User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası
Şu an Üniversiteler kategorisindeki ya arkadaşlar bu eşdeger devre hesaplaması nasıl yapılıyor.. isimli konuyu okuyorsunuz.
    demir12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

ya arkadaşlar bu eşdeger devre hesaplaması nasıl yapılıyor..

arkadaşlar kafayı yicem ya bu bir devrede nasıl eşdeger direnc hesaplıyoz ne neye paralel neye a harfi neye b harfi diyoz ben cözemiyorum dersten yine kalıcam bu konuyu össdede yapamazdım arkadaşlar hemen harflendirir sondan başlar cözerlerdi ya..ben ne yapsam nasıl cözülüyo bu konu ve sorular..

Atoll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    derste neredeydin ?
    yoksa yeni moda olan cep telefonla çetleşiyormuydun....

bu durum lafontain'nin hikayesi anımsattı bana...
    bilirsin karıca ve ağustos böceği...
    şayet bu hikaye biraz değişikliğe uğramış olsa bile, orjinalını daha manidar buluyorum...

senin soruna gelince...
    geçenlerde Remzi kitap evine uğramıştım. gitmişken ne tür teknik kitaplar piyasalarda var diye bakim dedim...
    senin sorunları çözecek kitaplara rastladım... evde çalışacak, hesaplama örneklerle süslenmiş güzel anlatılmış kitaplara denk geldim...

geleceği mesleğin için biraz çaba biraz emek birazda gayret vermen gerekiyor... bir kitapevi ziyaret et yada internetten de bulabilirsin...
    forumda ki çözümler anlamanı sağlayamazlar bence....

Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya hocam kitap varda hemde tonla hocanın slaytları ne anlattıgıda aklımda...konuyuda az bucuk biliyom ama yapamıyom mesala aşagıdaki örnege bak ben nerden başlıcam ne nereye gidiyo hangisi hangisiyle seri paralel birde cözümüne bak

şimdi yani yukarıdaki soruda bana bir acıklarmısın...hangi direncle hangisini topluyoz ve bunu neye göre yapıyoruz..

Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Teknikadam_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Demir12 Herhalde anlamadığın bir nokta kalmamıştır artık. Seri ve paralel devrelerde eşedeğer direnç formülü ve ohm kanununu kullanacaksın.

Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cok teşekkür ederim teknikadam hocam cözüm icinde baya cizmissiniz Alla razı olsun.

Konular
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı demir12 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cok teşekkür ederim teknikadam hocam cözüm icinde baya cizmissiniz Alla razı olsun.
    Senden de Allah razı olsun. Ancak senden isteğim dersleri daha iyi takip etmen ve çözümlü problemleri incelemen ardından bol problem çözmen. Böylesine basit bir soruda takılırsan işin zor.
    Siz öğrencilere en büyük tavsiyem mesleki derslere ayrı önem vermeniz ileride bu işten ekmek yiyeceğinizi düşünerek mesleğinize şevkle sarılmanızdır.

Atoll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Teknikadam_41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senden de Allah razı olsun. Ancak senden isteğim dersleri daha iyi takip etmen ve çözümlü problemleri incelemen ardından bol problem çözmen. Böylesine basit bir soruda takılırsan işin zor.
    Siz öğrencilere en büyük tavsiyem mesleki derslere ayrı önem vermeniz ileride bu işten ekmek yiyeceğinizi düşünerek mesleğinize şevkle sarılmanızdır.
    aynen...

siirtlander - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    13
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cevap olarak I=4 bulduk ama sanırım soruda Vab(a be noktaları arasındaki) Vdc(d ve c noktaları arasındaki) gerilimleri istenmiş. cevaplar Vab=6v Vdc=8v mu ?...

Konular
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı siirtlander Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevap olarak I=4 bulduk ama sanırım soruda Vab(a be noktaları arasındaki) Vdc(d ve c noktaları arasındaki) gerilimleri istenmiş. cevaplar Vab=6v Vdc=8v mu ?...
    Sn Siirtlander uyarın için teşekkür ederim soruda asıl istenenler Vab ve Vcd gerilimleridir. Soruda dikkat edilmesi gereken Voltmetre ile ölçerken + ve - uçların yeridir. Soruda bu ayrıca belirtilmiş buna dikkat edilmesi gerekir. Soruda bunu belirtmeden yalnız potansiyel fark nedir diye sorulsaydı buna dikkat etmemize gerek kalmayacaktı.

Sn Demir12 problem çözerken sonuçlarını kontrol edebilmen için yani devrenin simulasyonunu gerçekleştirebilmen için elektronikworkbench programını senin için upload ettim 7mb kadar fazla yerde kaplamıyor. Çok işine yaracaktır...
    http://www.dosya.tc/downloadss/eFWmF...h5.12.zip.html

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler