User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası
Şu an Off-Topic kategorisindeki işyerinde internet.... isimli konuyu okuyorsunuz.
    Atoll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

işyerinde internet....

sizlerle internet kullanımı hakkında konuşmak istiyorum.... daha doğrusu iş yerinde kullanımı.

şunu fark ettim, chat programlar kullanan, gerekli gereksiz forumlara girenler, mesencerlerle haberleşen arkadaşlar asıl yapacakları işlerine konsantre olamiyorlar.... verimli çalışamıyorlar daha doğrusu....

işler aksayabiliyor ve hatalar üst üste gelebiliyor.... inetti tümüyle kapatırırsan bir dert, açık kalırsa başka dert....

buyrun siz ne diyorsunuz....

.

WebMaste® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    238
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sn. atoll

tespitlerinizde haklısınız.

Orta ölçekli yada bu konularda sıkıntılı olan işyerlerinde bir ana server ile gerekli kısıtlamalar yapılıyor.Hatta son günlerde dikkatimi çeken bir ürün var bu üründe bu tip kısıtlamalar için kullanılabilir.İncelemeniz için linkini veriyorum.

http://www.dojop.com.tr/ncomputingx550.aspx?id=0

saygılar

Konular
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar daha fazla katılım bekliyorumdum açıkcası sizlerden.... çünkü konu bizi direk ilgilendiriyor....
    bir kaç gün bekledim ama sadece Webmaster yoruma değer buldu....
    internet bir iş yerinde gereklimidir....?
    kapatılırsa ne olur...? çalışanlarda motivasyon düşermi....?
    işi olunca sadece işine konsantre olmasını nasıl sağlarız....?

buyrun...

Forum Yöneticisi hunca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    722
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Internet, özellikle Mail Ve Anlık Mesajlaşma Işyerlerinde Artık Olmazsa Olmazdır. Tabi Ki Doğru Kullanılırsa..internet Artık Gerek Küçük, Orta Gerekse Büyük ölçekli Firmalar Için Kesinlikle Olmalıdır.
    Yasaklarla Bir Yere Varılamaz..
    Düşünsenize Internete Girilmesi Yasaklanan Bir çalışan, Kendini Kısıtlanmış Hissetmez Mi? Bence Motivasyon Bu şekilde Artar, Konsantreyi Etkilemesi Kullanıcının Işine Kalmış.
    Anlık Mesajlaşma Messenger Gigi, Seni Rahatsız Etmesini Istemiyorsan çevrimdışı Ol. Gerisi Kullanıcıya Kalmış

Bu Benim Nacizane Görüşümdür. Diğer Görüşlere De Tabi Ki Saygı Duymakgerek...

siirtlander - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    13
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yasaklarla hiçbir yere varamayız. gerekirse çalışanlarla haftada bir performanslarını konuşarak örtülü bir şekilde ya da açıkça uyarmalıyız.
    bence asıl referans noktası işlerin zamanında yapılıp yapılmaması. eğer işler aksatılıyorsa internet yasağı veya kısıtlaması gündeme alınmalı. akis takdirde gündeme bile almak saçma.

mbaynbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    41
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çalışan imsan işini ve iş yerini seviyorsa işlerini aksatacını düşünmüyorum,işini ve iş yerini sevmiyorsa verimli iş yapması mümkün değil,internet yokken zaman dolsada çıksam gitsin diyenler şimdi internette zaman geçirmeye çalışıyor,Benim fikrime göre herşey zamanında yapılmalı öğle tatilinde interneteğirme olabilir.İş satinde dışarı kaçan kişi ile iş saatinde internetle zaman geçiren kişiler arasında pek fark yok,kısıtlama şart
    benim düşüncem böyle

Konular
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çalışanlarda art niyet aramıyorum.... kimseye kötü diyemem, çalışanlarım iyi diyebilirim. zaaten bir inşaat firmasında küçük ekibiz.... ama internet ile ilgili sanırım cılgını çıkarmışız... bu sadece bizim şirket için geçerli değil.... sizlerle paylaşmadan önce bazı meslektaşlarımla da konuştum ve diğer meslekten olan insanlarla da.... çoğu yöneticeler benimle hemfikirlerdi ve şirket sahipleri köpürüyorlardı, çünkü önüne nasıl geçileceğini bilmiyorlardı.....

bizdeki sorun şu du: proje çizilirken ve kontrolu yapılırken gereksiz hatalar yapılıyor... bunu bilerek yapıldığını söylemiyorum, dikkatsizlikten dolayı.... yada teklif hazırlanırken gözden kaçan bir çok ayrıntılar oluyor ve sonradan bu bize süpriz olarak önümüze konuyor... bazı hataları savuştura bildim veya önceden yakalıyabildim.... ama hep öyle şanslı olamam ya....
    ben bunu internette bağlıyorum.... insan radyo dinleyip televizyon izleye bilirmi.... bu da öyle bir şey,
    ne bilim bir sürü oyunlar var internette, chat edecek bir sürü arkadaşlar.... kız tavlama siteleri.... bazende buna şahit oldum şirket için diğer katlardaki arkadaşlarla konuşulduğunu gördüm. gereksiz işler, oğlum telefonla konuş yada git oraya yüz yüze görüş..... yok abi mesengerle daha kolaymış.... demek nesil farkı var, gençleri artık algılayamıyorum..... normalde gıkım çıkmaz, ne haliniz varsa görün derdim.... ama işim aksıyor onun derdindeyim.....
    bir kaç sefer arkadaşları uyardım, istemediğimi söyledim... internetti daha yararlı işe yönelik kullanmalarını önerdim... kriz olduğunu ve çok işsiz olduğunu ima ettim....
    ondan sonra baya düzeldi....
    bir müddet sonra, ben daha çok dışarda iken bu eskisi gibi diyemeyeceğim ama bazen ofise girdiğimde bunu bariz şeklinde görüyorum.... anlamaz sanıyorlar ama bilgisayarda iş yapanı ve geyik yapanı çok rahat anlayabilirsiniz....

denilebilir ki iş yoksa adam napsın? onlara iş vermekte yükümlü olan biziz.... doğru şimdiye kadar da bir şey söylemedik ama bunu bu kadar da istismar edilmemeli diye düşünüyorum. öyle bir alışkanlık hal alınıyor ki iş olunca da vaz geçilemiyor..... hatalar yapılmaya başlanıyor. beni rahatsız eden de bu.... ufak hatalardan da huylanıyorum.... acaba ?
    çok dışarıya çıkıyorum döndüğümde işler yığılıyor birde bu tip işlerle uğraşmak istemiyorum, yapılan işlere güvenmek zorundayım....

işte bu konuyu buraya açmadan önce bir pazar günü geldim... tüm bilgisayara bakındım nerelere giriliyor diye... hiç biri de böyle yararlı forumlara girmemişler. burayı ve başka forumları önermeme rahmmen. çok az sayıda teknik siteler veya firmalar girilmiş.... çalışanları öyle kontrol eden biri değilim.... çalışanları çıkartma taraftarı hiç değilim, çünkü onun yerine geleceği adam da ondan daha iyi olmayacağı aşikar. bir müddet sonra o da bu topluma ayak uyduracaktır. dolayısıyla mevcut personeli kazanmak ve onları güçlendirmeyi hep hedeflemişimdir.... ELEKTRİK BÖLÜMÜ SORUN ÇÖZEN VE GÜVENİLİR BİR BÖLÜMDÜR diye girişe bir levha astırmıştım.... ayriyetten personel çıkartmak kolay, yukardan da bize söylenen bu ÇIKARTIN ama yenilerini almamıza izin yok..... dolaysıyla çıkartmak bu konjöktörde akıl karı değil. işlerimiz bazen yoğunlaşıyor ve acil istenilen işler oluyor.....

özet olarak çözümü şöyle yaptım....
    otuma düzeni değiştirdim.... daha önce herkesin sırtı duvara dayalıydı. kimse diğerlerin bilgisayarda olan biteni göremiyordu. ben onların masalarını çevirttim, şimdi herkesin bilgisayar ekranı kapıdan girildiğinde görülüyor....
    ofisimizin ortasında bir kolon bulunuyor oraya 1.2m yükseklikte bir raf yaptırdım, onada bir diz üstü koydurtum. tek internet ulaşım o diz üstünde.... diğer bilgisayarlardan internetti engeledim. sadece outlook çalışıyor....

yaklaşık iki hafta bunu uyguluyorum....
    hepsini yüzü asık, benimle konuşmuyorlar.... baya mırındanıyorlar aman benimde çok umrumda.... alışacaklar.
    şirket içi biraz dedikoduya maruz kaldık ama ben kulaklarımı tıkadım.... doğru yaptığıma inanıyorum.... onlarda alışacaklar.... ilerde iyi sonuç verirse bazı bölümler de uygulacağını söylediler.... iyi gitmese vay halime.....)))

WebMaste® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    238
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sn. atoll

yazınızı ve cozumunuzu okudum.Siz tabıkı dogru olanı yapmıssınız olması gereken bu zaten.Benım yaptıgım ıste ınternet msn chat mecbur gereklı ama ısınız ınternetle alakalı degılse calısmalarda vakıt kaybından baska bırsey degıl.Elbette bızım ınsanımızda ogrenecek bazı seylerı.Toplum olarak teknolojıyı cok cabuk benımsıyor ve erıtıyoruz.Suyunu cıkarıyoruz kaba tabırle.Tedbırsız olmaz

saygılar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler