WebMaste® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    238
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sevgılı atoll

paylasım hakkındakı goruslerıne katılıyorum.Yanlız bızım baska bır yerle rekabet konumunda oldugumuza ınanmıyorum.

Paylasım sadece buraya aıt olan bır durum degıl ne yazıkkı ulkemızde sagduyulu olan kısı yada meslektas sayısı o kadar azkı.Konuların goruntulenme sayıları yazıyor dıkkat ettıysenız bu sayılara ulasan bır konunun cok daha fazla goruse yer vermesı lazım ama ne yazıkkı kımse tasın altına elını sokmuyor.

Yakın zamandakı bır haber vardı dogruluk derecesını bılmıyorum ama ınternettekı odev tez sıtelerı kapanacaktı gıtgıde tembellesen bır yenı nesıl gelıyor ıste.Hazırı var nasılsa bırı paylasmıs alıp gıdelım ısımızı gorelım.

Konunun ıcerıgını dahı okumadan odev veren emınım yuzlerce bınlerce ogrencı vardır.Amac kısayoldan ısı bıtırmek bılerek bıtırmek degıl..

Sızın gıbı paylasımcı arkadasları herzaman destekledık sonuna kadar.Kendım aıleme harcamam gereken zamanı burayı duzenlemekle yukarıda koskoca yazan ılk sayfada bulunan konuları goremeyen kısılerın mesajlarını sılmekle ugrasıyorum ve ugrasmayada devam edecegım.

Bu konuyu bıle kac kısı okuyacak bılmıyorum bakalım yorum yapma zahmetıne gırecek kısıler varmı.(söz meclisten dısarı)

saygılar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler