User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası
Şu an Motor Bobinaj kategorisindeki MOTOR TASARIM isimli konuyu okuyorsunuz.
    burak72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba arkadaşlar asenkron motor tasarım programı arıyorum bilgisi olan lütfen yazsın. Teşekkürler

Benzer Konular
    motor sipiri
    motor sipiri arkadaşlar bobinaj işiyle uğraşıyorum 1435d/dk abana motor söktük telleri bana problemmi gibi geldi tel çapı ve sipirini bilen varsa lütfen...
    ÜNİVERSAL MOTOR(SERİ MOTOR)
    ÜNİVERSAL MOTOR(SERİ MOTOR) a) Yapısı: Üniversal motor doğru akım seri motoruna benzer.Statoru saç paketlerinden çıkıntılı kutuplu olarak yapılmış kutuplara kutup bobinleri...
    MOTOR YOLVERME REAKTÖRLERİ
    MOTOR YOLVERME REAKTÖRLERİ MOTOR YOLVERME REAKTÖRLERİ</font> yolverme reaktörleri, üç fazlı büyük asenkron ve...
    Motor Kontrol Cihazları
    Motor Kontrol Cihazları <center>Motor Kontrol Cihazları Vektör Kontrollü Hız Kontrolü AC motorlarda sürekli durumda DC motor kadar verimli olabilir. Fakat AC motorda...
    STEP MOTOR SİSTEMİ
    STEP MOTOR SİSTEMİ Step motor sistemi:</font> Step motor sistemleri etiketleme makinası seçiminde dikkat...

hmsimsek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhabalar bende asenkron motor sarım ve çalışma simülasyon programı arıyorum böyle bir program biliyorsanız lütfen yardımcı olun teşekkürler....

favori17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    daha çok ararsınızben 10 yıldır arıyorum

WebMaste® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    238
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı favori17 Nickli Üyeden Alıntı
    daha çok ararsınızben 10 yıldır arıyorum

Elektrik Forum Kuralları

1- Kibar, Nazik,Yardımsever, Saygılı ve Sevecen Olun... Unutmayın ki Esprili Olmak Sululuk Yapmak, Laubali Davranışlarda Bulunmak Değildir... Alaycı, Aşağılayıcı ve Küstah Mesajlar Atmayın, IRC Üslubu Kullanmayın, TÜRKÇE Konuşulduğu gibi YAZILAN Bir Dil Değildir, Dolayısıyla TÜRKÇE'nize Özen Gösterip Sahip Çıkınız ve DOĞRU Yazmaya Dikkat Ediniz... Diğer Bir Üyeye Özel Mesajlarla Hakaret, Taciz, Sürekli, Rahatsız Edici veya Aşağılayıcı mesajlar Atılması Forumdan ihraç Nedeni Olacaktır... Lütfen Mesajlarınızın Konuları Arasında Müstehcen ve Cinsel İçerikli, Belirli Kişi veya Kesimleri, Milletleri Aşağılayan, Siyasî, Dinî veya Her Türden Tartışmaya Sebep Olabilecek, Konular Olmamasına Dikkat Ediniz. Bu Tür Mesajlar Uyarısız Silinir.

ekoool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sağol

eberkane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar ben asenkron motor fabrıkasında calısıyorum ve tasarım programım var. ama bu bildiğniz gibi kolay degıl. yanı sunu ısttıyorum deyıp de bır tusa basmayla calısmıyor. oncekı motorlarla kıyaslayarak yapabılıyosunuz. mesela 90 kwlık motoru 120 kwa cevırırken falan. bu programları kullanmak ıcın de dokumana ıhtıyac var ama sız sorarsanız bana hangı turden ne kadar güçte bır motor tasarlamak ıstıyorsunuz yardımcı olabılırım

fatihgokdemir21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar Ben Motor-cad Programiyla Asenlron Thermal Analizi Yapiyorum Fakat Küçük Bi Sorunum Var Programda Stator Ve Rotor ölçülerine Ihtiyacim Var Ama Hiç Bir Katalogta Detayli Bir şekilde Bulmadim Bilen Varsa Yardimci Olabilirmi?

ahmet_yilmaz1972 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eger bu konuyla ılgılı yardımc olursanız sevınırım

Atoll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu tip şeylerle tenezül etmemelisiniz, ve doğru da değil....
    Bu programlar hayatı veya teknik adamın işini kolaylaştırmak amacıyla yapılan programlar. Yani hesaplamayı bilmiyorsan bu programlar işe yaramayacak çünkü sana verecek değeri ne anlamına geldiğini değerlendiremeyeceksin. Bunların çok örneği var..... önce hesabı bileceksin sonra kolayına gideceksin....
    toplamayı çıkartmayı bilinmiyorsa o insana hesapmakine işine yaramayacak.
    yazmayı iyi bilmiyorsa WORD programla napsın.
    Çizim tekniğini bilmiyorsa AUTOCAD kullanamaz.
    Tablo ile hiç çalışmamışsa EXCEL' li öğrenmenin ne anlamını var.

Önce tavsiyem Asenkron motorla ilgili teknik kitap bulmam ve bunları incelemem. Bu tabiki başka konular için de geçer.
    Teknik kitapları bulduktan sonra ilerlemeyi göreceksin ve takıldığın yerde burada yada başka yerden yardım elbette isteyeceksin . Ancak bu iş böyle öğrenilir yada bir üniversiteye kayıt olacaksın. programlarla bu iş maalesef böyle kolay olmuyor, önce işi bileceksin.

Bir çok arkadaş örneğin, Gerilim düşüm hesapla bende program ister, kolay ve çabuk olsun diye. Ben hep veririm sorun yapmam.... programı kullanırlar sonra yine bana sorarlar niçin bu böyle çıktı. Çünkü işin felsefesini anlamış değiler...... anlatabildim mi?

Asenkron motor kullanımı basit olsa da tasarımı hesabı o kadar kolay değildir. Çok etken var onlardan biri de tecrübedir, bir çok değerler hesabatan ziyade bir önceki tasarlanmış olduğun motorların statik ve dinamik testlerin sonucu elde ettiğin değerli bilgilerdir. Bu bilgileri Motor üreticiler hiç vermezler ve böyle dandirik bilgisaya programlarda da yüklü bırakmazlar. Buna da bazıları Know How diyorlar ve patent alanlar da var. En çok patent sayıbı olan yanılmıyorsam AEG dir. AEG satıldı....

Ama hiç bilinmiyor anlamına gelmiyor... teknik fakültelerde bunuları araştırman gerekiyor... Benim aklımda kallan bir doğu alman mühendisin kitabı. ismini hatırlamayacağım ama soyadı "Würtemberg" di bundan eminim. Kitabın adı sanırım "Berechnung von Asynchron Motoren".... ilgileniyorsan araştırmalısın... yardımıcı herzaman oluruz... sonucu bize bildirirsen seviniriz...

Bende şimdi merak ettim amazon.com bir aratim...

rapstar075 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fatihgokdemir21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Ben Motor-cad Programiyla Asenlron Thermal Analizi Yapiyorum Fakat Küçük Bi Sorunum Var Programda Stator Ve Rotor ölçülerine Ihtiyacim Var Ama Hiç Bir Katalogta Detayli Bir şekilde Bulmadim Bilen Varsa Yardimci Olabilirmi?
    Merhaba arkadaşım motor cad programını arıyorum paylaşma imkanın var mı acaba teşekkür ederim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler