User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası
Şu an Topraklama Sistemleri kategorisindeki UPS Topraklı Priz isimli konuyu okuyorsunuz.
    Musa Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

UPS Topraklı Priz

Herkese selam. Ben elektrik elektronik bölümü 10. sınıf öğrencisiyim. UPS topraklı priz kitapda yazıyordu. Öğretmenimden tatmin edici bir cevap alamadım. Sanırım burada işinin ehli insanlar vardır. Birisi lütfen bana ne olduğunu ve diğer topraklı prizlerden farkını açıklayabilir mi ? Herkese şimdiden teşekkürler.

Teknikadam_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Musa Özcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese selam. Ben elektrik elektronik bölümü 10. sınıf öğrencisiyim. UPS topraklı priz kitapda yazıyordu. Öğretmenimden tatmin edici bir cevap alamadım. Sanırım burada işinin ehli insanlar vardır. Birisi lütfen bana ne olduğunu ve diğer topraklı prizlerden farkını açıklayabilir mi ? Herkese şimdiden teşekkürler.
    Aleykümselam Musa bey;
    Bir tesisatta Ups'e bağlanacak yüklerin sayısı gücü bellidir fazla yük bağlanmaması gerekir, kullanılmayan prizler kesinlikle iptal edilmelidir. Boş bırakılan prizler daha sonra Ups'e ilave yük bağlanmasına veya takılmaması gereken yüklerin ( Elektrik süpürgesi, matkap, fotokopi makinası vb.) takılmasına neden olacaktır. Bu durumun önüne geçmek için dağıtım prizleri UPS PRİZİ denilen ve topraklama pimi olan prizlerden kullanılır.
    Sıva üstü ups prizi;

PVC kanala montaj ups prizi;

siirtlander - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    13
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bildiğim kadarıyla UPS topraklı priz; kesintisiz güç kaynağına(UPS) bağlı prizlerdir. Olası elektrik kesintilerinde UPS e bağlı bu prizlerde UPSde depolanmış enerji kullanılır. Bildiğim kadar UPS priz bu durumlarda kullanılır. Şekil olarak fark da resimlerde görüldüğü gibi tek çubuk çıkıntıdır.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler