User Tag List

4 sonuçtan 1 ile 4 arası
Şu an Türkiye Gündemi kategorisindeki Yüksek Gerilim Hattına Kapıldılar isimli konuyu okuyorsunuz.
    WebMaste® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    238
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yüksek Gerilim Hattına Kapıldılar

Nevşehir'de, yüksek gerilim hattında çalışırken elektrik akımına kapılarak yaklaşık 10 metre yükseklikten düşen 3 işçi, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatlarını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, taşeron bir firma adına Yeni Sanayi Sitesi 14. Blok'taki yüksek gerilim hattında çalışan İlhan Ateş (26), Davut Demirci (23) ve Ali Sarıbıyık (25), elektrik akımına kapılarak yaklaşık 10 metre yükseklikten düştü.

Ambulansla Nevşehir Devlet Hastanesine kaldırılan işçiler, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Yetkililer, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını belirtti.

AA

http://www.haber7.com/haber/20091030...kapildilar.php

mbaynbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    41
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok Üzcü bir olay;Nereden başlayayım bilemiyorum,Çünkü gördüklerimiz ve bildiklerimiz var.
    1)hat sökme ve takma işi özel sektöre ihale ile veriliyor. Ben şahit oladuğum olaya anlatacağım,İşyerimin önünde hat değişti,yaklaşık 10 kişi çalışıyordu,içlerinden birtanesi elektrikten biraz anlıyor gibi o kadar,diğerleri
    köylerinde çiftcilik yapan kişiler hat değiştiriyolardı,işleri bittiğinde gidiyordı biz şüpelendik fazları kontrol ettik fazın biri yoktu neyse tarif ettik trafodaki NH sigortasının bir tanesini değiştirdiler ve düzeldi. Hani elektrik tesisatını yetkili kişiler yapıyordu?
    Birkaç gün sonra akaşam telefonum çaldı bir kişi evinde elektrik çarpmış,bilir kişi olarak gitmemi istiyordı,İşim vardı gitmedim.Telefon eden mühendis arkadaş kendisi gitmiş sordum nedir diye,Yaşlı bir bayan abdest almak için çeşmeye dokanır dokanmaz ölmüş,O gün o bölgede(gece kondu bölgesi) elektrik hat değişikliği yapılmış,Elektrikten anlamayan bu insanlar Nötürle Fazı nasıl bağladılar acaba?
    Arkadaşlar bizim meslektaşlarımız boş dururken,meslekle ilgisi olmayan kişilerin bu işleri yapmaları sizce uygun mu?
    2) Haberin devamını gazeteden okudum. A.G. ve Y.G. hattı aynı direkte olduğu o kadar çok yer varki niye konu ediliyor anlayamadım, yönetmelik böyle durumu müsaade ediyor,üç kişi bir direğe nasıl çıkar?Sepetli arabaya max 2 klişi binebilir,Adamın boyu uzun kısa bunlar anlamsız,Y.G. kesilmeden çalışma yapılabilir mi?
    Gökten 2 damla yağmur düşse ne olacak.
    Bu tür kazalar genelde yüksek gerilim hattının 2 taraftan beslenmesi ile meydana geliyor,Hattın 1 tarafından kesilince 2. taraf unutuluyor veya bilinmiyor genelde bu şekilde.
    Ucuz ihaler,Mesleki kariyeri ve tecrübesi olmayan kişiler.........
    ÖLENLERİN AİLE VE YAKINLARINA SABIR VE SELAMET DİLİYORUM. Bu tür olayların etkisinden kurtulmak için belirli bir zaman geçmesi gerikiyor.

WebMaste® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    238
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teşekküler mbaynbay

insanlarımız konulara ilgisiz ise yapacak inanın birşey yok.Haberi ekledim kaç kişi okumuş ama yorum yapan yok ki bir çok konuda böyle neyse...

zamanla düzelecek bu konular ben ınanıyorum ınanmak zorundayız zaten baska caremız yok ne yazıkkı..

saygılar

Atoll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir çok firmalar eğitimleri olmadan elektrik dükkanı, mühendislik ofisi açabiliyor... sıkıntı...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler