User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası
Şu an Sınavlar ve Eğitim, Seminer Haberleri, FUAR Etkinlikleri kategorisindeki CeBit Fuarı 2009 isimli konuyu okuyorsunuz.
    Atoll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

CeBit Fuarı 2009

Fuar tam hayal kırıklığı, güya cebit' in 10 yılını kutlanackmış, pespaye. hiç fuar mı görmedik hayatımız da***8230; Yeni teknoloji adına hiç bir şey yok***8230;. Beni şaşırtan yerimden zıplatan hiçbirşey yok***8230;.

Bundan 10 15 yıl önceki fuarlarda insan kendini uzaydan hisederdi geleceğinin teknolojisini görürdü***8230;. Şimdi gördüğüm bu tamamen fasa fiso***8230;. Fuarın kendisi salaş, pejmurde haldeydi, bir fuar havası göremedim***8230;
    Sanki döşenmiş halılar ikinci üçünü fuarını arkasında bırakmış gibi***8230;.
    fotograf makineyle dolaştım inanın çekecek bir şey bulamadım.

Cep Telefon ve Bilgisayar sektör bu fuarın öncülüğünü yapardı bu sefer türkcel, samsung, sony, LG, panasonic,siemens, nokia gibi büyük firmalar göremedim. 3G daha henüz 2 ay oldu çıkalı ama bu fuarın haberi olmadı...

Bu fuar yavan olmuş***8230;Neye geldim onca kilometreyi diye kendi kendime sordum..... İşe yarıyan genel bilgiler yoktu***8230;. Çok moralim bozuldu, otoparka verdiğim paraya acıdım***8230;

Acaba diyorum, internet çıktı da fuarlara artık ihtiyaç kalmadı mı yoksa?

Fuardan aldığım notlar...

Dumankaya Tırı:
    Tırın içine Dumankaya yaptığı önemli projelerini teşir etmiştir, ama projelerle kimse ilgienmedi daha çok tırın çekicisiyle..... uzay gemisi gibi....

Cep telefon yerli üretim:
    Cep telefon teknolojiden bundan dolayı yeni bir şey göremedim. Sadece bir kaç tane türk üreticiler gözüme çarptı***8230;. Acaba bunlar türkiyede mi üretiliyor yoksa çin de mi? bu soruma doğru cevap alamadım, bana yüzde yüz türkiyede üretildi dendiği ama***8230;. Pek samimi gelmedi bana***8230;. Eğer öyle bir şey olsaydı haberimiz olurdu, diye düşündüm***8230;sanırım ana parçalar çinden geliyor türkiyede birleştiriliyor...
    Cking mobile diye bir çin cep telefon üreticisinin standına gittim, güzel telefonları vardı, fiyatı da çok komikti 50 USD burada onun nokiası belki yaklaşık 800USD dır***8230;.
    - Bayın varmı diye sordum? Yok dedi***8230;
    -Bayi arıyormusun?, yok dedi***8230;
    -almak istediğimde nasıl alacağım?, interneten sipariş ediyormuşsun***8230;. Ölme eşeğim ölme***8230;. İnternetten sipariş, sonra bekle ki gelsin***8230;.
    neyse....

Akıllı tahta sistemleri:
    en entresan gelen konudur***8230;. MS- ekranı tahtaya yansıtabilirsin ve burada yazılar ve çizimler elden normal tahtaya yaptığın gibi yapabiliyorsun***8230;. Sanırım geleceğin okulların da bu tahtalar kullancaktır***8230; bu tahtaların geleceği var... çok işe yarıyacağını düşünüyorum.

Bimeks büyük satış stand kurmuş, herşey normal fiyatında yaklaşık %20 daha ucuz***8230;. Diyorum ya fuar değil sanki karfur***8230;

İzlenim...:
    Büyük bir alışveriş merkezi olmuştu bu fuar, hep satışa yönelikti***8230;. Teknolojiye gleceğe yönelik çok bir şey yok***8230;

Eskiden bir çanta dolu birkaç torba dolu broşürle dönerdim. Bu sefer birkaç katalog onlarıda elime sıkıştıran gençler***8230;. Ayıp olmasın diye aldım.
    Bu fuarın karlısı sanırım Fuarın girişindeki Mekdonald.... herseferinde acayip kuyruk oluyor....

WebMaste® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    238
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    izlenimlerin için teşekkürler atoll

giden bir çok arkadaşım aynı konuları bahsediyor.Fuarın ayrı bir alanında büyük adamlara yönelik bölüm mevcutmuş.O bölüm hakkında bilgi alabildinizmi.

Geçtiğimiz yıllara nazaran geçen yıl bu yıl ve sanırım gelecek yıl fuarlar ne yazıkkı bu şekilde geçecek.Tabi bu tarzdaki büyük organizasyonlarda hesap başkadır ama daha hüçük ölçekli fuarlarda gider olarak bakarsanız dönüşüm oranında müthiş bir düşüş var.

Son 2 yılda birçok büyük bilgisayar firması kapandı battı.Seltöre buda büyük bir etki olarak düşünün.

Kendimden örnek vermek isterim.Fuar alanında 10 mt yer kiralamak örnek 10000 tl ki en düşük rakamı verdim diğer masraflarla bu rakam çok rahat 20000 tl yi bulur en basit mantıkla.

Bu paraya bir internet sitesi kurarız max 5000 tl.15000 tl reklam ile minumum 20-40000 tl arası bir rakam kazanırız.

Fuarların bu noktada orta ölçekli firmalar için değeri düştü buda tabiki birçok konuya yansıdı.

saygılar

Atoll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet o hole de gittim...
    hol 7 di... yazılım şirketler ağırlıktaydı, çoğu ithal etikleri cihazlarlın teşir etmişlerdi, bir koşuşturma var ama dışardan ne iş yaptıklarını kestiremiyorsun.... korkuyorsunki birşey sorasın, hemen kartvizit soruyorlar.... ilgimi çeken de birşey de olmadı ki sorim....

inşalah burayı da fuarlarda görürüz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler