User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası
Şu an Elektrikli Ev Aletleri kategorisindeki Elektrikli Şofben?? isimli konuyu okuyorsunuz.
    napkins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Elektrikli Şofben??

Merhaba arkadaşlar;
    Öncelikle sitenizle yeni tanıştım. Güzel bir çalışma sağolun varolun. Sizlere bir maruzatım olacak. Benim elektirikli şofben banyo yapımı sırasında hafif olmakla birlikte tırnaklarım kenarlarına elektirik çarpıyor. Elektirik işlerinden pek anlamam birkaç elektirikçiye sordum topraklama yoktur dediler. Topraklama çektirmek istediğimde ise bana 200 250 Tl arasında bir masraf çıkardılar. Evim 3. katta ama apartman değil müstakil ev. Açıkçası bu parayı verebilcek durumumda yok. O hafif elektiriğin herhangi bir tehlikesi olur mu? İlerde daha artar mı? Birde Muhakkak konusu açılmıştır ama ben bulamadım. Topraklama nasıl çekilir? Nerden çekilir? Sorularıyla ilgili bir konu varsa ve bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim... Saygılarımla..

mbaynbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    41
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    topraklama çalışmıyo,topraklama yok,topraklama bağlatı kablolorı oksitlenmiş olabilir hepsi doğru olabilir,şohbenin veya bir cıhazın elektrik elektrik kacırması tehlikelidir,bugün az kaçırıyor dediğiniz cıhaz yarın çok kaçırırsa ne olur sonuç belli olmaz,bir başka açıdan bakarsak elektrik kacıran cıhazın kaçırdığı elektriğin parasını siz ödüyorsunuz durum bu arkadaşım kara senin,şohbenin fiatı nedir?

Atoll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    napkins dostum aramıza hoşgeldin,

kısa zaman içerisinde bu arızayı gider dostum, yoksa bir gün duş ederken bakmışsın ki suyla beraber elektronlarla yıkanıyormuş olursun.... inan bana hiç hoş olmaz.... ))

Elektrikle ölümcül ev kazaların %90 banyo ve mutfakta oluyor.... çocukların vücut direnci daha düşüktür onlar bu arızada daha çok etkilenir....

Topraklama, kaçak akımı insan vücutu üzerinde akmamasını önler ama hatayı gidermez. Kaçak akım bir hatadır. cihazın hatalıdır, arızalıdır... önce onu onarırdım senin yerinde olsam....

Topraklama 200...250 TL. bu fiyata hemen yaptırırım, bedava.... ben daha pahalısına yapıyorum....
    insan değeri bundan daha ucuzmu ki....?

Topraklama ile ilgili bir şema bulursam burada yayınlarım.... ama burada sanki görmüştüm, bir aramak lazım....

Banned Halilusta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ani su ısıtıcı ve elektrikli şofben bedava verseler evime sokmam.

napkins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar öncelikle gerçekten ilginiz için çok teşekkür ederim. Evet dediğiniz gibi tehlikeli durum ortaya çıkabilir. Hafta sonu eve elektirikçi çağırdım. Eve geldik falan. Bi baktık prizlerin topraklama yerlerinde elektirik gözüküyo. Elektirikçi kaçak var dedi. Sonra prizlerdeki fişleri çıkarıp teker teker deneme yapıp kaçağın hangi prizden olduğunu bulduk. O prizlerin kullanımını iptal edeince topraklamadaki elektirik kaçağı ortadan kalktı. Sanırım sofbenin elektirik çarpmasıda bu kaçak yüzünden. Ama tam bilemiyorum. Şimdi topraklamada kaçak yok şofbende elektirik kaçırmıyo sanırım eskisi gibi. Evde topraklama var ama bunlara rağmen topraklamaya besleme yapmak gerekir mi sizce? İlginiz için çok teşekkür ederi aranızda olmaktan mutluluk duyuyorum. Saygılarımla...

mbaynbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    41
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sayın arkadaşım prizlerde toprak kablosu var ama tahminime göre toprağa giden kabloda veya topraklama lehsında bir sorun var,kaçak olan prizdeki elektrik toprağa akması gerekirdi,kaçak akım rolesi tavsiye edecek arkadaşlar vardır onlara kulak verin.

tekses - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teşşekürle

hayrim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadas cok pahali yapiyor ben sana söyliyeyim bir galvaniz boruyu yere cak ona delik del bakir kabloyuda buraya sikica vidala ister kabloyu panoya ver ister banyoya cek nereye istersen.

beksy748 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ..........

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler