User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
17 sonuçtan 11 ile 17 arası
Şu an Elektrikli Ev Aletleri kategorisindeki Kombi Jeneratörle neden çalışmaz? isimli konuyu okuyorsunuz.
    ege35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kombi upsesi,online ups bunlar ne biçim kelimeler,bizler şayet bilinçli elektrikci veya elektronikci isek bu trerimleri bizler kullanmamalıyız,Çünkü pazarlamacıların kedi kendilerini uydurduğu kelimelerdir.Satış tekniği geliştirdik diye övünürler.Bizler gerilim akım,güç frakans gibi elektriksel kelimelerle konuşmalıyız.Bilğisayar güç kaynağı diye sipariş ediyormuyoz. bize gereken gücü o kadar.kombi UPS kabul edilirse,kombi generatör,kombi elektriği bile çıkartırlar biz bu oyunlara gelmeyelim.Kaldıki kombi öyle karışık bir devresi falan yok.
    online ups diye bahsedilen sistemde iki akünün olması ve yedekli çalışması çok mu önemli ?
    kesintisiz güç kaynağı kelimenin anlamı olarak; online ups ile aynı anlama geliyor.
    Dikkatimi çeken bir şeyler var,İçeri bir kılima pazarlamacısı giriyor.Kedisini iklimlendirme uzmanı sayıyor,o kadar basitmi?
    Lütfen yemeyelim. hepberaber
    sn ramazan 'nın görüşlerine teknik olarak katılıyorum.

Tarihci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi tam bu nötrü kesme meselesiyle ilgili bir sıkıntı çıktı karşıma ya da ben sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Şöyle ki jeneratörü çalıştırıp kontol kalemi ile çıkış kutuplarına baktım ve her iki kutupta da elektirik (faz) olduğunu gördüm. toprakta ise bir şey yoktu.. şimdi dairenin şebekeden gelen nötrünü de keserek bu jeneratörü bağladık diyelim her iki kutubunda da faz var nasıl çalışacak aletler nötrsüz? Nasıl iki kutupta da faz olabilir bunu nasıl düzeltirim? (Daha önce analog kombili dairemde sadece şalteri attırıp fazı kesmek suretiyle bir prizden jeneratörü daireye bağlayarak çalıştırıyordum ve bir sıkıntı olmadı şimdiye kadar)

Atoll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kombinizi şebekenden ayırıp direk jeneratorunuza bağlayın. herhangi prize mirize bağlamadan direk jeneratöre.
    bir öyle deneyin. belki 1kW'tan fazla tüketiciniz vardır ve jeneratörünüz bunu kaldıramıyabilir.

en dandirik jeneratör bile kombiyi çalıştırabilir bence...

Tarihci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sıkıntı yükte değil.. kombim 150 W zaten jeneratörüm de sürekli çıkış gücü 2000 W.. mesele şu anda jeneratörün iki kutbunda da faz olması.. ve şebeke nötrünü keserek bağladığımda iki kutupta da faz olduğuna göre nötrsüz nasıl çalışacak veya ne olacak nasıl düzelteceğim..??

Atoll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tarihci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sıkıntı yükte değil.. kombim 150 W zaten jeneratörüm de sürekli çıkış gücü 2000 W.. mesele şu anda jeneratörün iki kutbunda da faz olması.. ve şebeke nötrünü keserek bağladığımda iki kutupta da faz olduğuna göre nötrsüz nasıl çalışacak veya ne olacak nasıl düzelteceğim..??

şimdi uzaktan nasıl yardım edeceğimi gerçekten bilmiyorum... bilen varsa buyrun...
    ama en iyisi bence ciddi bir elektrik firmasını çağrın... bu sanırım böyle uzaktan olmayacak...

muratcan.ix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    portatif jeneratörlerde prizin iki ucundada elektrik olur zaten 120v birinde 120v digerinde bu normal bişey diye biliyorum ben

Teknikadam_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kombinin jeneratörle çalıştırılması olayında karşımıza çıkabilecek problemler ve çözümleri;
    1- Jeneratör kalitesi. Çıkış gerilimini dolayısıyla kombi kartının arızalanmasına neden olan sebep. Kombinin tam sinüs çıkışlı bir ups ile kullanılması gerekir.
    2- Kombiyi jeneratörden beslemek için jeneratör çıkışını direk kombi prizine takma durumu. Bu şekilde bir çalıştırma söz konusu ise jeneratör çıkışının/çıkışlarından birinin tesisata dağılımını önlemek gerekir. Priz öncesine 2 kutuplu sigorta takılarak bunun önüne geçilebilir. Topraklama olmalıdır aiatemde kesinlikle sıfırlama yapılmamış olması gerekir.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler