User Tag List

4 sonuçtan 1 ile 4 arası
Şu an Off-Topic kategorisindeki Türkan Saylan isimli konuyu okuyorsunuz.
    Atoll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Türkan Saylan

Türkan Saylan' ı bu sabah kaybetik..... duymuşunuz dur. Bu sabah radyodan duydum.... çok üzüldüm, arabamı kenara çektim. İç çektim....

Kadı ve kızlarımızın okumasını destekleyen ve bu yönde dernek ve kuruluşlarını destekleyen bir osmanlı kadını, bir cumhuriyet kadını. Kızlarımızın töre içinde telef olmasını genç yaşta evlendirip haklarını hice sayan bir mantığa karşı hep dik durmuştur... .

Çağdaşlaşmayı benimsenmesini istemiş ve buda eğitimden geçeceğini inanmış bir bayan. Çağdaş eğitimi hep özendirilmesini istemiştir....

Bu doğrultuda kurmuş olduğu dernekle yaklaşık 50 bin üzerinde çocukları okutmuştur.
    Bazı zengilerimiz gibi gelirlerini saymamıştır kendisi daha çok paylaşmıştır.

kadın haliyle, bir çok insan başaramadığını başarmış ve bir çok insanın sevgisini kazanmıştır.....
    düşüncesine katılmayan insanlarında saygısını kazanmıştır.

Bu konuda da son bir kitabı var "Çağdaşlama Yolunda" okumayı tavsiye ederim....
    Okursanız neyle mücadele etmiştir, hangi zorlukları aşmıştır....
    birde böyle insanı ergenekon....

Bazı düşünürümüzü hiç değer vermiyoruz, hep 20 yıl sonradan geliyoruz.... belki de eğitim düzeyimiz düşük olduğundan bunlar oluyor ( kendisi bunu görmüş olmalı ki eğitime çok önem vermiş...)...

Türkiyenin cumhuriyet kadını saygıyla selamlıyorum....
    Ruhu Şad, Mekanı Cennet, Başımız Sağ olsun....

NOT:
    ...Buraya elbette siz de düşüncelerinizi yazabilirsiniz....

Forum Yöneticisi hunca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    722
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

kemal gür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    7
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşım;Biz bu ülkede Başörtüsünden dolayı okuyamayan ne beyinler gördük.Nazi kampları gibi ikna odalarında kızlarımızın beyinlerini yıkayanları gördük.Nerdeydi o zaman Türkan Saylan ve ÇYDD Mensupları.Gidenin arkasından konuşulmaz ama herkes hesap verecektir.Bu tarafta veya diğer tarafta........

mbaynbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    41
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    önemli olan olayları tarasız gözle bakabilmek, bunu yapamayan insanların güdümlü füzeden farkı ne?
    ölümünün son günlerinde televizyonlardan tanıdığım Türkan Hanımı saygı duydum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)