User Tag List

2 sonuçtan 1 ile 2 arası
Şu an Türkiye Gündemi kategorisindeki Sanayicinin elektriği yüzde 9 ucuzladı isimli konuyu okuyorsunuz.
    Forum Yöneticisi hunca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    722
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sanayicinin elektriği yüzde 9 ucuzladı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Organize Sanayi Bölgesi (BTSO OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sönmez, 1 Nisan tarihinden itibaren elektrik fiyatlarında yüzde 9.76 oranında indirim yaptıklarını açıkladı. İndirim kararı ile bölgede elektriğin sanayiciye birim maliyeti 0,15378 TL/kwh oldu.
    Yazılı açıklama yapan BTSO ve BTSO OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sönmez, OSB yönetiminin küresel krizin etkilerine karşı önemli mücadeleler veren üreticilere kolaylık sağlamak için elektrik fiyatlarında yüzde 9,76'lık indirim yapma kararı aldıklarını kaydetti. Sönmez, "2010 yılı içerisinde Şubat ayında yüzde 2 indirim yapmıştık. Şimdi de yüzde 10'a yakın bir indirim daha yaparak, bölgemizde faaliyet gösteren fabrikalarımızın rekabet gücüne katkıda bulunmak istedik." dedi. 2010 yılının 2. çeyreğine yönelik ekonominin toparlanmasına ilişkin sinyallerin güçlenmeye başladığını kaydeden Sönmez, şöyle devam etti: "Sanayicilerimiz sürekli olarak üretim ve istihdam üzerindeki yüklerden şikayetçi olduğunu biliyoruz. Reel sektörün üretiminin devamı, istihdamını ve ihracatını artırması şartların iyileşmesiyle doğru orantılıdır. Biz, iş dünyasını temsilen üzerimize düşeni yapıyoruz." Türkiye'nin ilk organize sanayi bölgesi olan BTSO OSB'de 225 fabrika faaliyet gösteriyor. Söz konusu fabrikaların mart ayında toplam elektrik tüketimi 73.7 milyon kwh olarak gerçekleşti.

(CİHAN)

WebMaste® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    238
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hangi sanayici bu

bende işyerimin ismine sanayi ticaret ekleteceğim o zaman ucuzlarmı

ne Bursaymış yaw

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler