14 Temmuz günü Türkiye***8217;de vizyona girecek olan Karayip Korsanları-Ölü Adamın Sandığı (Pirates of the Caribbean - Dead Man***8217;s Chest) ilk filmi çok seven biri olarak beni heyecanlandırıyor ve merakla bekliyorum.Bu heyecanımı paylaşmak istedim ve filmin kısa bir tanıtımına yer verelim***8230; Başrol kadrosu ilk filmde de olduğu gibi Johnny Depp (Captain Jack Sparrow), Orlando Bloom ( Will Turner) ve Keira Knightley (Elizabeth Swann) den oluşmakta***8230;Yönetmenliği yine Gore Verbinski üstlenmiş***8230;

Muhteşem kaptanımız Sparrow yine başına bir bela almıştır..Efsanevi hayalet gemi Uçan Hollandalı***8217;nın kaptanı Davey Jones***8217;a kan borcu olan Jack Sparrow en kısa zamanda borcunu ödemezse öldükten sonra köle olarak sonsuza kadar yaşayacaktır.. Evlilik hazırlıkları yapan Will ve Elizabeth de doğal olarak eski dostlarının yardımına koşarlar***8230;

Filmle ilgili çok dikkat çekici bir olay da IMDB de filmin dilinin English/Turkish olarak belirtilmiş olması***8230;Hatta karakterler arasında Turkish Guard diye bir karakter de mevcut.. Hayırdır inşallah diyor güzel yurdum Karayipler***8217;e mi taşındı yoksa Will***8217;le Elizabeth düğünü Çırağan***8217;da mı yapacaklar diye soruyorum..
[img]smileys/smiley32.gif[/img] [img]smileys/smiley32.gif[/img]