User Tag List

2 sonuçtan 1 ile 2 arası
Şu an Yüksek Gerilim kategorisindeki Yüksek Gerilimin Etkileri isimli konuyu okuyorsunuz.
    geremyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Exclamation Yüksek Gerilimin Etkileri

Evimiz yüksek gerilim hattına 250 metre uzaklıkta. Eşim hamile kaldığında ve bebeğimiz olduğunda bu mesafe tehlike oluşturur mu? 600 metreye kadar etki alanının olduğunu okumuştum. O yüzden endişeleniyorum.

Uzman arkadaşlarımın yorumlarını bekliyorum.
    Teşekkürler.

bekirus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba elektro manyetik radyasyon emniyet mesafesinden epey uzaktasınız. Siz özellikle evinizdeki mikro dalga fırın cep telefonu televizyon bilgisayar gibi cihazlardan etkilenebilirsiniz.Çok yakın mesafelerde özellikle trafo merkezlerine yakın veya burada çalışanların özellikle lojmanlarında oturanların eşlerinde sık düşük yaptıgına şahit oldum. Doktor önerisiyle hamileliğini bu ortamdan uzakta geçiren kadınlarda sağlıklı doğumlar olmuştur.. Yine elektro manyetik radyasyona yakın maruz kalan çiftlerde kromozomların etkilenmesiyle kız çocuğu doğum oranı fazladır. Üniversitelerin bu konuda ciddi araştırmaları var. Ben 380 kV trafo merkezinde çalışıyorum. Yogun bir şekilde elekro manyetik radyosyana maruz kalıyorum. İşim yorucu olmadığı halde tüm vucudumda yogun bir yorgunluk hissediyorum işyerinden uzaklaştıgım zaman bu yorgunluk kayboluyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler