User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası
Şu an Mesleki Elektrik-Elektronik Programları kategorisindeki sıfırlama ve avantajları-dezavantajları-topraklama arasındaki farkı bana yazabilirmis isimli konuyu okuyorsunuz.
    mahsum0747 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

sıfırlama ve avantajları-dezavantajları-topraklama arasındaki farkı bana yazabilirmis

sıfırlama ve avantajları-dezavantajları-topraklama arasındaki farkı bana yazabilirmisiniz.acil......tşk

Teknikadam_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mahsum0747 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sıfırlama ve avantajları-dezavantajları-topraklama arasındaki farkı bana yazabilirmisiniz.acil......tşk

Sıfırlamayla korunan aygıtın besleme kablosunda nötr hattı koptuğunda faz alıcının gövdesine gider, sigorta atmaz(Kırmızı ile çizdiğim yoldan faz cihaz gövdesine ulaşır). Cihaz gövdesine temas haline elektrik akımına maruz kalırsınız. Topraklama tesisatının olmadığı yerde uygulanan son derece tehlikeli bir uygulama şeklidir.
    Elektrik iç tesisleri yönetmeliğimiz yapılarda Kaçakakım rölesi kullanılmasını şart koşar. Kaçak akım rölesinin kullanıldığı tesisatta nötr-toprak iletkeni birleştirilmez çünkü kaçak akım rölesi açtırır.

WebMaste® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    238
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teknikadam_41 home again..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler