User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası
Şu an Elektrikli Ev Aletleri kategorisindeki kaçak akım rolesi isimli konuyu okuyorsunuz.
    skorpion42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

kaçak akım rolesi

iyi günler.

Kaçak akım röleleri yangın çıkma ihtimalini azaltırmı.

Yaklaşık 3 ay önce nedeni tam belli olmayan, fakat itfaiye ve polisin tutanağında priz kontak olarak geçen bir yangın felaketi geldi başımıza. Yangın mutfakta çıktı, ihmal söz konuu bile değil, Bizz yeni çamaşır makinası aldık, bu makina ilk fişe takılmadan itibaren zaman zaman sigorta attırdı, servis makinada sorun olmadığını rölede sorun olduğunu bildirdi.
    Kısaca sorum eğer role sağlam olsaydı, prizdeki ufak bir şasede role sigortadan önce devreye girip bizi uyarırmıydı.

Sorumu cevaplarsanız çok memnun kalıcam.

Size kolaylıklar diliyorum..

mbaynbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    41
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence rlede sorun yok,çünkü sık sık rölenin elektriği kestiğinden söz ediyorsunuz zannedersem,Servis gelip röleyi iptal etmişmi?Sigota diye zannersem röleden bahsediyorsun zannederim.BİRAZ daha açık ve net yazınız. röle ile sigortayı karıştırıyor gibisiniz.

Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mbaynbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence rlede sorun yok,çünkü sık sık rölenin elektriği kestiğinden söz ediyorsunuz zannedersem,Servis gelip röleyi iptal etmişmi?Sigota diye zannersem röleden bahsediyorsun zannederim.BİRAZ daha açık ve net yazınız. röle ile sigortayı karıştırıyor gibisiniz.
    role ve sigortayı biliyorum, sorun rolede. yangın anında hangisi daha önce atmalıydı. mesela olası şase durumunda role atarmıydı

Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı skorpion42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi günler.

Kaçak akım röleleri yangın çıkma ihtimalini azaltırmı.

Yaklaşık 3 ay önce nedeni tam belli olmayan, fakat itfaiye ve polisin tutanağında priz kontak olarak geçen bir yangın felaketi geldi başımıza. Yangın mutfakta çıktı, ihmal söz konuu bile değil, Bizz yeni çamaşır makinası aldık, bu makina ilk fişe takılmadan itibaren zaman zaman sigorta attırdı, servis makinada sorun olmadığını rölede sorun olduğunu bildirdi.
    Kısaca sorum eğer role sağlam olsaydı, prizdeki ufak bir şasede role sigortadan önce devreye girip bizi uyarırmıydı.

Sorumu cevaplarsanız çok memnun kalıcam.

Size kolaylıklar diliyorum..
    burada sigorta diye yazmışım ilk baştaki koyu yazıda, elektirikçi gelmeden ben sigorta sanıyordum orayı

Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu anda role değişmedi. Makinanın altına yalıtım için tahta koyun eğer yine atarsa role değiştirelim dedi elektrikçi.

Makina ilk kurulduğunda ilk fişe takıldığında KAR attı. Prizin ilk kullanımından dendi, daha sonralarıda zaman zaman fişi taktığımda attı, bazan role tekrar tutmadı. Makinanın fişi takılı kaldığında uzun süre atmadığıda oluyordu, yada hiç birşey yokken attığı oluyordu.Yalnız atmalar hem çam makinasının fiişinin takılı olduğu zaman oluyor. Bugün farkettim ufo çalışırken çam makinesinin fişini taktığımda ilk seferinde atmadı 2. de attı. Durum böyle umarım anlatabilmişimdir.

Bu Kaçak Akım Rölesinin elektrik kaçağında yani, priz kontak durumunda uyarı anlamında atması beklenemez dimi
    otomasyon

Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cvp yokmuuuu

Konular
    41
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    FAZ-NOTR KISA DEVRESİDE KAÇAK AKIM RÖLESİ ELEKTRİĞİ KESMEZ---FAZ VEYA NÖTR DEN TOPRAGA KAÇAK OLDUĞU ZAMAN KAÇAK AKIM ROLESİ ELEKTRİĞİ KESER.
    1)ISITICIYI TAKINCA ŞAYET TOPRAĞA FAZ VE NöTR DEN ELEKTRİK KAÇIRMIYORA SADECE SİGORTA ATAR.
    2)MAKİNANIN ALTINA TAHTA VEYA YALITKAN KOYMAK SONDERECE YANLIŞ ,BU SEFER MAKİNANIN FAZ VEYA NÖTRDEN KAÇAN ELEKTRİK MAKİNAYI DOKUNAN İNSAN ÜZERİNDEN DOLAŞACAKTIR SON DERCE YANLIŞ.
    SERVİS MAKİNAYI DEĞİŞTİRŞTİRMELİ,GENELDE İŞLERİNE GELMEZ AMA DOĞRUSU BU,ŞAYET YANGIN MAKİNADAN ÇIKTIYSA KANITLAYABİLİYORSAN EVİN ZARARININ TAMAMINI MAKİNANIN MARKASININ SİGORTA ŞIRKETİ ZARARI KARŞILAR(BENİM BAŞIMDAN GEÇMİŞ ÖRNEK VAR)
    bu tür olaylarda gelnelde makina kaçırır.Servis akinayı alır gider çalışırken dener(kaçak akım rolesinin olduğu hemde 300 mA olduğu yerde.
    daha değişik yöntemler var ama burada yazmayacağım,çünkü üzman kişilerin bu işi yapması gerekir.
    Sor bakalım serviş dediğin kişilere bu konudaki mesleki yeterlilik dereceleri,okulları nedir.biz ne serviseler gördük.
    iki kişi geliyor servisten mesleki kariyeri ne olduğu belli değil ondan sonra biz servisiz olmaz böyle bir durum.
    MAKİNA FAZ VEYA NÖTRDEN ELEKTRİK KAÇIRIYORSA SERVİZ MAKİNAYI DEĞİŞTİRMEK VEYA ARIZASINI GİDERMEK ZORUNDA(makinanın altına tahta koymak veya kaçak akım rölesini iptal etmek arıza giderildi anlamına gemiyor,daha tehlikeli durumlara yol açması kaçınılmaz.

Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    roleyi değiştirirsek sorun ortadan kalkarmıki. sorun makinadaysa eğer. yine röle atar sanırım. o zamn tam kanıtlarım makinadaki sorun. bu mümkünmü

Konular
    41
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı skorpion42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    roleyi değiştirirsek sorun ortadan kalkarmıki. sorun makinadaysa eğer. yine röle atar sanırım. o zamn tam kanıtlarım makinadaki sorun. bu mümkünmü
    değiştir gene atar 30 mA kullan,yağmurlu havalarda,yıldırımlı zamanlarda mutlaka da çabuk atması gerekir.
    (AÇIK VE NET SÖYLÜYORUM BENİM 5 SENELİK KILİMAM BOZULUNCA YENİSİNİ ALDIM KAÇAK AKIM RÖLESİ ATMAZ OLDU. BUNDAN SONRA CEVAP VERMEM HABERİN OLSUN ÇÜNKÜ YAPILACAK İŞ BELİRLİ)

servo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yangın korumayla kaçak akım rolelelri birbirine karıştırılıyor galiba biri kablo izolasyon erimesi veya yalıtkanın korrozyon olmasıyla devreye girer biride toprak ve nötr arasındaki mA değişikliğinde girer sigorta görevi yapmazlar kesinlikle kolon sigortasından düşük takılmaları gerekiyor

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler