User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası
Şu an Genel kategorisindeki Düğmeli mıknatıs Nasıl yapılır isimli konuyu okuyorsunuz.
    adana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Düğmeli mıknatıs Nasıl yapılır

Arkadaşlar bir santiyede calışıyorum ve ayda ortalama değeri 200tl olan tel, çivi ve küçük demir parçaları yerlerde biriiyor. hem santiye alanını temizlemek hem de ek gelir için bu parçaları toplamak istiyorum. dedektore benzer bir alet yapmak istiyorum. düğmeye basınca sadece yuvarlak kısım mıknatıs olsun ve parçaları ceksin. düğmeyi kapatınca mıknatıs ozelliğini yitirsin ve toplanan parçalar dökülsün..

Bir mıknatısın yapımını biliyom. bir çiviye bakır tel sarıyoruz ve bu bakır telin iki ucunu pille temas ettiriyuoruz. ama ben biraz daha agır parçaları toplayacagım için nasıl bir pil yada batarya almalıyım. resimli olarak tarif ederseniz sevinirim. yada bu istediğimi yapan piyasada satılan bir urun var mı.

Realist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı adana Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir santiyede calışıyorum ve ayda ortalama değeri 200tl olan tel, çivi ve küçük demir parçaları yerlerde biriiyor. hem santiye alanını temizlemek hem de ek gelir için bu parçaları toplamak istiyorum. dedektore benzer bir alet yapmak istiyorum. düğmeye basınca sadece yuvarlak kısım mıknatıs olsun ve parçaları ceksin. düğmeyi kapatınca mıknatıs ozelliğini yitirsin ve toplanan parçalar dökülsün..

Bir mıknatısın yapımını biliyom. bir çiviye bakır tel sarıyoruz ve bu bakır telin iki ucunu pille temas ettiriyuoruz. ama ben biraz daha agır parçaları toplayacagım için nasıl bir pil yada batarya almalıyım. resimli olarak tarif ederseniz sevinirim. yada bu istediğimi yapan piyasada satılan bir urun var mı.
    Video senin için yeterli olmalı
    http://www.mescere.biz/videos/450/el...%C4%B1l%C4%B1r

adana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Video cok acıklayıcı oldu tşk.

ama demir tozları benım toplayacagım çivilere göre hafif kaçtı. akım siddeti ve bobin sarımı doğru orantılı ise. 15v ve 1000sarım bobinle sanırım toplama yapabilirim. videodaki guc kaynagı cok buyuk bunun daha küçükleri var mıdır?

guc kaynagı ve bobin fiyatı ara kablolar filan bana kaç liraya mal olur bi tahmin edebilir misiniz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler