User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 10 arası
Şu an Genel kategorisindeki Dalgıç motoru ile bahçe sulamak isimli konuyu okuyorsunuz.
    mbaynbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    41
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Dalgıç motoru ile bahçe sulamak

YÖREMİZDE SİTELERİN BAHÇELERİ VE TARIMSAL SULAMANIN BİR KISMI SONTAJ YAPILIR VE DALGIÇ MOTRORU İLE SU YERYÜZÜNE ÇIKARILIR(15 İLE 90 mt MESAFEDEN)
    BURAYA KADAR HERŞEY NORMAL GİBİ AMA BİR SİTENİN BAHÇESİNİ SULAMAK İÇİN AYDA500 İLE 1500 LİRA ELEKTRİK PARASI ÖDENMESİ BİRAZ GARİP. KISA BİR ARAŞTIRMA YAPTIK SORUN ORTAYA ÇIKTI, YÖREMİZDE PEYZAJ İŞİ YAPANLAR SULAMA İŞİNİ VE GEREKEN BASINCI ELDE ETMEK İÇİN DALGIÇ MOTORUN GÜCÜNDEN YARARLANIYORLAR
    DALGIÇ MOTROR YANMAYABİLİYOR(SUYUN İÇİDE OLDUĞU İÇİN) FAKAT KISA DEVREYE YAKIN DEĞERLERDE AKIM ÇEKİYOR, ELEKTRİK TÜKETİMİ ARTIYOR. HALBUKİ YAPILMASI GEREKEN ŞUDURALGIÇ MOTOR DEPOYA(BÜYÜK OLMASI AVATAJ) SU BASACA FİSKİYE VEYA UZUN MESAFELEREDE HİDROFOR DEPODAN SU ALARAK BU GÖREVİ YERİNE GETİRMESİ GEREKİYOR. ELEKTRİKTE %70 CIVARINDA BİR TASARRUF SAĞLANACAK.
    BU KNUYU ANTALYA EMO YÖNETİMİNE İLETTİM BASIN DUYRUSU İLE AÇIKMA YAPILDI.
    ELETRİKFORUM'A TAKİP EDEN ARKADAŞLARINDA BİLGİLENMESİNDE YARA VAR.

Realist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mbaynbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    YÖREMİZDE SİTELERİN BAHÇELERİ VE TARIMSAL SULAMANIN BİR KISMI SONTAJ YAPILIR VE DALGIÇ MOTRORU İLE SU YERYÜZÜNE ÇIKARILIR(15 İLE 90 mt MESAFEDEN)
    BURAYA KADAR HERŞEY NORMAL GİBİ AMA BİR SİTENİN BAHÇESİNİ SULAMAK İÇİN AYDA500 İLE 1500 LİRA ELEKTRİK PARASI ÖDENMESİ BİRAZ GARİP. KISA BİR ARAŞTIRMA YAPTIK SORUN ORTAYA ÇIKTI, YÖREMİZDE PEYZAJ İŞİ YAPANLAR SULAMA İŞİNİ VE GEREKEN BASINCI ELDE ETMEK İÇİN DALGIÇ MOTORUN GÜCÜNDEN YARARLANIYORLAR
    DALGIÇ MOTROR YANMAYABİLİYOR(SUYUN İÇİDE OLDUĞU İÇİN) FAKAT KISA DEVREYE YAKIN DEĞERLERDE AKIM ÇEKİYOR, ELEKTRİK TÜKETİMİ ARTIYOR. HALBUKİ YAPILMASI GEREKEN ŞUDURALGIÇ MOTOR DEPOYA(BÜYÜK OLMASI AVATAJ) SU BASACA FİSKİYE VEYA UZUN MESAFELEREDE HİDROFOR DEPODAN SU ALARAK BU GÖREVİ YERİNE GETİRMESİ GEREKİYOR. ELEKTRİKTE %70 CIVARINDA BİR TASARRUF SAĞLANACAK.
    BU KNUYU ANTALYA EMO YÖNETİMİNE İLETTİM BASIN DUYRUSU İLE AÇIKMA YAPILDI.
    ELETRİKFORUM'A TAKİP EDEN ARKADAŞLARINDA BİLGİLENMESİNDE YARA VAR.
    Bahsettiğiniz depolu sistem hemde güneş enerjilisi senelerdir kullanılıyor Aşağıdaki sunumda bunu detaylarıyla göreceksiniz. İyi günler...

http://www.dosyaupload.net/13tarim_sulama.rar

Konular
    41
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sayın realist hidrofor sistemi senelerdir kullanılıyor bunu herkez biliyor,sontaj(dagıç motorların) sadece suyu yüzeye çıkarmak için kullanılması gerektiğini,gördüğümüz yanlış kullanımı vurgulamaktır,elektrik enerjisinin yanlış kulanıldığını vurgulamak,güneş enerjisi çalışanı ekonomik olduğu zaman kullanımı dahada artar inancındayız ve destekcisiyiz.(kataloğu inceledim güneş en ?)

Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sayın realist hidrofor sistemi senelerdir kullanılıyor bunu herkez biliyor,sontaj(dagıç motorların) sadece suyu yüzeye çıkarmak için kullanılması gerektiğini,gördüğümüz yanlış kullanımı vurgulamaktır,elektrik enerjisinin yanlış kulanıldığını vurgulamak,güneş enerjisi çalışanı ekonomik olduğu zaman kullanımı dahada artar inancındayız ve destekcisiyiz.(kataloğu inceledim güneş en ?)
    Yok siz depo olayını yeni keşfetmiş gibi EMO'ya bildirdim onlarda basın açıklaması yaptılar bunun üzerine gibi cümleler kurunca bende bu olayın zaten bu şekilde uygulandığını göstermek için,amerikayı yeniden keşfetmeyelim demek için sunum ekleme gerekliliği duydum. Bilmeyen azınlık için uyarınız faydalı olacaktır mutlaka.
    Madem verimlilikten bahsediyorsunuz bunu bari güneş enerjili yapın tam olsun değil mi

Konular
    41
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sayın reaist konun özünü kavrayamamışsa bize ne! Cevap vermeye değmez.

Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sayın reaist konun özünü kavrayamamışsa bize ne! Cevap vermeye değmez.
    Tarımsal ve bahçe sulamada suyun yeraltından motorla direk olarak çekilip basılmaktansa bunun bir depoya biriktirilip kullanımının tasarrufundan bahsettiniz buraya kadar çok güzel ama bunu ben buldum ben keşfettim evreka evreka deyip EMO'nun bile haberi yoktu söyledim basın açıklaması yaptılar derseniz kendinizi herkese güldürürsünüz sn mbaynbay çünkü depolayarak sulama sistemi zaten genel olarak kullanılan bir sistem bu set halinde satılan sistemin zaten içinde (su deposu). Yani bu müthiş buluş benim muhteşem tasarruf dediğiniz şey zaten kullanılıyor yazınızdan bu olaydan haberinizin olmadığı anlaşılıyor

Son olarak diyorumki verimlilik,tasarruf böyle sağlanmaz zaten uygulanan bir sistem bu. Al bunun güneş enerjisiyle uygulanmış optimum çözümü var. Şimdi anlayabildiniz mi acaba jeton düştü mü?

Konular
    41
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zaten yeni bir konu yazdığımı iddia etmiyorum, şu anda imalat masrafından kaçılarak,daha soraki kullanıcılar(evleri satın alacak site sakinlerine )elektriği masralı bir sistem yapılıyor.
    Müsade edin vatandaşı mesleğimizle ilğili bu konulara hep birlikte anlatalım. Aslında konunun özü bu.
    ''uyanık müteahhitler'' diğer taraftan konu buraya gidecek.

Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zaten yeni bir konu yazdığımı iddia etmiyorum, şu anda imalat masrafından kaçılarak,daha soraki kullanıcılar(evleri satın alacak site sakinlerine )elektriği masralı bir sistem yapılıyor.
    Müsade edin vatandaşı mesleğimizle ilğili bu konulara hep birlikte anlatalım. Aslında konunun özü bu.
    O zaman konuyu yanlış yere açmışsınız sn mbaynbay mesleki deneyimleriniz bölümüne yazmalısınız. Bizler üye olarak mesajlarımızı yazdığımız konu başlıklarına dikkat etmeliyiz aksi taktirde adimini boşu boşuna uğraştırtmış oluruz öyle değil mi?

Konular
    41
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yöremizde sitelerin bahçeleri ve tarımsal sulamanın bir kısmı sontaj yapılır ve dalgıç motroru ile su yeryüzüne çıkarılır(15 ile 90 mt mesafeden)
    buraya kadar herşey normal gibi ama bir sitenin bahçesini sulamak için ayda500 ile 1500 lira elektrik parası ödenmesi biraz garip. Kısa bir araştırma yaptık sorun ortaya çıktı, yöremizde peyzaj işi yapanlar sulama işini ve gereken basıncı elde etmek için dalgıç motorun gücünden yararlanıyorlar
    dalgıç motror yanmayabiliyor(suyun içide olduğu için) fakat kısa devreye yakın değerlerde akım çekiyor, elektrik tüketimi artıyor. Halbuki yapılması gereken şudur:dalgıç motor depoya(büyük olması avataj) su basaca fiskiye veya uzun mesafelerede hidrofor depodan su alarak bu görevi yerine getirmesi gerekiyor. Elektrikte %70 cıvarında bir tasarruf sağlanacak.
    Bu knuyu antalya emo yönetimine ilettim basın duyrusu ile açıkma yapıldı.
    Eletrikforum'a takip eden arkadaşlarında bilgilenmesinde yara var.
    iş bilir müteahhitlerin işleri

Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu yarım ve anlatmaya çabaladığınız kısmıyla eksik kaldı ''uyanık müteahhitler'' dediniz kaldınız devamı gelmedi ?

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler