User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası
Şu an Kablolar ve Teknik Bilgiler kategorisindeki Şohpen bağlantısı nasıl yapılır . isimli konuyu okuyorsunuz.
    ozi_54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Şohpen bağlantısı nasıl yapılır .

Arkadaslar öncelikle herekse merhaba yenı kayıt oldum siteye umarım hep birlikte güzel şeyler paylaşırız .

benım konum : şimdi şohpen var bende ben bunu baglamak istiyorum ama oyle bi elektirik bilgim yok benım o yuzden resimlerini çektim sizden benı o resimlerle yonlerdirmenizi isitiyorum

bu duvarkaı elektırık kalosu 3 kablo var 2 si yeşil sarı biride siyah sadece

Buda şohpendeki 3 kablo 1. kahverengi 2. sarıyeşil 3.mavi renkte

buda benım dun elektırıkcıden aldıgım o kabloları bırada baglamak ıcın gereken seymıs fakat bunu
    ortadan kescem oyle dedı
    bunda 6 baglantı noktası varmısta

evet hersey bukadar arkadaslar yardımlarınızı beklıyorum

WebMaste® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    238
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sn. ozi 54

öncelikle elektrikciden aldığınız klemens resimlerden gördüğüm kadarı ile kesinlikle olmaz.Şohben ihlas benzeri bir şohben olarak duruyor.Ya porselen yada yanmaz klemens olması gerekiyor.

Bu bilgiyi ön amaçlı verdim.Bu şekilde alacağınız her yardım sizin hayatınız için tehlikelidir.Banyo mutfak gibi kullanım yerlerinde elektrik çarpmasına maruz kaldığınız anda kurtulma olasılığınız yok gibi.Bunun pazarlığını yapmayın lütfen.

Yetkili bir elektrik ustasına bağlantınızı güvenle yaptırın.

saygılar

Banned Halilusta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı WebMaste® Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sn. ozi 54

öncelikle elektrikciden aldığınız klemens resimlerden gördüğüm kadarı ile kesinlikle olmaz.Şohben ihlas benzeri bir şohben olarak duruyor.Ya porselen yada yanmaz klemens olması gerekiyor.

Bu bilgiyi ön amaçlı verdim.Bu şekilde alacağınız her yardım sizin hayatınız için tehlikelidir.Banyo mutfak gibi kullanım yerlerinde elektrik çarpmasına maruz kaldığınız anda kurtulma olasılığınız yok gibi.Bunun pazarlığını yapmayın lütfen.

Yetkili bir elektrik ustasına bağlantınızı güvenle yaptırın.

saygılar
    Adminin de dediği gibi işi ehline bırakın. Hayatınız elektrikçiye vereceğiniz üç kuruştan daha değersiz olamaz !
    Topraklama tesisatınızıda kontrol ettiriniz.

ozi_54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hımm oylemı tamam ozman ustasını çağırırım bilgi için çok teşeküürler haklısınız ee kafama takılan şey var ama bu bendekı klemens neden olmaz dostum onu kesersin dedi o elektırıkcı ortadan.şohpen ilhas marka ve bide ihlas olması ne fark edermı dostum onuda merak ettımde

Konular
    238
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ozi_54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hımm oylemı tamam ozman ustasını çağırırım bilgi için çok teşeküürler haklısınız ee kafama takılan şey var ama bu bendekı klemens neden olmaz dostum onu kesersin dedi o elektırıkcı ortadan.şohpen ilhas marka ve bide ihlas olması ne fark edermı dostum onuda merak ettımde
    eğer değişiklik olmadıysa o şohbenler 7200 w gücünde bir cihaz 3. kademede.Yani kafanızda canlandırın 100 adet 75 watt ampul kadar elektrik yakar neredeyse. 3.kademede ve suyu ısıtmak ıcın suyu kıstığınızda.

O klemens hızla erir ve yangına sebebiyet verir.Birebir bu konuda çok olayla karşılaştım.

Eğer başka şansınız varsa litrelik şohben kullanın yoksa son çare bu aletler.

nofzesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Exclamation Sofben Nasil Bağlanir

300 ma yangın korumanın panoya koyulma sebebi panoda oluşabilecek bir kaçakta enerjiyi kesip panoya dokunanları korumaktır. 30 ma kaçak koruma ise dairelere konularak daire içinde herhangi bir kaçak olması halinde atarak enerjiyi kesmektir. dağa teyaylı anlatırsak evinizde birçok dışı metal eşya kullanıyorsunuz ( çamaşır mak buzdolabı fırın şofben vs ) kaçak koruma sigortasının amacı bu tür cihazlarda kaçak halinde akımı keserek sizi korumaktır. HERKEZE SAYGILAR SUNUYORUM

Banned Halilusta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı nofzesy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elektrikli Ani Su Isiticilari 3.kademede 7000 Watt Enerji çekerler. Bu Cihazlar Mutlaka Topraklanmalidir. Topraklamanin Olmadiği Yada Yetersiz Olduğu Yerlere Bağlanmamalidir.bağlanti Yapilacak Yerin Tesisati Kontrol Edilmelidir. Topraklama Yoksa Mutlaka Topraklama Yapilmalidir. Kesinlikle Binada Kaçak Koruma Sigortasi ( Cankurtaran Sigorta ) Kullanilmalidir. Bu Sigortalar Binadaki Herhangi Bir Cihazda Kaçak Olursa Hemen Enerjiyi Kesip Sizi Korurlar Mutlaka Kullanilmalidir. Elektrikten Anlamiyorsaniz Yada Az Anliyorsaniz Lütfen Uzman Bir Elektrikçiye Işinizi Yaptiriniz. çünki Hayatiniz Herşeyden Değerlidir. Herkeze Saygilar Sunuyorum.
    Binanın kaçak akım koruma rölesi 300mA değerindedir yangın koruma amaçlıdır. Yapılan araştırmalar neticesi bir elektrik tesisatından arktan tutuşma yangın oluşabilmesi için minimum değerdir 300mA.

Oysaki evimizin sigorta kutusunda olması gereken kaçak akım koruma rölesi 30mA olmalıdır. Bu değerde hayat koruma için belirlenmiştir.

Dolayısıyla kaçak durumunda önce sigorta kutunuzdaki 30mA değerindeki kaçak akım rölesi atacaktır.Bina girişindeki değil.
    Sn Hunca gibi Milleti yanlış bilgilendirmeyelim lütfen

beksy748 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Halilusta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Binanın kaçak akım koruma rölesi 300mA değerindedir yangın koruma amaçlıdır. Yapılan araştırmalar neticesi bir elektrik tesisatından arktan tutuşma yangın oluşabilmesi için minimum değerdir 300mA.

Oysaki evimizin sigorta kutusunda olması gereken kaçak akım koruma rölesi 30mA olmalıdır. Bu değerde hayat koruma için belirlenmiştir.

Dolayısıyla kaçak durumunda önce sigorta kutunuzdaki 30mA değerindeki kaçak akım rölesi atacaktır.Bina girişindeki değil.
    Sn Hunca gibi Milleti yanlış bilgilendirmeyelim lütfen
    önce şunu belirtmek isterimki önümüz kış mevsimi enerji en çok kullanılan zamanlar haberlerde veya çevrenizde mutlaka görürsünüz elektrikten çıkan yangınları bu yerlerin bir kısmında yangın koruma vardır.burda laflarım yalnış anlaşılmasın yangın koruma işe yaramaz demiyorum yanan yerlerde neden oluyorda çalışmıyor onu soruyorum?

VANEE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşım yalnış biliyosun o şofbenler zaten yanmasın diye su girişine basınç siviçi takılıyo sen 3. kademede suyu kıssan bıle klemens felan yanmaz çünki akım değişmez suyu kısdıgın zaman siviç elektriği otomatikmen kesiyo saygılar.

Konular
    238
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VANEE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım yalnış biliyosun o şofbenler zaten yanmasın diye su girişine basınç siviçi takılıyo sen 3. kademede suyu kıssan bıle klemens felan yanmaz çünki akım değişmez suyu kısdıgın zaman siviç elektriği otomatikmen kesiyo saygılar.
    bahsettıgınız siviç 2 3 tl lık dandık siviçlerden degılmı ?

yanmaz olarak bahsettıgınız siviçlerden yaklasık 4 yıl evvel bıraktıgım meslegımden hatırladıgım kadarı ıle 2 yangın 30 dan fazla tesısat yandı kül oldu.

Burada mutlaka mesleki olarak degerlerı daha ıyı verecek muhendıs abılerımız ve kardeslerımız vardır.Elektrık sayaclarının max dayanma guclerı 10-30 amp olarak uzerlerınde yazar.Tek basına bu ısıtıcılar yaklasık 32 amp sevıyesınde 3. kademede ve su yogunlugu normalken cekıyor.Suyu kıstıgınızda kı kıs aylarında kısmak zorundasınız mu sevıye cok daha yukarı cıkar sanırım.Türkiye deki evlerde ortalama 1,5 ile 2,5 mm kablo cekıldıgını dusunursek gerısını sız hesaplayın.

Ne yazıkkı kagıt uzerındekı hesaplar sızın carsıya uymuyor.Keske uysa bızde onu ıstıyoruz zaten.Herkes ısını yapsın yetkılı ınsanlarla ısını bılen ınsanlarla calıssın.

saygılar

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler