User Tag List

4 sonuçtan 1 ile 4 arası
Şu an Genel kategorisindeki proje keşfi hakkında yardım isimli konuyu okuyorsunuz.
    ilkercopur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

proje keşfi hakkında yardım

arkadaşlar mrb .. bir bankanın elektrik tesisat için keşfini yapıyorum ...ilk defa bir proje elime aldım ve keşif yapıyorum ..yardım lütfen

Atoll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elbette yardım ederiz....

ilkercopur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tşk ederim ...öncelikli olarak ben de mimari çizimin sadece kağıt üzerinde projesi var yani cd de yok o yüzden elime aldım cetveli teker teker hesapladım ...gerekli malzemeyide yaazdımm..ama acaba bişeyler eksikmi de düşünüyorum ki eksik te...bu arada ben sorti hesabı yapmadım.. direk bütün malzemelerin fiyatlarını bayındırlık birim fiyatlarını uyguladımm..şimdi bunun sağlamasını yapabileceğim bi yol varmı bulduğum maliyetin dogrulugunu gösterecek ve sorti hesabı hakkında bilgi alabilirmiyim sizden..yardım ederseniz sevinirim

umitsaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    25
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle elektrik projesini bulmalısınız.
    Proje üzerinden
    1 - Kaç adet normal sorti, komitatör sorti, paralel sorti, ve priz sortisi var bunu belirlemelisiniz.
    2 - Daha sonra ana besleme hattının kesitini ve uzunluğunu belirlemelisiniz. Ana pano, Termik manyetik şalter, kaçakakım rölesi, otomatik sigorta, ve kompanzasyon panosunun cins ve miktarını belirlemelisiniz.
    3 - Lamba cins ve sayılarını, zayıf akım tesisatı özellikle bilgisayar besleme hatları ve prizleri, UPS nin gücü bunlar belirlenerek birim fiyatlarla toplam maliyet hazırlanır.
    İlk defa yapıyorsanız bir banka maliyet hesabında zorlanabilirsiniz. Basit konuttan metraj çıkarmayı deneyerek karmaşık bir binaya geçmek daha kolay olabilir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler