Nerde O eski VHS (kardeşi BETA) videolar ve kasetleri değilmi. Bir çoğunuz hatırlamazsınız veya orta yaş kesimi dada iyi bilir.. Şimdiki VCD veya DVD playerlerin babası

Geçtiğimiz yüzyılın en önemli teknolojik ürünlerinden biri daha nihayet ebedi huzura kavuştu. Peki artık mazinin tozlu raflarına karışan bu ürün ne?

Amerika'da VHS kasetlerin son kalesi olan Distribution Video Audio Inc. of Florida da döviz bürolarında ve benzin istasyonlarında VHS satışını bitirdiklerini açıkladı. Firmanın patronu Ryan Kugler, "Bu VHS'nin son Noel'i, VHS kasetleri alıp satan sadece ben kalmıştım ve artık ben de bu işi yapmayacağım. Depoda kalan ürünleri ya bedavaya dağıtacağız veya çöpe atacağız." ifadesini kullandı.

Son Film 2006'da Çıktı

VHS formatında çıkan son büyük Hollywod filmi, 2006 yılındaki A History of Violence idi. Ancak öte yandan, dünyanın dört bir yanında sadece VHS kasetler değil, VHS oynatıcılar dahi çeşitli şekillerde alınıp satılmaya devam ediliyor. Bakalım mazinin en tatlı hatıralarından biri olan VHS kasetler, yeni nesle ne oranda aktarılacak.