User Tag List

2 sonuçtan 1 ile 2 arası
Şu an Yüksek Gerilim kategorisindeki varkombi 312 röle arızası yardım.. isimli konuyu okuyorsunuz.
    avganlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

varkombi 312 röle arızası yardım..

bulunduğum yerde 5 trafo var. trafo güçleri toplam 6400 kva. burunduğum yer rakım olarak 1350 metre civarı. burada bahar aylarında bazı elktonik cihazlar kafayı yiyor.
    tedaş da buna yardımcı oluyor. nasıl mı?
    Bahar aylarında ( Nisan- mayıs, eylül - ekim) elektrikte dalgalanma ve kesinti çok oluyor.
    son 2 hafta içinde sabahları saat 8 ile 10 arası elektrik anlık kesilip geliyor. 1 ile 2 saniye arası.
    elektrik kesintisi çok kısa olduğu zaman (anlık gidip gelme) vorkombi rölesi kafayı yiyyor. nasıl mı?
    o anda rölede kaç grup çekiliyse hafızda kalıp enerji geldiğinde o grupların hepsini birden çekip o şekilde röle kitleniyor. ekranda sol köşede 8 yazısı görünüyor. ihtiyaca göre ne grup alıyor nede çıkarıyor. rölenin enerjisini kesip 3 - 5 saniye bekleyip enerji verdiğimiz de röle kendine geliyor. bu hafta içide bu durumu 3 defa yakaladım. geç farkedilirse cezaya girme durumu oluşabilir.

NOT: kompazasyon panolarında yapışık kontakör yok. hepsini kontrol ettim.

fikri olan arkadşlardan yardım bekliyorum.

ibrahim torsun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    varkombi de kontak beslemesi var c diye görünüyodu sanırım çıkış kontaklarını enerjilendiren uç, bu ucun enerjisini bi zaman rölesi aracılığıyla ver.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler