User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
31 sonuçtan 11 ile 20 arası
Şu an Alarm Sistemleri kategorisindeki BİR ZONA 4 PIR BAĞLAMAK isimli konuyu okuyorsunuz.
    elek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    panelin üreticisi 400 ma yazmış ama mutlaka toleransıda vardır.hangi marka ve tip panelde bağladın.aslında riskli olduğunu düşünüyorum.sistem çalışır ama beslemesi
    normalden fazla ısınabilir.tabi bilemiyorum.
    üretici 400 ma yazmıştır.belkide 1 amper bile verebilir.
    panelin devresini kontrol etmek gerekir.

COMANDANTE eraykirimli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    33
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    paradox spectra 1759 panelde bağladım. bir sorunla karşılaşmadım. ama tabi dediğin gibi bir ısınma olacaktır. benimki test amaçlıydı. 1 saat falan bağlı kaldılar ve sonra söktüm. çok yüksek bir ısınmayla karşılaşmamıştım.

elek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu 1759MG paneli için broşürde 1 amper switching güç kaynağı var diyor.28 adet bağladım diyorsun.20 ma den hesaplasak 28x20=560 mA eder.bu panellerin hepsinin aux power çıkışlarının 400 mA olduğunu varsaysak toleransıda düşünürsek belki panel sınırda çalıştı.
    bendeki spectra 1727 panelin aux çıkışı 400 mA diyor ama
    aux çıkışı için panelin üzerine 1 amperlik sigorta koymuş.her neyse. eğer bu işi kendi adına veya bir firmada
    ticari olarak yapıyorsan dikkatli çalış derim.yanar manar milletin paneli.sıkıntıya girme sonra

gold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    70
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu yazılanları daha yeni okuyorum. neden görmemişim hayret. ben 50 adet bağladım.pırları no olarak ayarla sıkıntı çıkmaz.nc de çalışmayabilir senin hesabın doğrudur ELEK . ama bütün pırlar aynı anda çalışmaz zaten o yüzden sıkıntı çıkmaz. bi ara teknik değerleride akatarıp hesap yaparım buradan

Teknikadam_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    SEVGİLİ ARKADAŞLARIM BU KONUYLA İLGİLİ YAZILANLARI AZ ÖNCE GÖRDÜM BENDE BİLGİLERİMİ SUNMAK İSTİYORUM;
    YANGIN ALARM SİSTEMLERİ GENEL OLARAK İKİYE AYRILIRLAR 1)KONVANSİYONEL TİP 2)ANALOG ADRESLENEBİLİR TİP
    KONVANSİYONEL TİPTE,HER ZONE AYRI BİR DEVREDİR,YANGIN VE ARIZA UYARISI ZONE BAZINDA ALINIR,DOLAYISI İLE ARIZA YADA YANGIN İHBAR BÖLGE BİLGİ SAYISI ARTTIRILMAK İSTENİRSE ZONE SAYISI ARTTIRILMAK ZORUNDADIR BU SİSTEMDE VE HER ZONE'A 20-30 ARASI DEDEKTÖR/BUTON BAĞLANABİLİR.(MODELE GÖRE)
    2.TİP ANALOG ADRESLENEBİLİR YANGIN İHBAR SİSTEMLERİNDE ZONE TABİRİ DEĞİL ÇEVRİM LOOP KULLANILIR ÇÜNKÜ BAĞLANTI KAPALI BİR ÇEVRİM OLUŞTURMAKTADIR. HER ÇEVRİME LOOP'A 100-125 ADET DEDEKTÖR/BUTON BAĞLANABİLİR(MODELE GÖRE) BU TİPTE YANGIN VEYA ARIZA NOKTASI NET BELLİDİR ÇÜNKÜ HER KISMA AİT DEDEKTÖR PANELDE ADRESLİDİR.
    BU KONUYLA İLGİLİ DÖKÜMANDA SUNACAĞIM SİZE SAYGILAR...

Konular
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Konular
    70
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bilgiler için tşk. teknik adam. ama bir kısmı atlamışsın.onuda ben belirteyim. analoğ adreslenebilir panellerdede zone kavramı vardır.ama bu zone kavramı konvansiyonelden biraz farklıdır şöyleki.

şimdi 1 çevrim içi loop var ve ben buna 128 adet dedektör bağladım.ve sirenlermide adresli seçtiğimi varsayalım.programlama yaparken diyorumki 1-10 arası dedektör alarm verdiğinde 40 numaralı siren çalsın gibi gruolamış oluyorum.bu nerde işime yarar bir tatil köyü düşün 2 katlı villa hepsi hangi villa alarm verirse o villadaki siren çalar.işte ben burada zone kullanıyorum.analaoğ adresli sistemde zone bu işe yarar.ve en düşük analoğ adresli sistemde 16 zone vardır ve bu 128 zone kadar çıkabilir.

Konular
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    SEVGİLİ GOLD BİZ YAPTIĞIMIZ İŞLERİN %99'DA ANALOG ADRESLİ SİSTEM KULLANIYORUZ, FAKÜLTE BİNALARI , KONFERANS SALONLARI V.S. ÇOK KATLI TÜM YAPILARDA. SİRENLER SANTRALE AYRI BAĞLI BUTON VE DEDEKTÖRLER ADRESLİ YANGIN VEYA ARIZA İHBARINDA TÜM SİRENLER VE SESLENDİRME PANELİ DEVREYE GİRİYOR. ARIZA HANGİ ODANIN HANGİ NOKTASINDA SANTRAL ÜZERİNDEN NET BİR ŞEKİLDE GÖRÜLEBİLİYOR.ÇEVRİM(LOOP) ZONE'LARIN BİRLEŞMESİNDEN OLUŞTUĞU İÇİN O TABİRİ KULLANDIM. TEK BAŞINA BONCUK DEDİĞİMİZ ŞEY İPE SIRALANDIĞINDA BONCUK DİZİSİ TABİRİ DEĞİLDE TESBİH YADA KOLYE DENMESİ GİBİ [img]smileys/smiley1.gif[/img] SAYGILARIMLA...

Konular
    70
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben bu işi yaptığım için aydınlatmak istedim.adresli sirenler mevcuttur.ve dedektörler gibi looplara bağlanır.ve 24 voltu buradan çeker be gerekli gruplama yapıldığında istediğiniz sireni çaldırabilirsimiz.hangi algılama panelini kullandığınız bilmiyorum ama benim kullandığım tüm paneller buna uygundur.

Konular
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    TEŞEKKÜRLER SEVGİLİ GOLD BİZİM ŞARTNAMELERİMİZDE TÜM SİRENLER VE BUNA BAĞLI SESLİ UYARI SİSTEMİ BİRLİKTE ÇALIŞMASI GEREKTİĞİ İÇİN HİÇ KULLANMADIK YANGIN SENARYOLARIMIZ TÜM UYGULAMALARIMIZDA BU ŞEKİLDE. MALZEMELERİNİZİN BELGELERİ TSE-ISO-CE V.S)TAM İSE SİZDENDE MALZEME ALABİLİRİZ.HABERLEŞELİM SAYGILAR...

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)