User Tag List

4 sonuçtan 1 ile 4 arası
Şu an Genel kategorisindeki webmaster ve teknik adam_41'e isimli konuyu okuyorsunuz.
    romeo64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    18
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

webmaster ve teknik adam_41'e

sayın webmaster ve teknik adam_41.ben meslek lisesi elektrik bölümü mezunuyum.ve suandada bir kamu kuruluşunda çalışıyorum.yakında teknisyenlik sınavına giricem ve elimde yeterli kaynak yok.ve coğu formul ve konuyu unuttum.bunlarıda sizlerin sayesinde öğrenmeye çalışıyorum.hem size göre sorular basit olabilir fakat unutan biri için zordur. soruyu yazıp kaybolmuyorum site içersinde araştırmada yapıyorum.sorduğum sorularda site kurallarına uygun ve sitenin konusuyla alakalı.sonuçta bu siteye öğrenmek ve kendimi geliştirmek amacıyla üye oldum.sizce sakıncası varsa soruda yazmam üyeliğimide iptal edersiniz olur biter.iyi çalışmalar.

Teknikadam_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı romeo64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sayın webmaster ve teknik adam_41.ben meslek lisesi elektrik bölümü mezunuyum.ve suandada bir kamu kuruluşunda çalışıyorum.yakında teknisyenlik sınavına giricem ve elimde yeterli kaynak yok.ve coğu formul ve konuyu unuttum.bunlarıda sizlerin sayesinde öğrenmeye çalışıyorum.hem size göre sorular basit olabilir fakat unutan biri için zordur. soruyu yazıp kaybolmuyorum site içersinde araştırmada yapıyorum.sorduğum sorularda site kurallarına uygun ve sitenin konusuyla alakalı.sonuçta bu siteye öğrenmek ve kendimi geliştirmek amacıyla üye oldum.sizce sakıncası varsa soruda yazmam üyeliğimide iptal edersiniz olur biter.iyi çalışmalar.
    Kusura bakmayın Sn romeo64, iki tane direncin paralel bağlantısı ile ilgili çok basit bir soru gelince bende bir an webmaster gibi şüphelendim açıkcası. Kaynak konusunda size yardımcı olacağım ancak sizden ricam herhangi bir kaynaktan çok kolay bir şekilde ulaşabileceğiniz basitlikte soruları lütfen bize sormayın(Meslek lisesi mezunu biri olarak butürde sorular sormanızı size yasaklıyorum).En azından biraz çaba sarf edip ben bu soruyu bu şekilde anladım bu şekilde çözdüm yada böyle hesapladım yanlışım var mı tarzında sorular beklerim sizden. Siz biraz gayret göstermelisiniz ki bizde size destek olalım. İyi çalışmalar dilerim...

romeo64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    18
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Teknikadam_41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kusura bakmayın Sn romeo64, iki tane direncin paralel bağlantısı ile ilgili çok basit bir soru gelince bende bir an webmaster gibi şüphelendim açıkcası. Kaynak konusunda size yardımcı olacağım ancak sizden ricam herhangi bir kaynaktan çok kolay bir şekilde ulaşabileceğiniz basitlikte soruları lütfen bize sormayın.En azından biraz çaba sarf edip ben bu soruyu bu şekilde anladım bu şekilde çözdüm yada böyle hesapladım yanlışım var mı tarzında sorular beklerim sizden. Siz biraz gayret göstermelisiniz ki bizde size destek olalım. İyi çalışmalar dilerim...
    elimde açıklamalı kaynak yok ama test li soru 1500-2000kadar var.çoğunu çözüyorum.fakat ben formul hatırlamak amacıyla basit soruyorum.siz sorun bakalım dışardaki elektrikçi usta esnaflara bu basit sorulardan kaç tane yaparlar.bilgi olmadan ustalık benim gözümde bir hiçtir.onlar sadece görerek uygulayarak kendilerini geliştirmişlerdir.ama bilgiye dayalı piyasada fazla esnaf bulamazssınız(istisnalar hariç).hem yapabildiğim soruları size doğrumu diye sormam bence saçmalık ve sizin için zaman kaybı.onun için bilgiğimve yapabldiğim sorularda sormayı gerek görmüyorum.ben şunu bilirim.ne iş yaparsanız yapın BİLGİ OLMADAN YAPTIĞINIZ İŞİN BİR ANLAMI YOK BENCE.iyi çalışmalar.

Teknikadam_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı romeo64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elimde açıklamalı kaynak yok ama test li soru 1500-2000kadar var.çoğunu çözüyorum.fakat ben formul hatırlamak amacıyla basit soruyorum.siz sorun bakalım dışardaki elektrikçi usta esnaflara bu basit sorulardan kaç tane yaparlar.bilgi olmadan ustalık benim gözümde bir hiçtir.onlar sadece görerek uygulayarak kendilerini geliştirmişlerdir.ama bilgiye dayalı piyasada fazla esnaf bulamazssınız(istisnalar hariç).hem yapabildiğim soruları size doğrumu diye sormam bence saçmalık ve sizin için zaman kaybı.onun için bilgiğimve yapabldiğim sorularda sormayı gerek görmüyorum.ben şunu bilirim.ne iş yaparsanız yapın BİLGİ OLMADAN YAPTIĞINIZ İŞİN BİR ANLAMI YOK BENCE.iyi çalışmalar.
    Sn romeo64

Tabii ki bilgi olmadan yapılan işin bir anlamı olmaz. Problemler bilgi ve tecrübelerle çözülür. Bilgiyi edinmek için bol bol okumak gerekir. Benim size anlatmak istediğim meslek lisesi elektrik mezunu teknik eleman iki direncin seri,paralel,karışık devre çözümünü sormamalı, Asenkron motorda devrin frekans ve kutup sayısı ile değiştiğini bilmeli size kızdığım husus budur. O nedenle yazdıklarımı yanlış anlamayın. Ben bu sitede dahil olmak üzere en az 4-5 farklı sitede meslektaşlarıma,öğrencilere,teknik elemanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Bu konuda hiç bir çekincem olmaz bunu biliniz. Amacımız size doğru bilgiler vermek ve yanlış bildiklerinizi düzeltmektir. Öğrenmenin de sonu yoktur. Size vereceğim kaynakları indirip okuyunuz kafanıza takılan yerleri sorabilirsiniz.
    Başarılar dilerim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler